همه چیز درباره تیزر صنعتی

همه چیز درباره تیزر صنعتی

تیزر صنعتی

دلایل ساخت تیزر صنعتی

برای کسب و کارها و شرکت های صنعتی مختلف، تبلیغات اهمیت بسیار زیادی دارد و در صورتی که نتوانند به درستی محصول یا خدمات خود را معرفی کنند، محکوم به شکست در حوزه کاری خود می باشند. از بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری ساخت تیز صنعتی می باشد. تیزر صنعتی به نسبت بروشورها، متون و دیگر انواع روش های تبلیغات، تاثیرگذاری بسیار بیشتری دارند؛ به همین دلیل بازار کار تدوین گران، امروزه بیشتر از دیگر زمان ها داغ می باشد. در گذشته تنها راه انتشار ویدئوهای تبلیغاتی شبکه های تلویزیونی بودند، ولی اکنون با وجود سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف راه های ارزان تر و راحت تری نیز برای این منظور وجود دارد، به همین دلیل محبوبیت تیزرهای تبلیغاتی صنعتی هر روزه بیشتر می شود. در این مقاله به بررسی کاربردها و همچنین دلایل محبوبیت تیزرهای صنعتی می پردازیم:

تیزرهای تبلیغاتی صنعتی

فیلم صنعتی برای نشان دادن بخشی از صنعت از جمله تولید محصول، تبلیغ محصول، ارزشیابی کیفیت، عملکرد کارخانه و موارد دیگر تولید می شود. به این وسیله می توان اعتماد مخاطب و مشتری نسبت به کیفیت و فرآیند ساخت محصول را جلب کرد. صنعت در زندگی تمامی ما انسان ها نقش مهمی دارد و تنها محدود به قشر خاصی از جامعه نیست، به همین دلیل تیزر تبلیغاتی صنعتی اهمیت زیادی پیدا کرده اند. برای تولید تیزر صنعتی جذابیت محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد، که با استفاده از اصلاح رنگ فیلم و استفاده از افکت های گوناگون این کار انجام می شود.

ساخت تیزر صنعتی

کاربردها:

تیزر صنعتی تنها برای تبلیغات ساخته نمی شود و برای ساخت آن باید نکات دیگر از جمله نگاه متفاوت به یک کارخانه، محصول و … را نیز در نظر داشت؛ زیرا هدف از ساخت تیزر صنعتی معرفی محصول به مخاطب می باشد. فیلم صنعتی برای اهداف متفاوتی ساخته می شود، که شامل موارد زیر است:

 • معرفی محصول یا خدمات ارائه شده توسط شرکت
 • نشان دادن مراحل تولید محصول
 • نمایش استانداردهای رعایت شده برای ساخت محصول
 • نشان دادن خطوط تولید کارخانه و تجهیزات آن
 • گزارش پیشرفت های سالانه کارخانه
 • ارائه گزارشی از صورتحساب های مالی سالانه و عملکردهای شرکت
 • معرفی محصولات جدید تولید شده توسط کارخانه
 • معرفی شرکت، محصول، یا برندی جدید در سمینارها، همایش ها و نمایشگاه ها

تیزر صنعتی تبلیغاتی

دلایل محبوبیت تیزر تبلیغاتی صنعتی

تیزر تبلیغاتی صنعتی از هر زمان دیگری بیشتر طرفدار پیدا کرده است و بسیاری از شرکت های صنعتی بزرگ و کوچک به دنبال جذب مخاطب به این وسیله می باشند، به همین دلیل کسب درآمد از ساخت تیزر تبلیغاتی برای شما راحت تر از گذشته می باشد. ولی دلیل محبوبیت تیزرهای تبلیغاتی چیست؟ در این قسمت به بررسی این موضوع می پردازیم:

 • تاثیرگذاری بیشتر: فیلم و تیزر در مقایسه با تصاویر و متون تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب می گذارند، به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. با استفاده از ویدئو یا تیزر تبلیغاتی می توان در کمترین زمان بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب گذاشت و مشتریان بیشتری جذب کرد.
 • اعتماد بیشتر: افراد با دیدن تصاویر و ویدئو از کسب و کار شما راحت تر به شما اعتماد می کنند. شما به جای اینکه بارها بیان کنید که کالایی با کیفیت یا خدماتی کامل ارائه می دهید، تنها با یک ویدئو می توانید مخاطب را جذب کنید. به همین علت بیشتر شرکت های بزرگ صنعتی برای برندسازی از فیلم ها و تیزرهای تبلیغاتی استفاده می کنند.
 • نشر و ارائه ساده: همان طور که می دانید شبکه های اجتماعی امروزه به بستری مناسب برای تبلیغات تبدیل شده اند و بسیاری به وسیله بازاریابی در اینستاگرام کسب و کار خود را رونق می دهند. اشتراک گذاری ویدئو در شبکه های اجتماعی راحت می باشد، بر عکس گذشته که تنها با استفاده از سی دی، فلش و یا شبکه های تلویزیونی قادر به نشان دادن ویدئوهای تبلیغاتی خود بودند.
 • مناسب برای نمایشگاه ها و سمینارها: پخش ویدئویی مناسب از کسب و کار در سمینارها و نمایشگاه ها موجب جذب افراد به سمت غرفه ها می شود و همچنین در سمینارها توجه بیشتری را جذب می کند.

تیزر تبلیغاتی صنعتی

روش ساخت تیزر صنعتی

روش ساخت تیزرهای صنعتی از نظر محل فیلم برداری با فیلم های تبلیغاتی متفاوت می باشد. این نوع ویدئو در محیط های صنعتی مانند کارخانه ها ضبط می شود و برای ساخت آن به گروهی متخصص نیاز می باشد. سناریو عالی، فیلم برداری حرفه ای و تدوینی خلاقانه برای ساخت تیزر صنعتی اهمیت دارند. تیزر تبلیغات صنعتی علاوه بر داشتن ویژگی های یک ویدئو تبلیغاتی باید نکات مهم صنعتی را نیز به مخاطب نشان دهد، بنابراین برای سرگرمی تولید نمی شوند. در ادامه به صورت مختصر مراحل ساخت تیزر صنعتی را بررسی می کنیم:

 • تحقیق: تحقیق از مهم ترین مراحل ساخت ویدئو می باشد. در این مرحله لازم است که اطلاعات کاملی در مورد موضوع فیلم، محصول یا خدمات صنعتی مورد نظر جمع کنید. تلاش برای جمع آوری اطلاعات بهتر و دقیق تر منجر به ساخت ویدئویی بهتر می شود.
 • بازدید از محل فیلم برداری: بازدید از محل فیلم برداری و عکاسی از آن بعد از تحقیق اهمیت زیادی دارد. در این مورد از شرکت یا کارخانه بخواهید که فردی که به کار مسلط است را با شما همراه کند، تا در مورد محیط توضیحاتی دهد.
 • آماده سازی سناریو: تولید سناریو از مراحل مهم فیلم می باشد. داشتن یک سناریو خوب تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی می گذارد. داشتن یک شعار نیز برای ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب کمک کننده است.
 • پیش تولید: فیلم بردار، صدا بردار و کارگردان لازم است که از محیط بازدید کرده تا ابزار و تجهیزات عکاسی و فیلم برداری مورد نیاز را آماده کنند.
 • فیلم برداری: روز فیلم برداری با مشورت عوامل از جمله کارگردان، فیلم بردار و… و همچنین رئیس شرکت مشخص می شود.
 • ضبط صدا: در بسیاری از موارد لازم است، که متن ویدئو در استودیو تخصصی ضبط شده و سپس توسط تدوین گر بر روی فیلم قرار بگیرد. کیفیت بالا صدا در این مورد اهمیت زیادی دارد.
 • تدوین: از مهم ترین مراحل ساخت تیزر صنعتی تدوین آن می باشد. برای تدوین لازم است که از بهترین نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده شود، که به وسیله آن تدوین گر می تواند تصاویر ضبط شده، صدا و …. را به بهترین شکل ممکن کنار هم قرار دهد.

تیزر تبلیغات صنعتی

کلام پایانی

تعداد تیزر صنعتی و ویدئوهای تبلیغاتی که به صورت روزانه در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب و … آپلود می شود، در حال افزایش می باشد. بسیاری از صنایع از همین طریق مشتریان بیشتری را جذب کرده و برند سازی می کنند، به همین علت درخواست ساخت تیزر صنعتی تبلیغاتی بسیار بیشتر از گذشته شده است. ولی برای کسب درآمد از تدوین و ساخت ویدئوهای تبلیغاتی لازم است که آموزش های لازم را در این حوزه ببینید. ساخت ویدئو به تنهایی کافی نیست، شما باید بتوانید بهترین نمونه ها را تولید کنید.

موسسه آموزش عالی آرمان برگزار کننده دوره های آموزشی طراحی تیزر تبلیغاتی زیر نظر حرفه ای ترین و با تجربه ترین اساتید می باشد. شما در این دوره تدوین ویدئو، کار با بهترین نرم افزار تدوین فیلم و همه آنچه که لازم است برای ساخت تیزر تبلیغاتی بلد باشید، را می آموزید. یکی دیگر از مهم ترین مزایای شرکت در دوره های موسسه آموزش عالی آرمان دریافت مدرک معتبر وزارت علوم در پایان دوره ها می باشد، که در سراسر جهان معتبر است و شما می توانید به عنوان سندی برای اثبات توانایی خود آن را ارائه دهید.

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.