DBA بازرگانی

بی شک فعالیت در حوزه بازرگانی بدون دانش و مهارتهای مدیریتی امکان پذیر نمی باشد،  DBA گرایش بازرگانی ازجمله مشاغلی است که این روزها طرفداران زیادی دارد؛ چراکه علاوه‌ بر قابلیت دستیابی به سود کلان، امکان ایجاد فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد مختلف  در داخل و خارج از کشور ایجاد می نماید.

این دوره‌ها با هدف توانمندسازی مدیران ارشد و اجرایی کسب‌ و کارهای مختلف ازجمله حوزه تجارت داخلی و بین‌الملل، گام‌های موثری در راستای رشد اقتصاد جامعه بر‌می‌دارند و همین ویژگی باعث شده ‌است این دوره‌ها بسیار سودمند و کارآمد تلقی شود

دوره DBA گرایش بازرگانی به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره ، موفق به دریافت گواهینامه DBA در گرایش بازرگانی خواهند شد که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قابل تایید در داخل و خارج از کشور می باشد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

DBA چیست :

کلمه DBA مخفف عبارت Doctor of Business Administration می باشد.

این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب ­وکار  برگزار میگردد تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند .

دوره DBAدر کشورهای توسعه یافته دوره ای شناخته شده و بسیار پرطرفدار و از جمله رشته های پر هزینه  برای مدیران بشمار می رود.

مدیریت یک سازمان همواره با مبانی خاص خود همراه بوده است. داشتن مدرک معتبر، تجربه بالا و طرز فکر مناسب جهت حل مسائل و مشکلات تنها چند نمونه از پارامترهای با اهمیت در این حوزه می باشد.

مدیریت راهبردی کسب و کار به تجزیه و تحلیل مسائل مهم و برجسته سازمان و شرکتها می پردازد. در این دوره مدیران ارشد می آموزند که با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف سازمان مورد نظر، سازمان را به اهداف کوچک و بزرگ خود برسانند. همچنین مدیران با استفاده از آموزش های این دوره قادر خواهند بود شرکت را از وضعیت های بحرانی نجات دهند.

از طرفی دیگر اهداف، چشم اندازها و سیاست شرکت را مشخص کرده و نقشه رسیدن به آن را قدم به قدم طراحی می کنند.

هم جهت کردن تمامی فعالیت های شرکت، مشخص کردن مزیت های رقابتی و بررسی سازمان های هم رده از دیگر اقداماتی است که مدیران پس از شرکت در دورهDBA قادر به انجام آن خواهند بود.

تفاوت دوره DBA با دوره  PhD عبارتند از :

از نظر سطح علمی و ارزش تحصیلی دوره DBAهمان ارزش دوره  PhD را دارد.

دوره  DBA مساله محور است ، مباحث مطرح در کلاس ها بر اساس مسایل و مشکلات مدیران اجرایی کسب و کارها است . بنابراین دانشجویان با تجربه خود و اساتید با دانش نظری خود در تعامل با هم کلاس های زنده و شادابی ایجاد می نمایند که نتیجه آن رشد و بالندگی است .

انتخاب اساتید واجد شرایط برای دوره DBAبا دوره های رسمی متفاوت است . اساتیدی در این دوره ها موفقند که در کنار توان علمی بالا ، لازم است سابقه اجرایی درخشانی نیز داشته باشند . اساتید با سطح علمی بالا ولی بدون تجربه کار اجرایی در اینگونه کلاس ها مفید نخواهند بود .

داوطلبین دوره DBAمدیران ارشد و اجرایی شاغل در کسب و کارهای مختلف هستند ، به عبارت دیگر اول کار بعد تحصیل. حال آنکه در دوره های رسمی الویت با تحصیل است  .

اگر بخواهیم در یک جمله تفاوت بین دوره PhDو دوره DBA را خلاصه کنیم ، دوره PhDمبتنی بر آموزش رسمی (Education ) که موضوع محور است ، حال آن که دوره DBA مبتنی بر آموزش های غیر رسمی (Training) که مساله محور است ،  می باشد .

بازرگانی و تجارت از همان روزهای نخست زندگی بشری پا به عرصه وجود گذاشت و افراد علاقه‌مند و بااستعداد بسیاری را پرورش داد. در گذر زمان این حرفه نیز هم‌گام با سایر مراحل زندگی با پیشرفت‌هایی همراه بود و امروزه یکی از تخصصی‌ترین مشاغل و کسب‌وکارها محسوب می‌شود. در صورتی‌ که از علاقه‌مندان به یادگیری در این حوزه هستید و تمایل به‌ راه‌اندازی تجارتی در این حوزه دارید، شرکت در دوره DBA گرایش بازرگانی توصیه می‌شود.

حوزه بازرگانی بصورت کلی شامل  دو بخش بازرگانی داخلی و بازرگانی خارجی به شرح ذیل می باشد .

بازرگانی داخلی : به دادوستد در داخل کشور، که جهت تامین نیاز مردم کشور می باشد ، اطلاق می گردد

بازرگانی خارجی : به واردات و صادرات محصولات مورد نیاز و یا مازاد یک کشور اطلاق می گردد

این ‌روزها بسیاری از صاحبان کسب ‌و کارها تمایل به گذراندن دوره‌های علمی ویژه‌ای نظیر MBA و DBA را دارند تا سطح دانش و مهارت‌های خود را ارتقا دهند و به این روش، تاثیرات شگرفی در تجارت و درآمد خود ایجاد کنند.

از این رو موسسه آموزش عالی آرمان در راستای آشنایی فعالان این حوزه با مسایل روز مدیریتی دنیا و مشکلات موجود در مسیر بازرگانان و تجار عزیزمان دوره DBA گرایش بازرگانی را بصورت غیرحضوری تدوین و اجرا می نماید .

چرا دوره DBA در رونق کسب ‌و کارها اهمیت دارد؟

ورود به حوزه بازرگانی و سرمایه ‌گذاری نیازمند بهره‌مندی از دانش و مهارتی است که در این رشته کاملا تخصصی می باشد  و شما بدون داشتن آن خود را در معرض خطرات به‌ مراتب بزرگی قرار می‌دهید. با بهره‌گیری از دانش و مهارت‌ ارائه‌شده در دوره DBA گرایش بازرگانی این امکان را دارید که با مشکلات کسب‌وکار آشنایی کاملی داشته و راه ‌حل ‌هایی را برای برطرف ‌کردن آن‌ ها در اختیار داشته باشید. درواقع توانایی رفع همین چالش‌ هاست که باعث رونق کسب‌ و کارها خواهد شد.

گاهی ممکن ‌است شما به‌عنوان یک تاجر به حوزه بین‌الملل علاقه داشته باشید، دراین‌صورت این توانایی را دارید که شرکت‌های بزرگ و بین‌‌المللی در این حوزه راه‌اندازی کنید یا به تقویت شرکت‌های بازرگانی کوچک و بزرگ در ایران یا سایر کشورها بپردازید.

اما با شرکت در این دوره‌ها چه مزایایی نصیب شما و تجارت‌تان می‌شود؟

با توجه به محتوای دوره و ارزش مدرک DBA که در سطح دکترا می باشد ، بسیاری از ارگان‌های خصوصی و دولتی به شما به چشم کارآفرین نگاه می نماید و تسهیلات مناسبی را به شما عرضه می‌کنند و با مزایا و حمایت‌ها که انجام می شود  فرصت مناسبی برای رشد و ارتقای فعالیت‌های بازرگانی خود ایجاد میگردد.

از طرفی شما با راه‌اندازی کسب‌ و کارهای مرتبط با فعالیت‌های بازرگانی به سود سرشاری دست خواهید یافت و در برخی موارد این امکان را دارید که ضمانت بازگشت سرمایه خود را دریافت کنید.

بازرگانی از جمله فعالیت‌ های تجاری است که تنوع بسیاری دارد و همچنین طی سال‌های اخیر با پیشرفت‌ هایی نیز همراه بوده‌است. جالب ‌است بدانید امروزه مدیریت بازرگانی در سطوح مختلفی و در مراجع متنوعی همچون دانشگاه‌های معتبر و موسسات آموزش عالی تدریس می‌شود. درواقع جامعه تلاش دارد با پرورش بازرگانانی حرفه‌ای، امروزی و توانمند در راستای تقویت اقتصادی جامعه گام‌های موثری بردارد.

گاهی افراد از این دوره‌ها به‌عنوان جایگزینی برای کارآموزی در کسب ‌و کارهای مرتبط با بازرگانی استفاده می‌کنند. شما با طی دوره DBA اصول و قوانین تجارت و بازرگانی را به‌خوبی می‌‌آموزید و دیگر نیازی نیست تجربه لازم را در طول کسب‌وکار و با آزمون و خطا به‌دست ‌آورید. آموزش‌های دوره DBA گرایش بازرگانی این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که احتمال شکست در تجارت خود را به‌شدت کاهش دهید. درواقع گذراندن این دوره‌ها و کسب مهارت و دانش در این زمینه لازمه بقا در میدان رقابت نفس‌گیر امروزی است.

از آنجایی‌که این رشته‌ کاربردهای فراوانی دارد، معمولا در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلفی برگزار می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی از این روش برای مهاجرت به کشورهای دیگر استفاده می‌کنند؛ چراکه مدرک DBA از نظر بسیاری از شرکت‌ها و مراجع بین‌‌‌المللی قابل‌قبول است و نیازی به ارائه مدارک دیگری برای تایید صلاحیت برای ادامه کار یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار خارجی نیست.

نکته جالب‌توجه درخصوص دوره DBA گرایش بازرگانی آن است که این دوره‌ها به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شوند لذا مدیران کسب و کارها که به علت مشغله زیاد و یا بعد مسافت امکان حضور در کلاسها را ندارند ، این فرصت را دارند که به‌صورت غیر حضوری آموزش ببینند. چنین قابلیتی باعث می‌شود عدالت آموزشی در سراسر کشور برقرار باشد و همه افراد متقاضی توان شرکت در این دوره‌ها را داشته باشند.

آیا مدرک DBA بازرگانی اعتبار دارد و فرصتهای شغلی آن چیست؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

 هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

 

فرصت های شغلی برای مدیریت عالی کسب و کار بازرگانی :

افرادی که از طریق شرکت در دوره DBA گرایش بازرگانی موفق به کسب دانش ، تخصص ، توانایی ، مهارت ، شایستگی و قابلیت های مورد نیاز برای ورود و  فعالیت در حوزه پرمخاطره بازرگانی شده اند فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیاربه شرح ذیل برایشان موجود است

  • مدیریت بازرگانی شرکت های بازرگانی
  • مدیریت فروش شرکت های بازرگانی
  • مشاوره بازرگانی شرکت های بازرگانی
  • مشاوره فروش و کارمند فروش شرکت های بازرگانی

مزایای دوره DBA

♦ اجرایی کردن سریع آموخته ها، خواسته ها و برنامه ها

♦ افزایش دانش و مهارت مدیران در حوزه های فنی مدیریت نظیر مهارتهای بازاریابی ،تبلیغات ،بازرگانی، فروش، حسابداری و مالی و …

♦ افزایش شناخت ظرفیت فیزیکی، روانی وعاطفی افراد سازمان و تفویض مسئولیت به آنها مناسب با توان

♦ ایجاد توانمندی برای حفظ یک اقیانوس آبی و آرام

♦ افزایش توانمندی افراد به عنوان مرکز تعالی سازمان

♦ بهره مندی از متدولوژی تدریس مهارتی محور و کسب توانایی حرکت در مسیر های بحرانی

♦ بهره مندی از اساتید صاحب سبک و تجربه مدیریت

♦ برگزاری کلاس ها برای مدیران در ساعات غیراداری و محیطی  اثربخش

لازم به ذکر است در راستای پاسخگویی آن دسته از مدیرانی که به علت مشغله کاری و یا بعد مسافت امکان حضور در دوره  DBA را ندارند ولی تمایل به یادگیری دوره DBA و اخذ مدرک وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند ، موسسه آموزش عالی آرمان اقدام به تولید بسته غیرحضوری دوره DBA  با هزینه ای مناسب تر نموده است

مخاطبان دورهDBAچه کسانی هستند:

به دلیل تراز علمی بالای دورهDBA، این دوره مناسب همه افراد نیست. با این وجود مدیران ارشد و اعضای هیئت مدیره سازمان های مختلف، از جمله مهم ترین مخاطبان این دوره می باشند. همچنین اگر شما کارآفرین هستید و قصد دارید به بهترین نحو ممکن به بررسی بازار و رقبای خود بپردازید، این دوره برای شما نیز مناسب می باشد.

توجه داشته باشید همانطور که در ابتدای این بخش نیز اشاره شد، سطح علمی بالای این دوره منجر می شود که تمامی افراد قادر به شرکت در آن نباشند. برای شرکت در دورهDBA لازم است یا مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید و یا مدرک MBA به همراه تجربه و سابقه مدیریت ؛بنابراین پیش از ثبت نام در این دوره به پیش نیازهای ذکر شده توجه داشته باشید.

مدیران حرفه ای با شرکت در این دوره می توانند مهارت خود را تا اندازه قابل توجهی افزایش داده و سوددهی شرکت را تا اندازه زیادی بالا ببرند. در نتیجه چه یک مدیر معمولی باشید و چه یک مدیر حرفه ای، با شرکت در این دوره قادر خواهید بود سطح علمی و دانش فنی خود را افزایش دهید.

آیا مدرک DBA می‌تواند درآمد  را افزایش دهد؟

دارا بودن هر نوع مدرکی می تواند درآمد شما را افزایش دهد و مدرک DBA نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته به شرطی که در کنار مدرک از دانش و مهارت بالایی نیز برخوردار باشید. متاسفانه برخی افراد که مدرک خود را از دانشگاه دریافت می کنند، با وجود داشتن سطح علمی بالا قادر به مدیریت یک سازمان در شرایط بحرانی نخواهند بود. دلیل این امر، موضوع محور بودن آموزش ها در دانشگاه ها می باشد.

به همین دلیل همواره توصیه می شود، افراد از آموزش هایcase study و پروژه محور استفاده کنند. در این صورت علاوه بر بالا رفتن سطح علمی، دانش فنی شخص نیز افزایش خواهد یافت. در این صورت هنگام بروز مشکل در سازمان، همانند یک مدیر حرفه ای قادر خواهد بود مشکل را حل کرده و سازمان را نجات دهد.
ویژگیهای دوره DBAآرمان:

برگزاری دوره بصورت حضوری و غیرحضوری


دوره حضوری DBA :


دوره حضوری DBA طی یکسال و در ۴۰۰ ساعت برای شرکت کنندگان در ایام آخر هفته (پنج شنبه و جمعه )  برگزار می شود. این دوره توسط اساتید مجرب و تراز اول کشور تدریس شده و به همین دلیل نگرانی از بابت نحوه تدریس اساتید وجود نخواهد داشت.
خاطرنشان می شود در صورت عدم حضور دانشجویان در هر جلسه فایل آموزشی در سامانه آموزش غیرحضوری LMS موسسه جهت دستیابی دانشجویان به مباحث جلسات مقدور می باشد .

دوره غیرحضوری DBA :


در دنیای امروز افراد مشغله های فراوانی دارند به خصوص شرایط کنونی جامعه که به علت ویروس کرونا برخی افراد تمایل به شرکت در کلاس های حضوری را ندارند باعث شد تا آموزش عالی آرمان با استفاده از فن آوری های روز آموزشی اقدام به برگزاری دوره های غیرحضوری نماید تا افراد بتوانند در هر شرایطی از آموزش های مختلف بهره مند شوند.
دوره غیر حضوری DBA ، به طور خاص برای افرادی در نظر گرفته شده است که به علت مشغله کاری و یا دوری مسافت نمی توانند به صورت حضوری در کلاسها شرکت نموده و یا نمی توانند مدت زمان طولانی را صرف یادگیری و آموزش نمایند ،همچنین برای افرادی که در این حوزه دانش و مهارت لازم را داشته اند ولی فاقد مدرک آموزشی معتبر می باشند پیشنهاد می شود.
دوره غیر حضوری DBA به دلیل کوتاه بودن دوره و همچنین پایین بودن هزینه آن نسبت به دوره حضوری ، به طور خاص مورد استقبال افراد قرار می گیرد.
در دوره های غیرحضوری DBA محتوای آموزشی توسط اساتید تراز اول داخل و خارج از کشور بصورت آموزش تصویری تولید و در سامانه آموزش الکترونیک موسسه LMS و یا پلتفرم آموزشی موسسه بنام ویدمی (سرویس اشتراک ویدیو آموزشی ) در دو نسخه اندروید و آیفون عرضه می شود.


مزایای دیگر دوره غیرحضوری DBA

موسسه آموزش عالی آرمان نسبت به سایر موسسات امکان شرکت دانشجویان غیرحضوری DBA در کلاسهای آنلاین جهت رفع مشکلات دانشجویان محترم می باشد، لذا دانشجویان دوره های غیرحضوری DBA همچون شرکت کنندگان دوره جامع DBA بصورت حضوری امکان ارتباط با اساتید مجموعه را خواهند داشت

اساتید دوره DBA :
اساتید موثرترین عامل بر کیفیت دوره به حساب می آیند. به همین دلیل موسسه آموزش عالی آرمان در انتخاب اساتید خود دقت و سخت گیری زیادی دارد. اساتیدی که صرفا سطح علمی بالایی داشته باشند مورد تایید آرمان نیستند و قادر نخواهند بود به تدریس در این موسسه بپردازند. از آنجایی که اهمیت دوره DBA بسیار بالا است، اساتید آن باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشند.
به همین دلیل اساتید علاوه بر سطح علمی بالا باید دارای سابقه کاری موفق چند ساله باشند. چراکه آموزش دادن مباحث دوره DBA نیاز به داشتن مهارت اجرایی نیز دارد؛بنابراین از بابت مدرسین دوره های حضوری و غیرحضوری DBA هیچ نگرانی نداشته باشید. اساتید آرمان از با تجربه ترین، حرفه ای ترین و با سابقه ترین اساتید مطرح در سطح کشور می باشند.

پروژه محور بودن آموزش ها
همانطور که پیش تر در بالا اشاره کردیم، آموزش های DBA در دانشگاه ها و برخی موسسات به صورت موضوع محور هستند. به همین دلیل پس از دریافت مدرک ممکن است شخص تا مدت ها قادر به پیاده سازی دانش خود نباشد.
در صورتی که پروژه محور بودن آموزش ها در موسسه آرمان این امکان را به مدیران ارشد می دهد تا پس از دریافت مدرک و حتی در حین یادگیری مباحث، قادر به پیاده سازی دانش خود و رفع مشکلات سازمان باشند. در نتیجه با شرکت در دورهDBA آرمان، بیشتر با حل مسئله و اقداماتی اینچنینی سر و کار خواهید داشت.

پنل کاربری آموزشی بصورت مادام العمر
پس از ثبت نام در دوره یک پنل آموزشی در اختیار شرکت کننده قرارداده می شود که در آن محتوای آموزشی اعم از کتب الکترونیک ، ویدیو های آموزشی و پادکستهای مدیریتی قرارداد شده است و شرکت کنندگان می تواننده بصورت همیشگی از این محتواها استفاده نمایند .
همچنین با بروز رسانی محتواها شرکت کنندگان امکان دسترسی به محتواها را خواهند داشت.
ارتباط با سایر مدیران کسب و کارها
با توجه به این نکته که قالبا تمام شرکت کنندگان دوره DBA ، خود دارای کسب و کار بوده لذا از جمله مزایای منحصر به فرد این دوره ، امکان ارتباط شرکت کننده ها با یکدیگر و ایجاد شبکه های کاری می باشد.
لذا به سبب اینگونه ارتباطات برای شرکت کننده فرصت شغلی مناسبی نیز ایجاد می شود
استفاده از تجربه افراد نیز می تواند سرعت پیشرفت را افزایش دهد.
هزینه مناسب و پرداخت اقساطی
از آنجایی که تا اندازه زیادی دورهDBA همانند PHDدانشگاه می باشد؛ طبیعی است که باید هزینه بالایی برای شرکت در آن بپردازید. همین موضوع ممکن است عده زیادی را برای شرکت در این دوره دچار تردید نماید. از طرفی دیگر بسیاری از موسسات تمامی هزینه را به صورت یکجا و پیش از شروع دوره دریافت می کنند.
با این وجود خوب است بدانید موسسه آرمان برای رفع این مشکل اقدام به دریافت هزینه به صورت اقساطی کرده است. در اینصورت دیگر نگرانی از بابت شهریه نخواهید داشت. چراکه با پرداخت اقساطی، فشار مالی از شما برداشته می شود و تمرکز بیشتری بر مباحث موجود در دوره خواهید داشت.
توانایی های کسب شده در دوره DBA
در پایان این دوره قادر خواهید بود جلسات مختلف را مدیریت کرده و نقشه استراتژیک سازمان خود را طراحی کنید.
دستاورد دیگری که دوره DBA برایتان خواهد داشت، بهبود روابطتان با مشتری و همچنین آشنایی کامل با سیستم CRM می باشد. در نهایت، مهم ترین دستاورد برای شرکت کننده، بهبود جایگاه شغلی و در نتیجه افزایش درآمد می باشد.
پس از پایان دوره و دریافت مدرک، دستاورد های زیادی شامل حال هنرجو خواهد شد. توانایی حل مشکلات سازمان، افزایش دانش و مواردی از این قبیل، تنها چند نمونه از این دستاوردها می باشد. سایر دستاوردها نیز در زیر به صورت جداگانه برای شما ذکر شده است.
– اجرایی کردن سریع آموخته ها، خواسته ها و برنامه ها
– افزایش دانش و مهارت مدیران در حوزه های فنی مدیریت نظیر مهارتهای بازاریابی، تبلیغات، بازرگانی، فروش، حسابداری و مالی و …
– افزایش شناخت ظرفیت فیزیکی، روانی وعاطفی افراد سازمان و تفویض مسئولیت به آنها مناسب با توان
– ایجاد توانمندی برای حفظ یک اقیانوس آبی و آرام
– افزایش توانمندی افراد به عنوان مرکز تعالی سازمان
– یادگیری مباحث توسط متدولوژی تدریس مهارتی محورو کسب توانایی حرکت در مسیر های بحرانی
– بهره مندی شرکت کنندگان ازاساتید صاحب سبک و دارای تجربه مدیریت

گواهینامه دوره DBA :
بعد از کیفیت آموزش، مهم ترین بخشی که در هنگام انتخاب دوره باید مورد توجه قرار دهید،مدرک پایان دوره می باشد. بسیاری از موسسات که دوره های DBA را برگزار می نمایند در پایان دوره مدرکی به شرکت کنندگان اعطا نمی کنند، برخی دیگر از موسسات نیز مدارکی را ارائه می دهند که فاقد اعتبار می باشد این عامل در آینده هنگام استخدام،مهاجرت و یا جمع آوری رزومه ، شخص را با مشکل مواجه می نماید.
مطمئنا یکی از مهم ترین مسائلی که افراد هنگام ثبت نام در موسسه به آن اهمیت زیادی می دهند، مدرک اعطایی موسسه می باشد. طبیعتا هر اندازه گواهینامه پایان دوره (مدرک) از اعتبار بیشتری برخوردار باشد شرکت کننده در دوره پس از فارغ التحصیلی آسان تر می تواند آن را در به سازمانها ارایه نماید. موسسه آرمان به فارغ التحصیلان خود مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه می دهد که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز اعتبار دارد. به همین جهت حتی اگر شخصی قصد مهاجرت داشته باشد می تواند مدرک خود را ترجمه کرده و در کشور مورد نظر خود ارایه نماید .
خاطرنشان می شود گواهینامه پایان دوره مورد تایید و ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده با امکان تایید و ترجمه قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ویژه متقاضیان مهاجرت می باشد و فارغ التحصیلان می توانند جهت استعلام گواهینامه خود با وارد کردن بارکد درج شده در روی گواهینامه در سایت www.vohec.ir نسبت به دریافت اصالت گواهینامه خود اقدام نمایند .
لازم به ذکر است مدرک مورد نظر می تواند تاثیر زیادی در مصاحبه های کاری داشته باشد. از طرفی دیگر این مدرک برای افرادی که قصد مهاجرت و یا کار در کشور دیگری را دارند نیز مناسب است. چراکه قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارد؛بنابراین از بابت اعتبار مدرک، جای هیچگونه نگرانی نیست.

 

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره جامع DBA فناوری اطلاعات

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع DBA بازاریابی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان