دوره مسئولین دفاتر

مایل هستید هرآنچه برای شغل دفترداری نیاز است را بدانید؟

آیا مهمترین اصول ارتباطات را بعنوان دستیار حرفه ای مدیر میدانید؟

آیا مایلید اصولی را بدانید که با رعایت آن ها، بهترین کارمند مدیرتان باشید؟

مایلید آنچه مدیرتان دوست دارد که انجام بدهید را بدانید؟

اگر مدیر هستید، چگونه اصول منشری گری مدرن را به کارکنانتان آموزش می دهید؟

شما هم اگر تمایل دارید با کمترین هزینه، آینده شغلی خودتان رو تضمین کنید، پیشنهاد می شود در دوره مسئولین دفاتر موسسه آموزش عالی آرمان ثبت نام کنید و در انتهای دوره مدرک مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری را کسب نمایید.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

مسئول دفتر به شخصی گفته می‌شود که توسط سازمانی استخدام گردد و وظایفی همچون تنظیم جلسه، نامه نگاری، تنظیم صورتجلسات سازمان و تایپ نامه های اداری را باید به خوبی انجام دهد.

وظایف مسئولین دفاتر :

 • نگهداری از اسناد الکترونیکی و کاغذی
 • دریافت و رسیدگی به ایمیل‌های سازمان
 • پاسخگویی به تلفن‌های دفتر
 • آشنایی با ماشین فکس، ویدئو کنفرانس و تجهیزات اداری
 • آشنایی با نرم افزارهای پرکاربرد متنی Excel-Word-Access
 • تنظیم و ثبت ملاقات و جلسه‌های مدیران سازمان

شما با شرکت در دوره مسئولین دفاتر می‌توانید تمامی موارد فوق را به خوبی فرا گیرید.

مزایای استفاده از یک مسئول دفتر یا منشی :

 • پیشرفت و بهبود ارتباط مشتری با شرکت شما
 • تحقیق و برنامه ریزی صحیح و دقیق برای سازمان
 • بهبود ارتباطات واحد با سایر واحدهای شرکت

اگر برای شرکت خود یک مسئول دفتر مسلط به امور کار استخدام نمائید، می‌توانید امور شرکت را از لحاظ نظم، انجام صحیح و به موقع برنامه های شرکت بهبود ببخشید.

ویژگی های یک مسول دفتر :

 • مسئولین دفاتر باید مسئولیت پذیر باشند. این افراد باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.
 • پیگیری در امور کار، یکی دیگر از مهارت‌های لازم برای یک مسئول دفتر می‌باشد.
 • مدیریت زمان ،یکی دیگر از مهارت‌های عمومی منشی دفتر است.
 • مسئولین دفاتر مسلط به امور کار، باید روابط عمومی و خلاقیت بالایی داشته باشند.

مهارت‌های مورد نیاز یک مسئول دفتر :

میزان تحصیلات مسئولین دفاتر حداقل باید کارشناس رشته‌های علوم پایه باشد و یا علاقمند به فعالیت در جایگاه مسئولین دفاتر باشد لذا در صورت عدم تطابق رشته شرکت در دوره هایی که توسط موسسات مجاز و با سابقه برگزار می شود و اخذ مدرک پایان دوره مسئولین دفاتر که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد نیز می تواند جایگزین مناسب مدرک دانشگاهی باشد و نشانه دهنده توانایی افراد در این حوزه می باشد .

بازار کار مسئولین دفاتر :

وضعیت بازار کار و میزان استخدام شغل مسئولین دفاتر در ایران بسیار بالا است. لذا این حوزه بازار کار گسترده ای  داشته و همواره متقاضیان زیادی نیز به این سمت روی می آورند و حال نکته حائز اهمیت داشتن مهارت و سابقه کار می باشد که می توان اخذ مدرک مسئولین دفاتر  جایگاه مناسبی برای سابقه کار به حساب آید 

چرا یک مدیر به منشی یا مسئول دفتر نیاز دارد؟ و ویژگی‌های فردی او چگونه باشد؟

با توجه به محدودیت‌های زمانی و میزان حجم وظایف مدیران واحدهای مختلف آنها نیازمند یک منشی یا مسئول دفتر منظم و متبحر هستند. وجود یک منشی در شرکت‌ها یک امر ضروری می‌باشد. با سپردن وظایف مختلف به او می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کرده و کارهای شرکت را طبق برنامه پیش ببرید.

ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری یک منشی باید طوری باشد که اعتماد مشتری را جذب کرده و از لحاظ ارتباطی با دیگران فرد بسیار قوی‌ باشد. وظیفه شناسی، قدرت تصمیم گیری بالا در لحظه، احساس مسئولیت نسبت به امور شرکت، ابتکار و خونسردی، دلسوزی نسبت به انجام فعالیت‌های شرکت و وظیفه شناسی جزء دیگر ویژگی‌های یک مسئول دفتر می‌باشد.

از این رو موسسه آموزش عالی آرمان با بیش از یک دهه سابقه در برگزاری دوره های ویژه بازار کار و اخذ مجوزات لازم از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام به برگزاری دوره های حضوری و غیرحضوری مسئولین دفاتر می نماید .

مزایای دوره مسئولین دفاتر:

کسب تخصصی های لازم:

تمام تلاش مان در این دوره این است که با ارائه بهترین نکات آموزشی وحذف نکات بیهوده ، روند آموزشی تسریع شود و سطح کیفی آن بالا رود. در این دوره شما تمامی تخصص های لازم برای تصدی شغلی مسئول دفتری را خواهید آموخت و پس از اتمام دوره به راحتی میتوانید وارد بازار کار شده و کسب و کار شخصیتان را راه اندازی کنید.

اساتید دوره:

جهت افزایش بازده آموزشی ، از بهترین و نوین ترین روش ها و ابزار های آموزشی استفاده می شود. تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و شیوه آموزشی موسسه هم از این روند جدا نیست.

تدریس بر اساس بازار کار:

اصلی ترین فاکتور متمایز کننده این دوره ، تدریس بازار محور است. در اکثر دوره ها ، صرفا کلیشه هایی آموزش داده میشود که نقش کاربردی ای در بازار آینده کاری فرد ندارند. در این دوره تمامی تخصص ها ، با توجه به نیاز بازار و نه کلیشه های همیشگی آموزش داده میشوند.

شیوه برگزاری دوره مسئولین دفاتر:

دوره مسئولین دفاتر آرمان به دو شیوه حضوری و غیرحضوری برگزاری می شود .

دوره حضوری مسئولین دفاتر :

دوره حضوری مسئولین دفاتر طی یکسال و در ۳۲ساعت برای شرکت کنندگان در ایام آخر هفته (پنج شنبه و جمعه )  برگزار می شود. این دوره توسط اساتید مجرب و تراز اول کشور تدریس شده و به همین دلیل نگرانی از بابت نحوه تدریس اساتید وجود نخواهد داشت.

خاطرنشان می شود در صورت عدم حضور دانشجویان در هر جلسه فایل آموزشی در سامانه آموزش غیرحضوری LMS موسسه جهت دستیابی دانشجویان به مباحث جلسات مقدور می باشد .

دوره غیرحضوری مسئولین دفاتر:

در دنیای امروز افراد مشغله های فراوانی دارند به خصوص شرایط کنونی جامعه که به علت ویروس کرونا برخی افراد تمایل به شرکت در کلاس های حضوری را ندارند باعث شد تا آموزش عالی آرمان با استفاده از فن آوری های روز آموزشی اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری نماید تا افراد بتوانند در هر شرایطی از آموزش های مختلف بهره مند شوند.

دوره غیر حضوری مسئولین دفاتر، به طور خاص برای افرادی در نظر گرفته شده است که به علت مشغله کاری و یا دوری مسافت نمی توانند به صورت حضوری در کلاسها شرکت نموده و یا نمی توانند مدت زمان طولانی را صرف یادگیری و آموزش نمایند ،همچنین برای افرادی که در این حوزه دانش و مهارت لازم را داشته اند ولی فاقد مدرک آموزشی معتبر می باشند پیشنهاد می شود.
دوره غیر حضوری مسئولین دفاتر  به دلیل کوتاه بودن دوره و همچنین پایین بودن هزینه آن نسبت به دوره حضوری ، به طور خاص مورد استقبال افراد قرار می گیرد.
در دوره های غیرحضوری مسئولین دفاتر محتوای آموزشی توسط اساتید تراز اول داخل و خارج از کشور بصورت محتوای آموزش تصویری تولیدشده در سامانه آموزش الکترونیک LMS موسسه و یا پلتفرم آموزشی موسسه بنام ویدمی (سرویس اشتراک ویدیو آموزشی ) در دو نسخه اندروید و آیفون عرضه می شود.
مزایای دیگر دوره غیرحضوری مسئولین دفاتر موسسه آموزش عالی آرمان نسبت به سایر موسسات امکان شرکت دانشجویان غیرحضوری مسئولین دفاتر در کلاسهای آنلاین جهت رفع مشکلات دانشجویان محترم می باشد، لذا دانشجویان دوره های غیرحضوری  همچون شرکت کنندگان دوره حضوری امکان ارتباط با اساتید مجموعه را خواهند داشت 

آموزش بصورت مادام العمر

پس از ثبت نام در دوره یک پنل آموزشی در اختیار شرکت کننده قرارداده می شود که در آن محتوای آموزشی اعم از کتب الکترونیک ، ویدیو های آموزشی و پادکستهای مدیریتی قرارداد شده است و شرکت کنندگان می تواننده بصورت همیشگی از این محتواها استفاده نمایند همچنین با بروز رسانی محتواها شرکت کنندگان امکان دسترسی به محتواها را خواهند داشت.

گواهینامه مسئولین دفاتر:

بعد از کیفیت آموزش، مهم ترین بخشی که در هنگام انتخاب دوره باید مورد توجه قرار دهید،مدرک پایان دوره می باشد. بسیاری از موسسات که دوره های مسئولین دفاتر را برگزار می نمایند در پایان دوره مدرکی به شرکت کنندگان اعطا نمی کنند، برخی دیگر از موسسات نیز مدارکی را ارائه می دهند که فاقد اعتبار می باشد این عامل در آینده هنگام استخدام،مهاجرت و یا جمع آوری رزومه ، شخص را با مشکل مواجه می نماید
مطمئنا یکی از مهم ترین مسائلی که افراد هنگام ثبت نام در موسسه به آن اهمیت زیادی می دهند، مدرک اعطایی موسسه می باشد. طبیعتا هر اندازه گواهینامه پایان دوره (مدرک) از اعتبار بیشتری برخوردار باشد شرکت کننده در دوره پس از فارغ التحصیلی آسان تر می تواند آن را در به سازمانها ارایه نماید. موسسه آرمان به فارغ التحصیلان خود مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه می دهد که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اعتبار دارد. به همین جهت حتی اگر شخصی قصد مهاجرت داشته باشد می تواند مدرک خود را ترجمه کرده و در کشور مورد نظر خود ارایه نماید .
خاطرنشان می شود گواهینامه پایان دوره مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت می باشد و فارغ التحصیلان می توانند جهت استعلام گواهینامه خود با وارد کردن بارکد درج شده در روی گواهینامه در سایت www.vohec.ir نسبت به دریافت اصالت گواهینامه خود اقدام نمایند .

 

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

بله، در پایان دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه ویژه مهاجرت اعطا می گردد.

کارکنان دفاتر مدیریت، دفتردارها، منشی ها، اولین گزینه هایی هستند که این آموزش می تواند برای آن ها مفید باشد.

افرادی که بدنبال کار هستند و مایلند در سازمان ها بعنوان مسئول دفتر و یا منشی فعالیت کنند.

مدیرانی که می خواهند منشی و مسئول دفتر حرفه ای داشته باشند و خودشان اصول را به آنها یاد بدهند.

مسئول آموزش سازمان ها، تا با استفاده از این آموزش ها بتوانند کارکنان مربوطه را آموزش بدهند.

اگر شما یک کارمند هستید، با گذراندن این دوره با اصول حرفه ای دفترداری و منشی گری مدرن آشنا می شوید و می توانید در شغلتان جایگاه بهتری داشته باشید.

مطمئناً افرادی که این دوره را می گذارند و مهارت های آن را می آموزند، جایگاه به مراتب بهتری نسبت به هم رده های خود که این اصول را نمی دانند، خواهند داشت.

اگر یک مدیر باشید می توانید این اصول را فرابگیرید و به کارکنانتان آموزش بدهید تا دستیار شما به بهترین نحو ممکن کارهای اداری شما را پیش ببرد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع دیجیتال مارکتینگ

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت MBA

دوره غیرحضوری MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری