دوره مدیریت MBA گرایش استرتژیک

رشته mba دارای گرایش های بسیار متنوع و کاربردی است. در این مقاله میخواهیم نگاهی اجمالی به دوره mba  گرایش استراتژی بیندازیم و ببینیم این دوره چیست و سرفصل های آن کدام اند.

 نکته بسیار مهم و قابل بحث در مورد یک دوره آمورشی ، توانایی تبدیل مطالب مذکور در آن به راهکار است. پس باید ببینیم دانشجویان این دوره چه مهارت هایی را خواهند آموخت و چگونه میتوانند دانش خود را به استراتژی های کاربردی در بازار کار تبدیل کنند. 

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره mba گرایش استراتژی چیست؟

رشته mba گرایش استراتژی یکی از گرایش‌های رشته‌ مدیریت کسب و کار است. این رشته ، به دلیل اهمیت بالای استراتژی در پیشرفت کسب و کار ، افزایش فروش ، اجرای برنامه های راهبردی و کنترل کیفیت فعالیت های سازمان از اهمیت به خصوصی برخوردار است. این گرایش حاصل بخشی از دانش نظری و تجربی است که می‌خواهد به دو پرسش اساسی پاسخ دهد؛ پرسش اول این است که چرا برخی سازمان‌ها از باقی موفق‌ ترند و پرسش دوم درباره‌ چطورموفق‌ شدن است. نوع سازمان یا شرکت هم در این گرایش مدیریت کسب و کار تفاوتی ندارد.

نتیجه و معنای موفقیت برای شرکت های خصوصی ، سودآوری پایدار و البته رو به رشد است. اما موفقیت در سازمان‌های دولتی و سازمان های مردم نهاد ، به ‌گونه‌ای دیگر تعریف می‌شود. گرایش مدیریت استراتژی MBA در واقع پاسخی عملی به همراه راهکار به این دو سوال است.

فعالیت فارغ التحصیلان دوره mba گرایش استراتژی به چه صورت است؟

از آنجایی که ایجاد ، تدوین و اجرای یک استراتژی از کلید های اصلی موفقیت در سازمان محسوب میشود ، فعالیت فارغ التحصیلان گرایش استراتژی بسیار متنوع است. برای مثال شما میتوانید در دفاتر طرح و برنامه یا به عنوان مشاور بیرونی سازمان و حتی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره فعالیت کنید.

فرض کنید شما در دفاتر طرح و برنامه مشغول‌ به‌ کار هستید. فعالیت اصلی شما ، کمک به سازمان های مختلف جهت شناسایی استراتژی‌های اصلی و کلیدی ، تدوین و مکتوب‌‌ کردن این استراتژی‌ها و درنهایت تبدیل ‌شدن آن ها به برنامه‌های اجرایی خواهد بود. پس شما باید بتوانید راهکارهایی منطقی ، عملی ، کاربردی و البته ضروری ارائه دهید.

یا مثلا اگر شما مشاور بیرونی سازمان باشید، می‌توانید نقش‌های متفاوتی ایفا کنید. معمولا مشاور در این حالت نقش تسهیل ‌کننده و البته تأیید کننده‌ استراتژی را دارد.

در نقش مدیرعامل و هیئت‌ مدیره نیز برای درست ‌حرکت ‌کردن سازمان در جهت افزایش سرعت رسیدن به اهداف طراحی ‌شده ایفای نقش میکنید. همچنین میتوانید با تصمیمات استراتژیک و سنجیده ، جهت حرکت سازمان را بهبود و تسریع ببخشید.

دانشجویان این دوره چه مهارت هایی را خواهند آموخت؟

به دلیل اهمیت این رشته و شاخه در بازار کار ، تمرکز اساتید ما بر آموزش گام به گام و کاربردی مطالب ضروری است. بنابراین تمامی مهارت های لازم برای موفقیت در این عرصه به دانشجویان آموزش داده میشود. در ادامه با تعدادی از این مهارت ها آشنا میشویم.

  • شناسایی نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار: یکی از اصلی ترین مهارت هایی که دانشجویان دوره mba گرایش استراتژی خواهند آموخت ، شناسایی و تحلیل نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار است. از آنجایی که تدوین استراتژی برای پیشبرد اهداف یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است ، شناخت و بررسی نقاط ضعف و قوت آن نقش پررنگی را ایفا میکند.
  • بررسی عرضه و تقاضا: هدف نهایی کسب و کار فروش است. پس یکی از اصلی ترین مهارت های آموزشی شما ، بررسی عرضه و تقاضا خواهد بود. با بررسی روند عرضه و تقاضا ، یافتن بازار هدف و در نهایت افزایش فروش سهل خواهد شد.
  • ایفای نقش به عنوان مدیران سطوح بالای سازمان ها: به دلیل اهمیت وجود استراتژی قوی در اهداف یک سازمان ، فارغ التحصیلان گرایش استراتژی mba میتوانند به عنوان مدیران ارشد ، در سطوح بالای سازمان ها فعالیت کنند.
  • کنترل بودجه و مدیریت عملکرد: مهارت بعدی ، کنترل بودجه و در نهایت ، مدیریت عملکرد سازمان است. به دلیل استراتژیک بودن فعالیت های این شاخه ، مدیریت عملکرد جایگاه بسیار خاصی پیدا کرده است که مستقیما با نتیجه و بهبود کسب و کار در ارتباط است.

بازار کار و آینده شغلی این گرایش چگونه است؟

تقاضا برای ورود به رشته mba گرایش استراتژی روز به روز در حال افزایش است. از طرفی ، کسب و کار ها در حال حرکت به سمتی هستند که تدوین استراتژی ، کنترل برنامه ریزی و در نهایت عملی کردن آن به به سبک درست ، جایگاه بسیار بالایی پیدا کرده است.

علاوه بر ایران ، بازار کار این رشته در خارج از کشور هم دارای رونق بسیاری است. در پایان این دوره به فارغ التحصیلان مدرک و گواهینامه ای مبتی بر پایان دوره داده میشود. این مدرک زیر نظر وزارت علوم و فناوری است که همچنین در سایت وزارت هم قابل استناد است. همین اعتبار ، بازار کار این رشته ها در ایران و خارج از کشور تضمین میکند.

تبدیل دانش به مهارتی کاربردی

اطلاعات آموزشی وقتی که نتواند به راهکار های عملی تبدیل شود ، ارزشی ندارد. مشکل اصلی نظام آموزشی هم القای مفاهیم غیرضروری و کلیشه هایی است که جایی در بازار کار ندارند. اساتید این دوره در تلاش اند که با ارائه مطالب کاربردی ، از آموزش مباحث حشو و غیرضروری خودداری کنند.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

MBA مخفف  Master of Business Administration، به معنی مدیریت ارشد کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار  برگزارمی شود. MBA در کشورهای توسعه یافته دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار برای مدیران و از جمله رشته های گرانقیمت بشمار می رود.

دوره MBA یکی از کامل‌ترین دوره‌ هایی است که در آن از صفر تا صد فعالیت های اجرایی یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهیم.اگر شما یک مدیر اجرایی، بازاریابی و یا یک کارآفرین هستید و یا قصد دارید در آینده در پست های مدیریتی مشغول به کار شوید، حضور در این دوره جایگاه مناسبی برای شما ایجاد می نماید.این دوره علاوه ‌بر مدیران و صاحبان کسب و کار، کارشناسان IT، مدیران استراتژی و بازاریابی و در نهایت هر فردی که به دنبال یافتن پست های مدیریتی در سازمان و شرکت ها است پیشنهاد می‌شود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی و یا حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های مدیریت اجرایی یک سازمان دولتی یا شرکت تجاری ، گواهینامه ای مبنی بر تخصص ، مهارت و دانش سطح حرفه ای کسب وکار را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی
MBA

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

DBA

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره غیرحضوری MBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان