معرفی دپارتمان تدوین

سینما هنری بی بدیل می باشد که تمامی هنرهای پیشین بشر را در دل خود جای داده است. پیدایش سینما و محبوبیت آن در میان مردم باعث شده این هنر به یکی از فراگیرترین و قدرتمندترین رسانه­ ها بدل شود که علاوه بر انتقال محتوا ، تاثیرات متفاوتی  روی مخاطب خود داشته دارد.

به جرات می ­توان گفت که سینما هنری است آمیخته با تکنیک، که نقش تکنیک چنان در آن پر رنگ است که عملا بدون وجود آن، سینما نمی ­توانست به رشد و شکوفایی امروز خود برسد.

یکی از این تکنیک ها هنر تدوین است. تدوین یکی از مراحل تولید یک فیلم سینمایی و یا هر اثر تصویری است که پس از پایان مرحله­ ی تصویربرداری، توسط تدوینگر ویرایش شده و محصول نهایی شکل می­ گیرد . در گذشته های نه­ چندان دور، تدوین یکی از مراحل مهم  و بسیار پیچیده بود که همواره به ابزارهای خاص جهت تولید فیلم نیاز داشت.

تدوین در زمان سینمای آنالوگ به ­صورت خطی انجام می­شد اما با ظهور علوم دیجیتال در دنیای سینما و تلویزیون هنر تدوین پیشرفت کرد و ابزارها در دسترس عموم قرار گرفت، به شکلی که یک تدوینگر تنها با داشتن یک سیستم کامپیوتری می تواند آثار بسیار زیبا و چشم نواز را تولید کند. تدوین غیر خطی نامیست که به تدوین با سیستم های دیجیتال گفته می شود.

در دپارتمان تدوین موسسه آموزش عالی آرمان تلاش بر این است تا با برگزاری دوره های جامع  مربوط به تکنیک های مختلف سینمایی و به خصوص تدوین، هنر جویان بتوانند در پایان دوره مهارت های لازم را جهت ورود به بازار کار کسب و آثار تصویری مختلف را تولید کنند.

آشنایی با نرم افزارهای تدوین فیلم :

در این دوره علاوه بر برگزاری دروس تئوری و اصول هنری، دروس عملی با استفاده از معتبر ترین نرم افزار ویرایش فیلم (Edius  و Adobe Premiere)، جلوه های ویژه سینمای (VFX-CGI) و نرم افزار های سه بعدی برگزار خواهد شد .

همچنین در دوره های ما نرم افزار جلوه های تصویری  Adobe After Effects که محبوب ترین نرم افزار در میان  ویدیو گرافیست­ ها و طراحان جلوه های ویژه در دنیامی باشد نیز آموزش داده می شود.

این نرم افزار با انعطاف پذیری بسیار بالا و امکانات فراوان می تواند ابزاری مناسب برای خلق جلوه های تصویری در فیلم ها، تیزر های تبلیغاتی، موزیک ویدیو ها و آثار تصویری مختلف باشد .