دوره عکاسی پرتره

عکاسی پرتره چیست؟

متداول ترین نوع عکاسی است که علاقه مندان را به خود جذب می کند.این تکنیک، شاخه ای از رشته عکاسی است که در آن به طور خاص به چهره ی انسان توجه می شود و صورت انسان موضوع عکاسی است. تمام موضوعات دیگر در عکس پرتره فرعی محسوب می شوند.

عکس پرتره سعی در نشان دادن شخصیت فرد و احساس او دارد.رایج ترین  آن پرتره های پرسنلی است که عموم با آن آشنایی دارند. پرتره،در واقع به نقاشی یا عکس یا تصویری از صورت یک شخص اطلاق می شود که به وسیله این تصویر قصد دارند ماهیت یا شخصیت شخص را نمایش دهند.

از انواع پرتره می توان این موارد را نام برد:پرتره تمام قد، پرتره پرسنلی، پرتره هنری، پرتره سیاسی، پرتره تبلیغاتی و پرتره خانوادگی.

فراگیری تکنیک های عکاسی پرتره، نیازمند شرکت در کلاس های آموزشی است که برای گروه های مختلف تشکیل می شود. عکاسی پرتره در جهان ، یک هنر بسیار پردرآمد است .این یک عکس پاسپورت و یا گواهینامه رانندگی نیست، این یک پرتره است.

توانایی های کسب شده در دوره عکاسی پرتره:

مودهای اولیه ی نورپردازی و نورسنجی مناسب در عکاسی پرتره

♦ تعریف نور اصلی و نور پرکننده وکاربرد آن برای صورت

بررسی انواع بک­گراندها و ملزومات صحنه

♦ قانون عکس مجذور و تعریف تعدد نور

♦ مفهوم فوکوس، عمق میدان و دیافراگم مناسب عکاسی پرتره

♦ شناخت درست زاویه دوربین، سوژه و نورپردازی بر اساس سن، جنسیت، قد، وزن و سایر مشخصات سوژه و مکان 

با شرکت در کلاس های آموزش عکاسی  موسسه آموزش عالی آزاد آرمان می توانید تکنیک های عکاسی را به صورت تئوری و عملی فرا گرفته و علاوه بر یادگیری در محیطی حرفه ای، جذب بازار کارنیز بشوید.دوره عکاسی پرتره  موسسه آموزش عالی آرمان در قالب یک دوره­ ی ۳۰ ساعته برگزارخواهدشد.

خاطرنشان می شود این دوره­ ی تخصصی فقط برای افرادی مناسب است که با مباحث نورپردازی، عکاسی سطح ۱و ۲  آشنایی کامل داشته باشند.