معرفی دپارتمان
دوره جامع معماری داخلی
دوره جامع دکوراسیون داخلی
دوره تخصصی،کاربردی طراحی نما
دوره روشنایی و نورپردازی اماکن
دوره نرم افزارهای تخصصی
کف پوشهای سه بعدی اپوکسی
کارگاه مهارتی پتینه
اعتبار مدارک کالج آرمان
معرفی اساتید
آرشیو اخبار
آلبوم تصاویر

پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان باعث جایگزینی مصالح نوین با مصالح سنتی شده است.

از جمله این موارد می توان به سیستم های کناف اشاره کرد که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی به صورت فراگیر در اروپا و در ایران در حال توسعه است .

کنافنوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کنافتولید می شود .

سقف ها و دیوارهای جداکننده "کناف"، سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند .

در ادامه مزایای استفاده از دیوارهای جداکننده داخلی کناف توضیح داد می شود :

سیستم کنافدر مقایسه با مصالح  سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. لذا با کاهش بار مرده ساختمان ، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمتر می شود . در صورت تخریب ساختمان ، به علت سبکی سیستم کناف ، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود .

علاوه بر سبکی پانل های کناف ، نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم به گونه ای است که باعث کاهش نیروی زلزله می شود .

سبکی مصالح کناف باعث حمل آسان آن توسط کارگران و در نتیجه افزایش سرعت اجرای پروژه می شود.

مزیت دیگر سیستم کناف دسترسی آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است . در صورت ترکیدن لوله های تاسیسات و…به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داده و تعمیر کرد .که این ویژگی موجب افزایش عمر مفید ساختمان می شود .

در بازسازی ساختمان های قدیمی نیز می توان از روش کناف بهره گرفت . در مناطقی که نیاز به ساخت و ساز سریع باشد مانند مناطق زلزله زده ، سیستم کناف دارای اولویت می باشد.

از دیگر مزایای سیستم کناف اجرای فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان با توجه به کاهش ضخامت دیوارهای کناف نسبت به مصالح سنتی می باشد.

دپارتمان معماری داخلی موسسه آموزش عالی آرمان اقدام به برنامه ریزی و اجرای دوره تخصصی کاربردیطراحی و اجرای کنـــافدر دو بخش دیوار و سقف  به شرح ذیل نموده است

دوره کنافطی 40 ساعت کاملا عملی در دو بخش سقف و دیوار برگزار میشود و اطلاعات کامل در مورد ابزار آلات و کاربرد آنها به صورت عملی و استانداردهای اجرایی کناف آموزش داده  میشود .

آموزش بخش برش کاری به صورت کاملا عملی و اجرایی آموزش داده میشه

و در نهایت دوره امکان

ساختن دیوار با انواع مختلف روی پنل چوبی

ساختن انواع سقف ثابت کناف

ساختن انواع سقف آرمسترانگ

ظرفیت کلاس کاملا محدود بین 8 تا 10 نفر می باشد

در انتهای دوره به شرکت کنندگان ، مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با  قابلیت  ترجمه و تائید قوه قضایه جهت متقاضیان مهاجرت اعطا می گردد که خود نشان دهنده دانش و مهارت بالای شرکت کنندگان در این دوره می باشد .

جهت کسب الاعات بیشتر با مشاورین دپارتمان هنر و معماری موسسه آموزش عالی آرمان با شماره های 6-88905164-021 تماس حاصل نمایید