DBA استراتژیک

بی شک در هر کسب و کاری علاوه بر داشتن دانش و مهارت تخصصی آن حوزه نیاز به برنامه و استراتژی مشخص میباشد  که جهت ادامه  و گسترش آن کسب و کار الزامی است .

در واقع برنامه استراتژی می‌خواهد به دو پرسش اساسی پاسخ دهد؛ پرسش اول این است که چرا برخی سازمان‌ها از باقی موفق‌ ترند و پرسش دوم درباره‌ چطورموفق‌ شدن است.

اگر می خواهید مدیر موفقی باشید، باید نشان دهید که می توانید برنامه استراتژی سازمان خود را تدوین و اجرا نمایید ، لذا دپارتمان موسسه آموزش عالی آرمان در راستای افزایش مدیران بخش خصوصی و دولتی اقدام به تولید بسته آموزشی MBA با گرایش استراتژی نموده است تا گامی کوچک در راستای افزایش مهارت مدیران بخش خصوصی و دولتی را در طراحی و اجرای برنامه های استراتژیک سازمان خود داشته باشد  .

خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضاییه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که گواهینامه معتبری در داخل و خارج از کشور می باشد به فارغ التحصیلان این دوره اعطا می نماید .

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره MBA که مخفف عبارت Master of Business Administration  ، به معنی مدیریت کسب و کار می باشد.
این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب ­و کار  برگزار میگردد تا بتوانند در تدوین جهت ‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند.

رونق کسب وکار و توسعه شرکتها بدون داشتن مهارتهای کلیدی کسب وکار امکان پذیر نمی­باشد و این یکی از بزرگترین چالشهای فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و غیربازرگانی در دنیا می باشد در سالهای اخیر خوشبختانه شاهد تخصصی نمودن این دوره و ورود به حوزه های کسب و کار بصورت تخصصی بوده ایم به شکلی که دیگر دوره MBA با گرایشهای تخصصی از جمله MBA استراتژی  ، MBA بازاریابی ، MBA مالی و سرمایه گذاری و… بوده ایم.

از این رو موسسه آموزش عالی آرمان با تکیه بر تیم هیت علمی خود و صرف هزینه و زمان با شناسایی معظلات سازمانهای خصوصی و دولتی اقدام به تولید بسته آموزشی MBA استراتژی در قالب یک دوره غیرحضوری نموده است .

مزایای دوره MBA استراتژیک موسسه آموزش عالی آزاد آرمان:

۱- ایجاد تمایز رقابتی با سایر فعالان حوزه خود

۲- مشخص نمون اهداف سازمان و روش تحقق آنها

۳- تعیین جایگاه استراتژی در سازمان

۴- آموزش مفاهیم استراتژی، برنامه‌ریزی استراتژیک، تفکر استراتژیک و مدیریت استراتژیک  و کاربرد هر یک را توصیف می کند.

قطعا قبل از شروع آموزش  ، ابتدا باید سرفصل های قابل تدریس در آن دوره را بدانیم تا بتوانیم راحت تر تصمیم بگیریم. سرفصل های این دوره بسیار متنوع و جامع می باشد تا بتواند تمامی جنبه های آموزشی را دربرگیرد.

سرفصلهای دوره MBA استراتژیک به شرح ذیل می باشد :

 • مهارت های نوین و کاربردی مدیریت
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • مدیریت منابع انسانی
 • اصول و فنون مذاکره
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت بازاریابی
 • مدل های ذهنی موفق برای استراتژیست ها
 • Business plan                                

دانشجویان این دوره چه مهارت هایی را کسب خواهند کرد؟

دانشجویان mba  گرایش استراتژی  در این دوره توانایی شناسایی نواقض مجموع را پیدا نموده و با آموخته های خود توانایی طراحی برنامه استراتژی سازمان را برای تعیین هدف و روش رسیدن به آن اهداف را می آموزند

مباحثی که در این دوره خواهید آموخت ، ارتباط مستقیمی با میزان کاربردشان در بازار آینده کاریتان دارد و تلاش شده است که از پرداختن به مفاهیم غیرضروری و غیرکاربردی پرهیز شود.

مدیریت استراتژیک به سازمان این امکان را می دهد که به شیوه ای خلاق و نوآور عمل کند و برای شکل دادن به آینده خود به صورت انفعالی عمل نکند. این شیوه مدیریت باعث می شود که سازمان دارای ابتکارعمل باشد و فعالیت هایش به گونه ای درآید که اعمال نفوذ نماید و بدین گونه سرنوشت خود را رقم بزند و آینده را تحت کنترل در آورد.

فاکتور های متمایز کننده این دوره از دوره های مشابه چیست؟

 • کسب تخصصی های لازم: تمام تلاش مان در این دوره این است که با ارائه بهترین نکات آموزشی وحذف نکات بیهوده ، روند آموزشی تسریع شود و سطح کیفی آن بالا رود. در این دوره شما تمامی تخصص های لازم برای راه انداری و یا گسترش کسب و کار خود را خواهید آموخت و پس از اتمام دوره به راحتی میتوانید وارد بازار کار شده و کسب و کار شخصیتان را راه اندازی کنید.
 • شیوه نوین یادگیری: اساتید این دوره ، جهت افزایش بازده آموزشی ، از بهترین و نوین ترین روش ها و ابزار های آموزشی استفاده میکنند. تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و شیوه آموزشی موسسه هم از این روند جدا نیست.
 • تدریس بر اساس بازار کار: اصلی ترین فاکتور متمایز کننده این دوره ، تدریس بازار محور است. در اکثر دوره ها ، صرفا کلیشه هایی آموزش داده میشود که نقش کاربردی ای در بازار آینده کاری فرد ندارند. در این دوره تمامی تخصص ها ، با توجه به نیاز بازار و نه کلیشه های همیشگی آموزش داده میشوند.
 • کسب گواهینامه معتبر: گواهینامه ای که در پایان دوره به دانشجویان عزیز داده میشود ، زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و در سایت وزارت قابل استناد است ، این اعتبار ، بازار کار داخل و خارج از کشور را شدیدا تضمین میکند.

بازار کار MBA استراتژی چگونه است؟

تقاضا برای ورود به رشته mba گرایش استراتژی روز به روز در حال افزایش است. از طرفی ، کسب و کار ها در حال حرکت به سمتی هستند که تدوین استراتژی ، کنترل برنامه ریزی و در نهایت عملی کردن آن به به سبک درست ، جایگاه بسیار بالایی پیدا کرده است.

علاوه بر ایران ، بازار کار این رشته در خارج از کشور هم دارای رونق بسیاری است. در پایان این دوره به فارغ التحصیلان مدرک و گواهینامه ای مبتی بر پایان دوره داده میشود. این مدرک زیر نظر وزارت علوم و فناوری است که همچنین در سایت وزارت هم قابل استناد است. همین اعتبار ، بازار کار این رشته ها در ایران و خارج از کشور تضمین میکند.

رشته mba گرایش استراتژی یکی از گرایش‌های رشته‌ مدیریت کسب و کار است که نتیجه و معنای آن شناسایی نواقض و توانایی برنامه ریزی اهداف استراتژی سازمان جهت نیل به موفقیت برای شرکت های خصوصی و دولتی می باشد

از آنجایی که ایجاد ، تدوین و اجرای یک استراتژی از کلید های اصلی موفقیت در سازمان محسوب میشود ، فعالیت فارغ التحصیلان گرایش استراتژی بسیار متنوع و گسترده می باشد برای مثال شما میتوانید در دفاتر طرح و برنامه یا به عنوان مشاور بیرونی سازمان و حتی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره فعالیت کنید.

فرض کنید شما در دفاتر طرح و برنامه مشغول‌ به‌ کار هستید. فعالیت اصلی شما ، کمک به سازمان های مختلف جهت شناسایی استراتژی‌های اصلی و کلیدی ، تدوین و مکتوب‌‌ کردن این استراتژی‌ها و درنهایت تبدیل ‌شدن آن ها به برنامه‌های اجرایی خواهد بود. پس شما باید بتوانید راهکارهایی منطقی ، عملی ، کاربردی و البته ضروری ارائه دهید.

یا مثلا اگر شما مشاور بیرونی سازمان باشید، می‌توانید نقش‌های متفاوتی ایفا کنید. معمولا مشاور در این حالت نقش تسهیل ‌کننده و البته تأیید کننده‌ استراتژی را دارد.

در نقش مدیرعامل و هیئت‌ مدیره نیز برای درست ‌حرکت ‌کردن سازمان در جهت افزایش سرعت رسیدن به اهداف طراحی ‌شده ایفای نقش میکنید. همچنین میتوانید با تصمیمات استراتژیک و سنجیده ، جهت حرکت سازمان را بهبود و تسریع ببخشید.

دانشجویان این دوره چه مهارت هایی را خواهند آموخت؟

به دلیل اهمیت این رشته و شاخه در بازار کار ، تمرکز اساتید ما بر آموزش گام به گام و کاربردی مطالب ضروری است. بنابراین تمامی مهارت های لازم برای موفقیت در این عرصه به دانشجویان آموزش داده میشود. در ادامه با تعدادی از این مهارت ها آشنا میشویم.

شناسایی نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار:

یکی از اصلی ترین مهارت هایی که دانشجویان دوره mba گرایش استراتژی خواهند آموخت ، شناسایی و تحلیل نقاط ضعف و قوت یک کسب و کار است. از آنجایی که تدوین استراتژی برای پیشبرد اهداف یک کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است ، شناخت و بررسی نقاط ضعف و قوت آن نقش پررنگی را ایفا میکند.

بررسی عرضه و تقاضا:

هدف نهایی کسب و کار فروش است. پس یکی از اصلی ترین مهارت های آموزشی شما ، بررسی عرضه و تقاضا خواهد بود. با بررسی روند عرضه و تقاضا ، یافتن بازار هدف و در نهایت افزایش فروش سهل خواهد شد.

ایفای نقش به عنوان مدیران سطوح بالای سازمان ها:

به دلیل اهمیت وجود استراتژی قوی در اهداف یک سازمان ، فارغ التحصیلان گرایش استراتژی mba میتوانند به عنوان مدیران ارشد ، در سطوح بالای سازمان ها فعالیت کنند.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی
MBA

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

DBA

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره غیرحضوری MBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان