دوره تربیت درمانگر CBT

CBT یا درمان شناختی رفتاری شاخه‌ای از روش‌های درمانی روانشناسی است که به رفع و حل مشکلات ناشی از رفتار غلط در افراد می‌پردازد. درمانگران این حوزه باید دانش و مهارت‌های تخصصی مرتبط با این حوزه را به‌خوبی بدانند و همواره در حال ارتقای این مهارت‌ها باشند. دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری  CBTهمان مهارت‌هایی است که چنین درمانگرانی به آن نیاز دارند.

در دوره تربیت درمانگر شناختی رفتار CBTبه شما تمام اصول و فنون رفتار با مراجعه کننده را آموزش داده می‌شود. با شرکت در این دوره، نه‌ تنها پیشرفت رابطه خود با بیماران را به چشم خواهید دید؛ بلکه با مدرک بین‌المللی و معتبر که زیر نظر وزارت علوم است دیگر نگران موقعیت شغلی و حتی مهاجرت کاری خود نخواهید بود

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

آیا تاکنون به این فکر افتاده‌اید که چرا آنطور که توقع دارید، اطلاعات شما با چندین سال تحصیل کافی نیست و از بسیاری از دانش‌آموختگان روانشناسی امروزی عقب هستید؟

این سوالی است که بسیاری از دانش آموختگان حوزه مشاوره و روان‌درمانی از خود می‌پرسند و همه این‌ها دلایل مختلفی دارد. یکی از نگرانی‌هایی که فارغ‌التحصیلان حوزه روانشناسی دارند این است که چگونه نقص‌های دوره دانشگاهی خود را جبران کنند. دوره‌ تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT یکی از دوره‌هایی است که شما دیگر نگران دانایی‌های خود در این رابطه نخواهید بود.

روانشناسی و مشاوره از رشته‌هایی است که بسیار وسیع و فرار خواهد بود و با عدم مطالعه ممتد دچار فراموشی خواهید شد. گاهی برای دانش‌آموختگان پیش خواهد آمد که در کار خود بابت مسائلی مانند درمان شناختی با مشکلات و نواقصی روبرو می‌شوند. آن‌ها نه‌تنها نیاز به مطالعه دوباره دارند، بلکه نیازمند طی دوره‌هایی مانند دوره‌ تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT خواهند بود.

درمان شناختی رفتاری از مباحثی است که آسان به نظر می‌رسد؛ به‌طوریکه حتی کسانی که در علوم روانشناختی نیز تحصیل نکرده‌اند از پس این کار بر‌می آیند؛ اما این مبحث به قدری حساس و ضروری است که با عدم دانایی و مهارت کافی خسارات جبران ناپذیری به بیمار خود خواهید زد.

درمان شناختی رفتاری یکی از مهم‌ترین و بزرگترین دستاوردهای علم روانشناسی است. نوعی روان درمانی بر مبنای شواهد علمی، فلسفی که در درمان اضطراب و افسردگی، اسکیزوفرنی، اختلال دو‌قطبی و … به‌کار می‌رود.

طی دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT چه مزایای برای شما خواهد داشت؟

با گذشت زمان افراد به اهمیت بالای روانشناسی و درمان روان خود پی برده‌اند و به دنبال روانشناسان حاذق و مجرب برای رفع مشکلات خود در این زمینه هستند. برای شناخته شدن در این زمینه نیاز دارید تسلط و تجربه خود را به دیگران از جمله مراجعه‌کنندگان خود ثابت کنید. یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند بهره‌مندی از مدرک دوره‌ تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT است که با اعتبار بالای بین‌المللی خود، مهر تاییدی بر مهارت‌ها و دانش شماست.

امروزه کلینیک‌های روانشناسی به دنبال افرادی هستند که دارای مدرک‌های معتبر و دانسته‌های کاربردی باشند پس اگر مدرک تحصیلی معتبری ندارید با گذراندن دوره‌های روانشناسی مانند دوره‌ تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT زمینه کار خود را به راحتی فراهم خواهید کرد.

یکی از معضلاتی که گریبان‌گیر دانشجویان روانشناسی بوده، تفاوت فرهنگ و مذاهب کشور‌های مختلف با یکدیگر است. عدم تطبیق بعضی دروس برای مهاجرت باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی برای دانشجویان و حتی دانشگاه‌ها خواهد شد. موسسات با ارائه دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT که مدرک بین‌المللی و معتبری محسوب می‌شود این اشکالات را برطرف می‌کند. گواهینامه دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است و شما دیگر نگران این قبیل مشکلات برای مهاجرت و ترجمه نخواهید بود.

آیا به فکر گشایش مطب خود هستید؟ یکی از جذابیت‌های دوره درمانگر شناختی رفتاری CBT این است که فقط مختص به یک دوره خاص نیست. این دوره ویژه تمامی روانشناسان از کارشناسی تا متخصصین حوزه مشاوره و روان‌درمانی خواهد بود. این دوره به میزانی کامل و جامع است که شما دیگر نیازی به نگرانی برای آزمون‌های مربوط به این بخش ندارید.

اگر تاکنون موفق به استخدام و کار در این حوزه نشده‌اید حتما به مطلب زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT یکی از علوم و فنون جدیدی است که در علم روانشناسی و مشاوره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای کار در این زمینه نیاز دارید تمام تسلط و مهارت‌های اساسی، دانش و نگرش خود را به‌کار بگیرید. برای کار در این زمینه فقط درک صحیح کافی نیست، بلکه شما در سایه آموزش و نظارت بالینی صحیح که در دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT به تقویت آن می‌پردازید؛ باید به این آموخته‌ها عمل کنید و آن‌ها را در طول پروسه‌های درمانی و مواجهه با مراجعه‌کنندگان خود به‌کار بگیرید  

یکی از جذابیت‌هایی که در دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT برای شما رقم می‌خورد این است که نه تنها مباحث تئوری را طی می‌کنید، بلکه این امکان به شما داده شده است که با نمونه بالینی مصاحبه کنید! این مسئله یکی از نقاط مثبتی خواهد بود که در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

یکی از نگرانی‌های دانش‌آموختگان عدم تسلط مدرسان است. اینکه شما با زمانی که در این دوران صرف می‌کنید نگران عدم انتقال مناسب اطلاعات باشید بسیار قابل درک است. برای این مسئله ما با دعوت از مجرب‌ و به‌نام‌ترین مدرسان تیم هیئت علمی، این نگرانی شما را به صفر خواهیم رساند.

بسیاری از فارغ التحصیلان روانشناسی برای ادامه در رشته و تخصص خود دچار درگیری ذهنی خواهند شد و همچنان در خصوص اینکه قرار است چه تخصصی را ادامه دهند اطلاعات درستی ندارند. یکی دیگر از پیشنهادات ما این است که با گذراندن دوره غیر حضوری تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT علاوه‌بر ارتقای علم و دانش، به شناخت حوزه مورد علاقه خود برای ادامه تحصیل برسند. تربیت درمانگر شناختی رفتاری یکی از علومی است که روانشناسان برای حل عمیق و درست قضایا از آن استفاده می‌کنند.

با گذراندن دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT شما این تسلط را خواهید داشت که باور‌های غیر معقول بیمار خود را به چالش بکشید و به او در درک بهتر حقایق کمک بسزایی کنید. این کار در متوقف کردن افکار غیر منطقی و بی پایه و اساس بسیار کاربرد دارد.

یکی از مشکلاتی که روانشناسان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ عدم همکاری بیماران با آن‌هاست و این مشکل را دارند که نمی‌توانند به عمق حس و مشکلات مراجعه کنندگان پی ببرند. این علم نوین به شما کمک می‌کند که مشکلات واقعی را به راحتی شناسایی کنید و به درمان آن بپردازید.

دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری  CBT نه تنها در بزرگسالان بلکه در کودکان نیز کاربرد فراوانی دارد که به شما کمک می‌کند درک خود را در برخورد با مراجعه کنندگان بالا ببرید.

از مشکلاتی که مراجعه کنندگان با آن درگیر هستند مطلق بودن است. چنین مراجعه کنندگانی همیشه بدترین حالت را درنظر می‌گیرد؛ فرد در این شرایط همه را با یک خصوصیت اخلاقی می‌بیند. در این شرایط بسیاری از روانشناسان به بن‌بست درمانی بر می‌خورند. در این مرحله، بهره‌مندی از دوره تربیت درمانگر شناختی رفتاری CBT به شما در حل و فصل این قبیل مشکلات و اختلالات کمک خواهد کرد

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

این دوره فقط ویژه روانشناسان و متخصصین حوزه مشاوره و روان درمانی می باشد.

این دوره شامل مباحث تئوری و مصاحبه نمونه بالینی هست

بله ، اساتید دوره از برترین و با تجربه ترین مدرسین و روانشاسان مورد تایید سازمان نظام روانشناسی هستند.

بله، در پایان دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه ویزه مهاجرت اعطا می گردد

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره درمان اختلالات جنسی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره تربیت جنسی کودک

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مشاوره تحصیلی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره زوج درمانی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.