دوره جامع عکاسی

هنری که میتواند شغلی پردرآمد باشد !

چنانچه از هنر لذت می‌برید و عاشق ثبت لحظه‌ها هستید شغل عکاسی می‌تواند مناسب شما باشد. هر چند وجود استعداد و قریحه ذاتی در هنر، می‌تواند منجر به خلق آثاری بدیع شود، ولی بدون تردید در عکاسی که علمی است آمیخته با هنر، تنها با آموزش صحیح است که می‌توان، تصاویری فوق العاده ثبت کرد.

امروزه با توجه به در دسترس بودن شبکه های اجتماعی و سایر رسانه های تصویری ، عکاسی می تواند یکی از پردرآمد ترین مشاغل باشد.

دوره جامع عکاسی موسسه آموزش عالی آرمان در قالب سه ترم ۳ماهه به مدت ۹ ماه به همراه یک گرایش تخصصی (پرتره،هنری،تبلیغات صنعتی و …) اجرا می گردد.

  • مدت دوره : ۱۷۰ ساعت
  • نحوه برگزاری دوره : حضوری
  • شهریه دوره : ۲٫۵۵۰٫۰۰۰ تومان

گواهینامه وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

در مورد دوره جامع عکاسی چه می دانید؟

امروزه عکاسی علم و هنری بسیار فراتر از ثبت و ضبط تصاویر است. از نقطه نظر علمی این پدیده هر روز در حال گسترش و نوآوری بیشتر است. روش های نوین عکاسی ، علم نورپردازی ، نرم افزار های ادیت و رتوش عکس همه و همه هر روز در حال تکامل و گسترش هستند.

عکاسی به مثابه هنری مدرن میلیون‌ها نفر را جذب خود کرده است. هنری که خلاقیت و تکنیک دو بال آن هستند.

عکاسی یکی از پردرآمدترین مشاغل امروزی است. عکاسی صنعتی ، عکاسی پرتره ، عکاسی از طبیعت ، عکاسی خبری ، عکاسی هنری ، عکاسی ورزشی و… همه و همه شاخه‌هایی از عکاسی هستند که در صورت یادگیری صحیح‌شان می توانید از آنها کسب درآمد کنید و دغدغه پیدا نمودن شغل را برای هر عکاسی از بین می برد، به شرطی که آن را به خوبی آموزش دیده باشد.

سرفصل های دوره عکاسی تلفیقی از دروس  دانشگاهی و مهارتی آموزش عکاسی می باشند که رویکرد اصلی آن ، آماده نمودن افراد، ویژه بازار کار در رشته عکاسی است.
در طول دوره دانشجویان در لابراتوار و آتلیه مجهز موسسه تحت نظارت اساتید مطرح این رشته، عکاسی را آموزش دیده و همچنین ادیت و آماده سازی عکس ها ،با نرم افزارهای تخصصی رشته عکاسی (فتوشاپ ، لایت روم و …) را بصورت کاملا حرفه ای می آموزند.

در آخرین ترم با انتـخاب یکـی از گــرایشهـای تخـصصی مـورد علاقــه خـود کــه توسط مـوسسه ارائـه می گـــردد، دوره خـــود را به اتمـــام می رسانند.

گرایشهایی که دانشجویان دپارتمان عکاسی موسسه می توانند در ترم سوم بیاموزند عبارت است از : عکاسی پرتره ، عکاسی تبلیغات صنعتی ، عکاسی هنری ویا فاین آرت و عکاسی مستند اجتماعی است که در ذیل به اختصار درباره هر کدام از این گرایشها توضیح داده ایم.

عکاسی پرتره در دوره جامع عکاسی:

 در جهان ، یک هنر بسیار پردرآمد است چرا که بسیاری از مردم از دیدن چهره خود و خانواده بسیار لذت میبرند،به همین دلیل با نصب نمودن قاب بر روی دیوار یا سفارش نسخه بزرگ عکس بر روی بوم یا شاسی و نگهداری عکسها در آلبوم به عکس پرتره ارزش میدهند.

عکاسی پرتره دارای حالت های مختلفی مانند  عکس پرتره فارغ التحصیلی ، عکس پرتره عروسی ، عکس پرتره نوزاد و کودک ، عکس پرتره عاشقانه و … میباشد که به دلایل مختلف در مناسبتها ، مردم نسبت به گرفتن آن اقدام می نمایند.

عکاسی تبلیغاتی در دوره جامع عکاسی :

حوزه وسیعی است که چندین شاخه از عکاسی و تخصص در ذیل آن قرار میگیرند. عکاسی صنعتی به شاخههایی از عکاسی با اهداف تجاری و تبلیغاتی اشاره دارد تا یک کالا یا برند یا خدمات به فروش رسانده شوند و همانطور که از نام آن پیداست، به معنی عکس‌هایی است که با اهداف تبلیغاتی گرفته می‌شوند.

عکس‌های تبلیغاتی در مکان‌های زیادی مانند بروشورهای تبلیغاتی، بنرهای شهری، منو غذا و … فضاهای مشابهی که نیاز به تقویت متن وجود دارد، استفاده می‌شوند.این عکس­ها برای معرفی و فروش یک محصول به کار می‌رود و با  نمایش یک کالا، خدمات، برند یا یک فرد در تبلیغات چاپی مانند مجلات، روزنامهها، بروشور و غیره استفاده میشود.

عکاسی فاین آرت در دوره جامع عکاسی:

عکاسی فاین آرت یا عکاسی در حوزه هنرهای زیبا با دیگر شاخه های عکاسی همچون مد و تبلیغات نیز همپوشانی دارد، به این جهت که در همه حوزه ها آنچه عکاس را از دیگران متمایز می کند نگاه منحصر به فرد وی به جهان در تولید اثر است. از همین روی به تمام علاقه مندان به عکاسی توصیه می شود تا در این مسیر عکاسی قدم بردارند و آثاری با امضا شخصی خود تولید کنند.

عکاسی مستند در دوره جامع عکاسی:

این نوع عکاسی یکی از گرایش های  پر استفاده عکاسی در برنامه های تلویزیونی به شمار می آید این شاخه به زیر مجموعه های دیگری نیز تقسیم بندی می شود که عبارتند از مستندهای اجتماعی، مستندهای حیات وحش و غیره.
این زیر مجموعه ها باید دقیق و به دور از بزرگ نمائی باشند عکاسان زیرشاخه گرایش مستند باید به صورت لحظه ای و کاملا حرفه ای مستند تهیه کنند. وظیفه اصلی عکاسان این گرایش به تصویر کشیدن معظلات اجتماعی که دامن گیر ملت ها است و وقایع مهم در برنامه تلویزیونی می باشد

هدف اصلی در این دوره توانمند سازی شرکت کنندگان در یافتن مهارت و سلیقه ­ی منحصر به فرد است که بی شک یکی از درآمدزا ترین گرایش های عکاسی خواهدبود.

شرکت کنندگان در دوره جامع عکاسی موسسه آرمان علاوه بر انتقال مفاهیم و اصول تئوری عکاسی که بی شک در گرفتن عکسهای حرفه ای لازم می باشد نسبت به آموزش عملی مباحث تکنیکال این هنر در آتلیه مجهز موسسه که بهره مند از تجهیزات تخصصی عکاسی روز  مانند انواع ست های نورپردازی می باشد تحت نظارت اساتید تخصصی آموزش می بینند.

علاوه بر آموزش در محیط موسسه ، برخی از کلاسها در خارج از موسسه . اماکن متنوع(پارک، موزه، بازار بزرگ تهران، بناهای تاریخی و …) به منظور افزایش مهارت و خلاقیت هنرآموزان برگزار می گردد.

خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت اعطا می گردد.

برای دسترسی به سایر کلاس های عکاسی  و دوره های عکاسی که در موسسه آموزش عالی آرمان برگزار می شود کلیک کنید.

ثبت نام در دوره

ثبت نام در دوره

دوره های پیشنهادی​

دوره تدوین و ساخت تیزر

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

قیمت : ۲٫۹۰۰٫۰۰۰

دوره غیر حضوری عکاسی

بسته های غیرحضوری عکاسی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

قیمت : ۹۰۰٫۰۰۰

دوره عکاسی پرتره

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

قیمت : ۴۰۰٫۰۰۰

دوره عکاسی تبلیغات صنعتی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

قیمت : ۴۰۰٫۰۰۰