آزمون آزمایشی وکالت

دوره مشاوره تحصیلی

بی شک اهمیت و جایگاه مهم یک مشاور تحصیلی در انتخاب مسیر آموزشی یک فرد بر هیچ کس پوشیده نیست ، از اینرو مجتمع آموزشی عالی آرمان با اخذ مجوز برگزاری دوره عالی آزاد پرورش مشاور تحصیلی از دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم تحقیقات و فناوری بر آن است تا بتواند گام کوچک اما موثری در آموزش  مشاوران تحصیلی به طور تکمیلی از مقطع پیش دبستانی تا کنکور  را بردارد

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

مشاوره تحصیلی چیست و به چه کسی مشاور تحصیلی میگویند ؟

منظور از مشاوره تحصیلی ، ارائه نکات و راهکار هایی برای افزایش سطح کیفی تحصیل افراد است. مشاوره تحصیلی برای تمامی افرادی که در حال تحصیل هستند و قصد دارند به صورت حرفه ای به مطالعه بپردازند امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

منظور از مشاور تحصیلی ، روانشناسی است با سواد و تجربه ، که در ارائه راهکار برای افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان متخصص است.

در واقع مشاوره تحصیلی تحمیل راه خاصی بر فرد نیست ، بلکه مشاور با تخصص خود سعی میکند با توجه به روحیات ، توانمندی ها و علایق دانش آموز بهترین راه را به اون پیشنهاد دهد و همین امر باعث شده تا مشاور تحصیلی به یک شغل بسیار حساس ، مهم و البته پردرآمد تبدیل شود.

در این دوره بصورت حرفه ای خواهید آموخت که مشاور تحصیلی چه ویژگی هایی دارد ، چه مهارت هایی از یک فرد یک مشاور متخصص میسازد ، همچین مهارت های لازم برای کسب بیشترین رضایت مندی و درآمد در این شغل چیست. لازم به ذکر است شرکت در این دوره ، به صورت حضوری  و غیرحضوری قابل انجام است که از مزیت های این دوره محسوب میشود.

چرا همواره به یک مشاور خوب نیاز است؟

تاثیر یک مشاور زبده و متخصص هیچوقت از دید کسی پوشیده نبوده ، زیرا این شغل بصورت مستقیم با آینده کاری افراد در ارتباط است. مشاور تحصیلی راز دار افراد و شریک آینده آن هاست ، افراد زیادی به دلیل مشاوره های درست مشاوران به نتایج بسیار خوبی رسیدند. پس اول از همه باید بدانیم چرا همواره به یک مشاور تحصیلی نیاز است.

 • کمال گرایی: اکثر دانش آموزان وقتی در ابتدای راه هستند ، برای خود هدف هایی بزرگی با توجه به علایقشان ترسیم میکنند ، اما تلاششان به هیچ وجه به اندازه آن هدف نیست. اینجاست که مشاور تحصیلی میتواند با مشاوره اصولی آینده را برای دانش آموز واقعی تر جلوه دهد.
 • روش های صحیح مطالعه: اینکه دانش آموز کدام درس را با چه روشی مطالعه کند میتواند تاثیر فوق العاده ای روی آینده او داشته باشد.
 • عدم توانایی در کنترل اضطراب: اکثر دانش آموزان توانایی کنترل اضطراب ناشی از فشار درس را ندارند ، پس مشاور تحصیلی باید با ذکر نکات مفید و قطعی ، استرس دانش آموز را به حداقل و استاندارد خود برساند تا این اضطراب روی روند تحصیل او تاثیر منفی نداشته باشد.
 • کشف استعداد ها: خیلی از دانش آموزان هنوز نمیدانند چه میخواهند ، آن ها به رشته و گرایش خاصی ابراز علاقه نمیکنند ، مشاور تحصیلی از کشف استعداد های دانش آموز میتواند راه را برایش روشن کند.
 • تاثیر مشکلات غیر درسی بر روند تحصیل: مشکلاتی همچون دعوا های خانوادگی و نظیر آن همیشه روند تحصیلی دانش آموزان را کند و بی کیفیت میکند ، مشاوران تحصیلی میتوانند با تفکیک زندگی تحصیلی از شخصی دانش آموزان ، شرایط تحصیلشان را کنترل کنند.

یک مشاور تحصیلی باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

 • گوش دادن فعالانه: بک مشاور خوب باید بتواند به تمامی مشکلات مخاطب خود گوش دهد و در عین حال نکات مطرح شده را درک کند و جهت پیدا کردن مشکل اصلی سوالات بجایی از فرد بپرسد.
 • درک اجتماعی: مشاور باید از واکنش های رفتاری افراد و شرایط اجتماعی در ابعاد مختلف مثل اقتصادی آگاه باشد.
 • تفکر انتقادی: شاید اصلی ترین ویژگی یک مشاور خوب ، تفکر انتقادی باشد. تفکر انتقادی یعنی اینکه مشاور بتواند با استفاده از منطق و استدلال ، نقاط ضعف و قوت فرد را پیدا کند ، مشکلات او را بفهمد و راهکارهایی را با توجه به فرد ارائه دهد.
 • بیان و درک شفاهی: مشاور در درجه اول باید بتواند مشکلات افراد را از صحبت هایشان بفهمد و سپس راهکار ها را به بهترین و ساده ترین حالت ممکن انتقال دهد ، در این قسمت مشاور نیاز به فن بیان خوب و استفاده از زبان بدن دارد.

ویژگی های این شغل چیست؟

اگر بتوانیم ویژگی های مهم شغل مشاوره تحصیلی را ذکر کنیم ، میتوانیم بهتر آن را بشناسیم ، پس به توضیح اجمالی تعدادی از مهم ترین ویژگی های آن میپردازیم.

 • اجتماعی: این شغل به شدت شغل اجتماعی ای محسوب میشود که دلایل اصلی آن ، ارتباط مستقیم با مردم ، مشکلات جامعه و حل مسائل افراد هستند.
 • پژوهشی: از آنجا که مشاور تحصیلی در درجه اول به صحبت های افراد گوش کرده و پس از تجزیه و تحلیل صحبت هایشان ، بهترین راهکار را به آنان میدهد ، یک شغل پژوهشی محسوب میشود. در واقع رکن اول مشاوره تحصیلی کشف مشکل و رکن دوم آن حل مسئله است ، پس به قدرت تجزیه و تحلیل بالایی نیاز دارد.
 • متعارف: در این شغل اصول حرف اول را میزند ولی نه بصورت خشک ، بلکه منعطف. مشاور پس از شنیدن مشکل مخاطب خود ، با توجه به اصول موجود راهکارها را ارائه میدهد نه صرفا نظرات شخصی ، اما این راهکار ها با توجه به نوع مشکل افراد منعطف است.

توقعات مخاطب از یک مشاور خوب چیست؟

 • مخاطب دوست دارد مشاور تحصیلی بتواند به سرعت مشکل او را پیدا کند و بهترین راه حل راه به او ارائه دهد.
 • یکی از اصلی ترین توقعات مخاطبان این صنف ، پیگیری و پشتیبانی دائم از آنهاست. در واقع یکی از ویژگی های مشاور خوب همین پیگیری هاست‌.
 • دانش آموزان در مواقع خاص دچار کاهش انگیزه میشوند. تنها یک مشاور حرفه ای میتواند دانش آموز را در چنین شرایطی به روند تحصیلی برگرداند و از انحلال انگیزه او جلوگیری کند.

بازار کار و آینده این شغل چگونه است؟

یکی از مسائل مهمی که در بررسی یک شغل باید به آن پرداخت ، بازار کار و آینده شغلی آن شغل است. مشکلات تحصیلی همیشه وجود داشتند ، دارند و خواهند داشت. از طرفی مشاوران ، راه گشای افراد بخصوص درزمینه تحصیل و آینده کاری هستند. پس میتوان پیش بینی کرد که آینده این شغل بسیار درخشان خواهد بود.

ضعف افراد در تحصیل از یک طرف و نیاز افراد به شغل ، از طرفی دیگر حاکی آن است که این شغل جایگاه خود را در جامعه حفظ خواهد کرد. طبق پیش بینی ، بازاز کار این رشته در آینده دارای رشد ۱۴ درصدی خواهد بود و همین موضوع باعث شده که این شغل ، در آینده هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

خیر با دوربین های نیمه حرفه ای هم میتونید در کلاس های ما شرکت کنید مثل : Canon یا Nikon سری D

پرتره، فشن مدلینگ ، فاین آرت(هنری) تبلیغات صنعتی (عکاسی از محصولات)

بله شهریه هر ترم به صورت اقساط پرداخت می شود.

بله . اساتید عکاسی در جلسه اول کلاس به شما مشاوره تخصصی برای خرید دوربین بر اساس بودجه و هدف شما ارائه می کنند.

بله شما به همراه اساتید جلسات عکاسی خارج از موسسه خواهید داشت و در کنار آن می توانید با اخذ مجوز عکاسی در طول دوره در سطح شهر عکاسی کنید.

خیر. مجموعه آرمان دارای آتلیه مجهز به همراه تمامی امکانات نورپردازی است و شما می توانید با تعیین وقت قبلی از آن استفاده کنید.

امروزه با توجه به در دسترس بودن شبکه های اجتماعی و سایر رسانه های تصویری ، عکاسی می تواند یکی از پردرآمد ترین مشاغل امروزه باشد.

اگر فردی در یک درس نمره قبولی اخذ نموده ولی تمایل داشته باشد یک نوبت دیگر درس مذکور را شرکت نماید می تواند بدون پرداخت هزینه با هماهنگی و تایید آموزش در کلاس مذکور شرکت نماید.

بله، در پایان دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه ویژه مهاجرت اعطا می گردد.

بله، در دوره جامع عکاسی حداقل یک دوره تخصصی را برای دریافت مدرک باید بگذرانید و هنرجویان می توانند چندین گرایش از گرایشات (پرتره، تبلیغات صنعتی، هنری و… ) را انتخاب نمایند.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی
دوره درمان اختلالات جنسی

دوره درمان اختلالات جنسی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

تربیت جنسی کودک

دوره تربیت جنسی کودک

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره تربیت درمانگر CBT

دوره تربیت درمانگر

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره زوج درمانی

دوره زوج درمانی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان