دوره عکاسی پرتره

دوره عکاسی پرتره

عکاسی پرتره از متداول ترین گرایش های عکاسی است که به دلیل درآمد بالای این حرفه یکی از پرطرفدار ترین گرایش های عکاسی محسوب می شود. عکاسی پرتره، شاخه‌ای از عکاسی است که در آن از چهره انسان عکسبرداری می‌شود.
عکاسی پرتره یکی از مشهورترین انواع عکاسی است که هم در بین عکاسان آماتور و هم حرفه ای انجام می شود، این نوع عکاسی در زمینه های شخصی مثل عکاسی از دوستان، افرادخانواده و حتی خود عکاس نیز انجام می پذیرد. یک عکاس پرتره حرفه ای با استفاده از تکنیک های عکاسی مثل استفاده از نور، رنگ ها و ترکیب بندی, عکس های با کیفیتی می گیرد.

دوره تخصصی عکاسی پرتره موسسه آرمان ، طی ده جلسه سه ساعته در آتلیه مجهز موسسه تحت نظارت اساتید تخصصی این حوزه برگزار می شود.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

عکاسی پرتره

امروزه به علت پیشرفت علم و تولید انواع دوربین های عکاسی با قابلیت های پیشرفته ، همه افراد می توانند از این ابزارها برای ثبت تصاویرخود استفاده نمایند و ادعا کنند که در دنیای عکاسی دستی داشته اند. اما اگر واقعا می خواهید که وارد دنیای حرفه ای عکاسی شوید می توانید با شرکت در دوره جامع عکاسی موسسه آموزش عالی آرمان اصول و فنون عکاسی حرفه ای را بیاموزید و در ادامه با شرکت درگرایش های تخصصی همانند عکاسی پرتره ، تبلیغات صنعتی ، فشن و مدلینگ و… می تواند اصول و قواعد عکاسی را به صورت تخصصی یاد بگیرید و برای ورود به بازار و کسب درآمد اقدام کنید.
به عنوان یک عکاس، یادگیری عکاسی پرتره، می تواند به عنوان بهترین و مهمترین مهارت برای سرمایه گذاری شما باشد. عکاسی پرتره می تواند یک ایده برای کسب و کار باشد و هم از آن برای ثبت خاطرات خانوادگی و شخصی استفاده کرد. برای آن دسته از عکاسان آماتور که می خواهند عکاسی خود را به یک حرفه پولساز تبدیل کنند، عکاسی پرتره می تواند بهترین گزینه برایشان باشد. اینجاست که آموزش عکاسی پرتره اهمیت پیدا می کند.
پرتره، در واقع نقاشی یا عکس یا تصویری از صورت یک شخص گفته می شود که به وسیله این تصویر قصد دارند ماهیت یا شخصیت شخص را نمایش دهند پرتره در لغت به معنی تصویر، نقاشی، مجسمه، پیکره و … است و در شکل اختصاصی آن به مجسمه ی صورت، تصویر صورت، عکس صورت و مجسمه نیم تنه، اطلاق می شود، در تصویر پرتره، هدف اصلی عکاس، فقط صورت شخص می باشد.
عکاسی پرتره در جهان، یک هنر بسیار پردرآمد است چرا که بسیاری از مردم از دیدن چهره خود و خانواده بسیار لذت می برند، به همین دلیل با نصب نمودن قاب بر روی دیوار یا سفارش نسخه بزرگ عکس بر روی بوم یا شاسی و نگهداری عکس ها در آلبوم به عکس پرتره ارزش میدهند.
عکاسی پرتره دارای حالت های مختلفی مانند عکس پرتره فارغ التحصیلی، عکس پرتره عروسی، عکس پرتره نوزاد و کودک، عکس پرتره عاشقانه و … می باشد که به دلایل مختلف در مناسبت های مختلف مردم نسبت به گرفتن آن اقدام می نمایند. 
عکاسی پرتره یکی از پرطرفدارترین گرایش های عکاسی می باشد که می تواند یک منبع درآمد بسیار عالی برای علاقمندان این مهارت باشد.
عکاسی پرتره در مورد ارتباط با آدم هاست. اینکه چطور با یک عکس بهترین حالت آنها را نشان دهیم. عکاسی پرتره در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسد اما در واقعیت اینطور نیست و پیچیدگی های کوچک و بزرگ خاص خود را دارد.
برای این که عکس یک عکاس پرتره در معرض دید قرار بگیرد باید از رنگ های جسورانه، نور جذاب و یک سری نکات منحصر به فرد استفاده شود، در عکاسی پرتره باید عکسی که گرفته می شود احساس شادی، خشم، غم، ترس، دلهره، اضطراب، اشک، شوق، غرور و یا هر احساس دیگری که در شخص وجود دارد را باید به تصویر بکشد.

نور و پردازش بازتاب آن در کنار رنگ های همگون و انتخاب لنز و فیلترهای مناسب و تشخیص درست زاویه آن نکاتی هستند که زمانی که کنار هم قرار می گیرند می توانند یک عکس بسیار زیبا و حرفه ای را بسازند.

برای این که بتوانید عکاس پرتره بشوید باید نکاتی مانند انتخاب و خرید تجهیزات عکاسی، پیدا کردن لوکیشن، ژست دادن به مدل ها، ترکیب بندی کادر، فهمیدن هر چه بهتر نورسنجی و نورپردازی و ادیت عکس آن هم با فتوشاپ و لایت روم  را باید یاد بگیرید. 

تجهیزات عکاسی پرتره

برای اینکه بتوانید یک عکاس خوبی باشید باید همیشه از ابزارهای درست استفاده کنید. برای این که بتوانید یک عکس پرتره عالی بگیرید باید از تجهیزات خوبی استفاده کنید. تجهیزاتی مانند لنزها، تجهیزات نورپردازی، بک گراندها، دوربین، رفلکتورها و یک سری چیزهای دیگر.

توضیحات دوره عکاسی پرتره

موسسه آموزش عالی آرمان این افتخار را دارد که برگزار کننده دوره تخصصی عکاسی پرتره باشد، این دوره به مدت ۳ ماه (۳۰ ساعت) و به صورت یک جلسه در هفته با تدریس با تجربه ترین اساتید پرتره کشور، در آتلیه عکاسی موسسه آموزش عالی آرمان که با جدید ترین امکانات آتلیه ای و عکاسی مجهز شده است برگزار می گردد.

خاطر نشان می شود این دوره تخصصی فقط برای افرادی مناسب است که با مباحث نورپردازی، عکاسی دیجیتال و ادیت و روتوش عکس آشنایی کامل داشته باشند.

بازار کار رشته عکاسی پرتره

بی شک می توان گفت عکاسی پرتره یکی از پول ساز ترین گرایشهای عکاسی است ، اغلب عکسهایی که در آتلیه ها گرفته می شود این نوع عکاسی می باشد لذا با توجه به رقابت بالا در بازار کار آموزش و بروز رسانی عکاسان در این حوزه به جد احساس می شود نتیجه آموزش در این حوزه برای عکاسان باعث گسترش فعالیتهای آنها در بازار کار می شود.

مزایا دوره عکاسی پرتره آرمان

یکی از مهم ترین مزیت های شرکت در دوره عکاسی پرتره آرمان آموزش توسط اساتید تراز اول کشور می باشد. اساتید موسسه آرمان با تجربه بالای خود، مباحث را به خوبی به هنرجویان تعلیم داده و در صورت وجود ابهام و یا اشکالی برای هنرجو، اقدام به رفع آن می کنند. از دیگر مزایایی که این موسسه را از اکثر موسسات آموزش عکاسی جدا می سازد آموزش در آتلیه مجهز عکاسی که در موسسه می باشد به نحوی که دانشجویان می توانند حتی در بیرون از ساعات کلاسی خود با هماهنگی همکاران واحد آموزش از آتلیه جهت تمرین و یا انجام پروژه های واقعی خود بهره مند شوند،ویژگی دیگر دوره عکاسی پرتره موسسه آرمان امکان انتخاب چند گرایش تخصصی دیگر هم زمان با دوره پرتره می باشد به نحوی که هنرجو می تواند چندین گرایش از گرایشات پرمخاطب (مد و فشن ، تبلیغات صنعتی، هنری و…) را بر اساس علایق خود انتخاب نمایند. مزیت بعدی در رابطه با پشتیبانی این آموزشگاه می باشد به نحوی که حتی پس از پایان دوره هنرجویان می توانند از پشتیبانی اساتید بهره مند شوند ، یکی از جذابیتهای این موسسه برگزاری تورها و عکاسی های بیرون از مجموعه می باشد به نحوی که در طول دوره، اساتید تعدادی از جلسات را در فضاهای باز و بیرونی اعم از باغ ، پارکها و … برگزار می نمایند تا هنرحویان توانایی عکاسی پرتره در فضای باز و طبیعت را کسب نمایند .

نحوه اجرای دوره عکاسی پرتره

دوره عکاسی پرتره در قالب ده جلسه سه ساعت به مدت ۳۰ ساعت برای علاقمندان برگزار می شود. این دوره توسط اساتید مجرب و تراز اول کشور تدریس شده و به همین دلیل نگرانی از بابت نحوه تدریس اساتید وجود نخواهد داشت. همچنین برای درک بیشتر هنرجویان از مباحث تدریس شده، جلسات عکاسی خارج از آموزشگاه نیز برای آن ها پیش بینی شده است که به کمک اساتید خود در سطح شهر در فضاهای باز به عکاسی می پردازند.

از دیگر مزایای دوره عکاسی پرتره می توان به امکان استفاده از آتلیه موسسه اشاره نمود، در این صورت هنرجویان مجبور نیستند برای تمرین به آتلیه های بیرون مراجعه کرده و هزینه های زیادی را متحمل شوند؛ بلکه می توانند با وقت گرفتن، در زمانی مشخص از آتلیه و تمامی امکانات آن استفاده نمایند.
در پایان دوره نیز هنرجو پس از شرکت در ژوژمان پایان دوره که قالبا بصورت نمایشگاه گروهی عکس بصورت کاملا حرفه ای برگزار می شود موفق به اخذ مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که معتبر ترین مدرک عکاسی در داخل و خارج از کشور می باشد، نایل می آیند .

پیش نیازهای دوره عکاسی پرتره

مهم ترین تفاوتی که دوره آموزش عکاسی پرتره موسسه آرمان با سایر دوره هایش دارد، این است که این دوره تخصصی فقط برای افرادی مناسب است که با مباحث نورپردازی، عکاسی دیجیتال و ادیت و روتوش عکس آشنایی کامل داشته باشند.
 بنابراین اگر به عکاسی علاقه مند هستید اما هیچ اطلاعاتی درباره مباحث فوق ندارید، دوره جامع عکاسی موسسه آرمان بهترین انتخاب برای شما است چرا که دوره عکاسی پرتره یکی از دروس این دوره می باشد و شما با اطلاع از پیش نیازهای عکاسی پرتره می توانید استفاده بهتر و بیشتری از این دوره ببرید.

مخاطبین دوره عکاسی پرتره

مخاطبین دوره عکاسی پرتره، دانشجویان و فارغ التحصیلان عکاسی و یا افراد فعال در حوزه عکاسی و علاقمندان به کسب دانش و مهارت عکاسی پرتره می باشند؛ بنابراین اگر شما به تازگی از هنرستان و یا دانشگاه فارغ التحصیل شده اید و یا در حوزه های دیگر عکاسی مشغول به فعالیت بوده اید و قصد دارید این گرایش را جدی تر دنبال کنید شرکت در دوره عکاسی پرتره می تواند راهی مناسب برای گسترش دادن حرفه تان به حساب بیاید. 

گواهینامه پایان دوره عکاسی

گواهینامه پایان دوره پرتره که موسسه آموزش عالی آرمان در انتهای دوره به دانشجویان خود اعطا می نماید مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد که خود به منزله دانش و مهارت بالای فرد در حوزه کاری خود می باشد طبیعتا با توجه به تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری این گواهینامه قابلیت تایید و ترجمه توسط قوه قضاییه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می باشد و جزو مدارکی که جهت مهاجرت بسیار کاربردی می باشد.
گواهینامه دریافت شده ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده و فارغ التحصیلان می توانند جهت استعلام گواهینامه خود با وارد کردن بارکد درج شده در روی گواهینامه در سایت www.vohec.ir نسبت به دریافت اصالت گواهینامه خود اقدام نمایند .

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

بله انواع منابع نور و نورسنجی . سایر اصول مربوط به اصول نور آموزش داده خواهد شد.

بله نیاز هست که اصول  عکاسی دیجیتال و نورپردازی و ادیت عکس رو آموزش دیده باشید.

بله موسسه آموزش عالی آرمان مجهز به آتلیه عکاسی با تجهیزات کامل است و مبحث پرتره در آتلیه عکاسی برگزار می شود.

بله، شما به همراه اساتید جلسات عکاسی در باغ که معمولا توسط اساتید هماهنگ می شود حضور خواهید داشت و نسبت به آموزش تکنیکهای عکاسی پرتره در باغ و فضای باز آموزش خواهید دید.

بله، موسسه ارمان برای دانشجویان در حال تحصیل در آموزش عالی آرمان این امکان را فراهم کرده است که بتوانند به صورت ساعتی و با کمترین هزینه از آتلیه عکاسی استفاده کنند.

بله، در پایان دوره گواهینامه پایان دوره موسسه آرمان به هنرجویان اعطا می گردد.

خیر دانشجویانی که دوره جامع عکاسی را شرکت نموده اند یک گرایش برایشان رایگان می باشد 

  ۰
  دوره برگزار شده

  آرمانی شوید

  ۰
  هیئت علمی
  ۰ +
  سال سابقه
  دوره های پیشنهادی
  دوره جامع عکاسی

  دوره جامع عکاسی

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  دوره تدوین فیلم

  دوره تدوین فیلم

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  دوره عکاسی تبلیغات صنعتی

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  دوره طراحی لباس

  دوره جامع طراحی لباس و پارچه

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری