دوره جامع عکاسی

هنری که میتواند شغلی پردرآمد باشد !

چنانچه از هنر لذت می‌برید و عاشق ثبت لحظه‌ها هستید شغل عکاسی می‌تواند مناسب شما باشد.  هر چند وجود استعداد و قریحه ذاتی در هنر، می‌تواند منجر به خلق آثاری بدیع شود، ولی بدون تردید در عکاسي که علمی است آمیخته به هنر، تنها با آموزش صحیح است که می‌توان، تصاویری فوق العاده ثبت کرد.

امروزه عکاسی، علم و هنری بسیار فراتر از ثبت و ضبط تصاویر است. از نقطه نظر علمی این پدیده هر روز در حال گسترش و نوآوری بیشتر است. روش های نوین عکاسی، علم نورپردازی، نرم افزار های ادیت و رتوش عکس  همه و همه هر روز در حال تکامل و گسترش هستند.

عکاسی به مثابه هنری مدرن میلیون‌ها نفر را جذب خود کرده است. هنری که خلاقیت و تکنیک دو بال آن هستند.

عکاسی یکی از پردرآمدترین مشاغل امروزی است. عکاسی صنعتی ، عکاسی پرتره ، عکاسی از طبیعت ، عکاسی خبری ، عکاسی هنری ، عکاسی ورزشی  و… همه و همه شاخه‌هایی از عکاسی هستند که در صورت یادگیری صحیح‌شان می توانید از آنها کسب درآمد کنید و دغدغه پیدا نمودن شغل را برای هر عکاسی از بین می برد، به شرطی که آن را به خوبی آموزش دیده باشد.

دوره آموزش عکاسی موسسه آموزش عالی آرمان در قالب سه ترم ۳ماهه به مدت ۹ ماه بهمراه یک گرایش تخصصی(پرتره،مستند اجتماعی،تبلیغات صنعتی) اجرا می گردد.

سرفصل های دوره عکاسی تلفیقی از دروس  دانشگاهی و مهارتی آموزش عکاسی می باشند که رویکرد اصلی آن ، آماده نمودن افراد ویژه بازار کار در رشته عکاسی است.
در طول دوره دانشجویان در لابراتوار و آتلیه مجهز موسسه تحت نظارت اساتید مطرح این رشته، عکاسی را آموزش دیده و همچنین ادیت و آماده سازی عکس ها ،با نرم افزارهای تخصصی رشته عکاسی (فتوشاپ ، لایت روم و …) را بصورت کاملا حرفه ای می آموزند.

در تــرم سـوم با انتـخاب یکـی از گــرایشهـای تخـصصی مـورد علاقــه خـود کــه توسط مـوسسه ارائـه می گـــردد، دوره خـــود را به اتمـــام می رسانند.

در  دوره جامع عکاسی موسسه آرمان علاوه بر انتقال مفاهیم و اصول تئوری عکاسی که بی شک در گرفتن عکسهای حرفه ای لازم می باشد نسبت به آموزش عملی مباحث تکنیکال این هنر در آتلیه مجهز موسسه که بهره مند از تجهیزات تخصصی روز همانند ستهای نورپردازی می باشد تحت نظارت اساتید تخصصی آموزش می بینند.

علاوه بر آموزش در داخل موسسه ، در برخی از کلاسها، اساتید جلساتی را در فضای بیرون موسسه نسبت به آموزش مباحث عکاسی در طبیعت و نور طبیعی می پردازند .

توانایی های کسب شده در انتهای دوره عکاسی :

آشنایی کامل با کادر طلایی و زیبایی شناسی عکس

 آشنایی کامل با ساختار منوی دوربین های دیجیتال Dslr

 آشنایی کامل با نورسنجی و انواع فلاش های اکسترنال

 ♦ آشنایی کامل با تکنیک های عکاسی(مولتی پلای،تایم لپز،پانوراما ….)

 ♦ شناخت کامل با تجهیزات آتلیه ای و عکاسی در فضای آتلیه ای و فضای باز با نور طبیعی عکاسی در شب و نور کم

 تسلط کامل به Camera Raw و ابزارهای فتوشاپ

ترم

نام درس ساعت

یک

مبانی هنرهای تصویری ۲۰
عکاسی دیجیتال

۳۰

دو

ادیت و آماده سازی عکس ۳۰
نور در عکاسی

۳۰

سه

مدیریت پروژه های عکاسی

۳۰

گرایش تخصصی

(پرتره،تبلیغات،هنری)

۳۰

آیا برای کلاس عکاسی دوربین خیلی حرفه ای لازمه؟

 

خیر با دوربین های نیمه حرفه ای هم میتونید در کلاس های ما شرکت کنید مثل :

Canon  یا  Nikon  سری D

چه گرایش هایی در موسسه به دانشجویان ارائه می شود؟

پرتره، فشن مدلینگ ، فاین آرت(هنری) تبلیغات صنعتی (عکاسی از محصولات)

آیا میتونیم شهریه رو به صورت اقساط پرداخت کنیم؟

بله شهریه هر ترم به صورت اقساط پرداخت می شود .

برای خرید دوربین میتونیم از شما مشاوره بگیریم؟

بله . اساتید عکاسی در جلسه اول کلاس به شما مشاوره تخصصی برای خرید دوربین بر اساس بودجه و هدف شما ارائه می کنند.

آیا خارج از موسسه هم برنامه ای برای عکاسی هست؟

بله شما به همراه اساتید جلسات عکاسی خارج از موسسه خواهید داشت و در کنار آن می توانید با اخذ مجوز عکاسی در طول دوره در سطح شهر عکاسی کنید.

برای عکاسی در طول دوره باید از آتلیه های بیرون استفاده کنید؟

خیر. مجموعه آرمان دارای آتلیه مجهز به همراه تمامی امکانات نورپردازی است و شما می توانید با تعیین وقت قبلی از آن استفاده کنید.

بازار کار عکاسی به چه صورت هست؟

امروزه با توجه به در دسترس بودن شبکه های اجتماعی و سایر رسانه های تصویری ، عکاسی می تواند یکی از پردرآمد ترین مشاغل امروزه باشد.

 خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت اعطا می گردد.