معرفی دپارتمان
دوره جامع معماری داخلی
دوره جامع دکوراسیون داخلی
دوره تخصصی،کاربردی طراحی نما
دوره روشنایی و نورپردازی اماکن
دوره نرم افزارهای تخصصی
کف پوشهای سه بعدی اپوکسی
کارگاه مهارتی پتینه
اعتبار مدارک کالج آرمان
معرفی اساتید
آرشیو اخبار
آلبوم تصاویر

تراریوم

تراریوم چیست: تراریوم سازه ای است که در نگاه اول شبیه یک آکواریم ماهی می باشد که به جای وجود آب و ماهی در آن گونه های مختلف گیاهی وجود دارد.

ولی باید گفت تراریوم یک سیستم مستقل می باشد که در آن مقدار خاک ، میزان نور و تعداد و گونه های گیاهی در این سیستم با محاسبات دقیق به گونه ای طراحی شده است که بعد از راه اندازی آن دیگر نیازی به نگهداری زیاد مانند آبیاری مداوم ، کود دهی و تعویض خاک آن و... نمی باشد.

به عبارت دیگر به تراریوم، باغ شیشه ای و یا دکور سبز اطلاق می گردد که مناسب برای دکور در فضاهایی مانند اتاق خواب، پذیرایی، اتاق کار و حتی لابی های آپارتمانها، هتلها و مراکز تجاری می باشد.سازه تراریوم، ظرفیست در بسته از جنس شیشه و یا پلاستیک شفاف  که در آن گیاهانی که با یکدیگر سازگار هستند ، پرورش می یابند ،همچنین  با توجه به محدود بودن هوای داخل آکواریوم می توان یک ریز اقلیم در آن طراحی نمود و جون رطوبت داخل آکواریم در یک چرخه حفظ می شود نیاز به توجه کمتری می باشد و آب تبخیر شده از سطح گیاهان به صورت قطرات موجود بر روی دیواره آکواریم می نشیند و به تدریج به سمت گیاهان داخل آکواریم برمی گردد و وارد خاک می شود لذا وجود این چرخه آب در تراریوم باعث می شود گاهی تا هفته ها نیاز به آبیاری گیاهان نباشد.

مزایای تراریوم :

-عدم نیاز به صرف زمان زیاد و رسیدگی به گیاهان

-عدم نیاز به نور جهت رشد گیاهان و حتی بهره مندی از نور مصنوعی جهت رشد گیاهان

-استریل بودن محیط و عدم آلودگی گیاهان

-تنوع بالا در گیاهان استفاده شده در باغ شیشه ای