DBA بیمه

امروزه احداث و راه‌اندازی کسب‌وکارهای مرتبط با بیمه بسیار رایج و افراد بسیاری به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستند. مدیریت کسب وکارهای حوزه بیمه همچون سایر شاخه‌های مدیریتی همواره درحال بروزشدن است و شما برای جانماندن از رقبای حرفه‌ای در این حوزه، نسبت به آموختن مسائل و اصول جدید کوشا باشید. دوره DBA گرایش بیمه ازجمله آموزش‌های سطح حرفه‌ای ایست که به مدیران دفاتر بیمه کمک می‌کند علاوه‌بر دستیابی به دانش مدرن، با جدیدترین تکنیک‌ها و مهارت‌های مرتبط آشنایی یابند و چالش‌های موجود در کسب‌وکار خود یا دیگران را برطرف کنند.

دوره DBA گرایش بیمه به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره ، موفق به دریافت گواهینامه DBA در گرایش بیمه خواهند شد که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قابل تایید در داخل و خارج از کشور می باشد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره DBA گرایش بیمه به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

باتوجه به شکل‌گیری قوانین بسیار در زمینه بیمه، راه‌اندازی و تاسیس بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده انواع بیمه رواج یافته ‌است. بااین‌حال مدیریت این موسسات کوچک و بزرگ نیازمند بهره‌مندی از دانش و مهارتی است که افراد به‌واسطه آن تمام امور مرتبط را به‌خوبی انجام می‌دهند.

دوره‌های بسیار زیادی درخصوص آموزش مهارت‌های مدیریتی بیمه برگزار می‌شود که مدیران و کارشناسان صنعت بیمه در آنها شرکت میکنند و هرکدام بخشی از نیازهای آنها را برطرف کرده و مهارتی را آموزش می دهند، اما سطح علمی دوره‌ DBA گرایش بیمه بسیار بالاتر و یکی از دوره های جامع در این حوزه است و معمولا افرادی در این دوره‌ شرکت می‌کنند که هدفشان رشد و توسعه فردی و سازمانی است. صاحبان کسب ‌و کارهای بیمه‌ای به‌منظور دستیابی به دانش مدیریتی مدرن و امروزی وارد چنین دوره‌هایی می شوند.

ممکن‌است با این سوال مواجه شوید که اهمیت شرکت در این دوره ها چیست؟

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که سرعت رشد و پیشرفت در بسیاری از امور به‌شدت افزایش یافته است و لحظه‌ای غفلت و بی‌توجهی ممکن ‌است زحمات یک‌ عمر تلاش و انرژی را به‌راحتی هدر دهد. مدیران موفق به‌خوبی این مسئله را درک کرده‌‌اند، دانش مدیریتی همواره نیاز به رشد و ارتقا دارد. آشنایی با اصول پیشرفته مدیریت، اقتضای زمان و همچنین همسو شدن با بازار امروزی ازجمله دلایلی است که بسیاری از مدیران ارشد و حتی مجرب را برای آموزش در دوره DBA گرایش بیمه ترغیب می‌کند.

همه مسائل پیرامون مدیریت یک مجموعه به دانش و توان علمی محدود نمی‌شود. یک مدیر حرفه‌ای باید به‌خوبی از فنون و مهارت‌های مدیریت نیروی انسانی تیم یا مجموعه خود آگاه باشد و از بروز چالش‌های اساسی در رفتارهای سازمانی جلوگیری کند. مدیران ارشد و اجرایی در طول دوره DBA گرایش بیمه می‌آموزند که چگونه تیم خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند و از بروز چالش‌های جدی در آن جلوگیری کنند.

همچنین در طول دوره DBA مهارت‌هایی به یک مدیر ارشد و اجرایی آموخته می‌شود که طی آن قادر است به توانمندسازی مجموعه خود بپردازد. دیدن توانایی و مهارت‌های فردی و اجتماعی هر یک از اعضای مجموعه نیازمند دانشی است که آن را در طول این دوره‌های تخصصی فرا می‌گیرند.

از آنجایی‌که رشد شرکت‌ها و دفاتر بیمه امروزه درحال گسترش است، شما به‌عنوان یک مدیر اجرایی باید همواره به ‌فکر رشد و ارتقای مهارت‌های خود باشید. اگر چنین رفتار سازمانی مدرنی را در پیش نگیرید، احتمال شکست شما و جا ماندن از رقبای این حوزه بیشتر خواهد شد. این رشد را از رهگذر شرکت در کلاس‌های پیشرفته‌ای نظیر دوره DBA گرایش بیمه به ‌دست خواهید آورد.

از طرفی بیمه باید مجهز به علم تجزیه ‌و تحلیل آمارها و پژوهش در سازمان خود باشد. این دانش به او کمک می‌کند تمام جوانب کار را به‌خوبی بسنجد و شرایط مدیریت تیم و سیستم خود را به‌ بهترین شکل ممکن پیش ببرد. دوره غیرحضوری DBA این فرصت طلایی را در اختیار این افراد قرار می‌دهد.

دوره DBA گرایش بیمه برای چه افرادی مناسب است؟

دوره DBA با سایر دوره‌های آموزش عالی آزاد همچون MBA کمی تفاوت دارد و در سطح علمی بالاتری برگزار می‌شود. معمولا دوره DBA گرایش بیمه در ردیف رشته‌های دانشگاهی هم‌رده مدیریتی است و افرادی که صاحب چنین مدارکی هستند، قادر به انجام امور حرفه‌ای و پیشرفته بسیاری هستند.

بیشتر افراد حاضر در این دوره‌ها از مدیران عالی کسب‌وکارها و تجارت‌های مختلف هستند و تمایل دارند حرفه و مشاغلی را که به‌عنوان یک کارآفرین ساخته‌اند، به شکل موثری ارتقا دهند. این آموزش‌ها نه‌تنها برای افراد صاحب کسب‌وکارها، بلکه برای بسیاری از مدیران ارشد و اجرایی سازمان نیز مفید خواهند بود. شما با آموختن این اصول و قوانین امروزی در طول دوره DBA گرایش بیمه، توانمند خواهید شد و کسب ‌و کار و تجارتی را که به شما سپرده شده‌است، ارتقا می‌دهید.

حتی ممکن ‌است شما یک کارشناس و مشاور در این زمینه باشید. دراین‌صورت نیز باید مهارت و دانش خود را به‌روز نگاه دارید؛ چراکه افراد بسیاری به این دانش و مهارت اطمینان می‌کنند و براساس آن آینده تجارت و کسب‌وکار خود را برنامه‌ریزی می‌کنند. این را بدانید دانش شما، استراتژی‌ بسیاری از تجارت‌ها را تعیین می‌کند. درنتیجه، در این مسئله با بی‌توجهی رفتار نکنید و از دانش ارائه‌شده بهره ببرید.

بسیاری از دانش‌آموختگان دانشگاهی در رشته‌های مختلف مدیریتی مخصوصا بیمه این فرصت را دارند که با گذراندن این دوره و دریافت مدرک DBA به سطح بالایی از دانش کاربردی دست یابند. افراد بسیاری اعتقاد دارند علوم دانشگاهی کارآیی لازم برای اجرایی‌شدن را ندارد و بهتر است با گذراندن آموزش‌هایی نظیر دوره DBA گرایش بیمه این علم را به‌روزرسانی کنید.

آیا مدرک DBA بیمه اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

مدیریت اجرایی دفاتر بیمه ، مدیریت توسعه و فروش کارگزاری های بیمه و…  ازجمله فرصت‌های شغلی هستند که شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش بیمه و دریافت گواهینامه DBA پیش‌رو خواهید داشت.

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی در تجارت دیگران داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش بیمه نسبت به مدرک MBA ارزش بالاتری دارد و به شما مهارت‌های پیشرفته‌تری آموخته می‌شود. درنتیجه افرادی که موفق به دریافت مدارک مرتبط با این مهارت‌ها می‌شوند، از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. بدون درنظر گرفتن اینکه این تکنیک‌های مدرن را در کسب‌وکار خود به‌کار می‌بندید یا آن را صرف تجارت دیگران می‌کنید، منجر به موفقیت‌های تجاری و مالی شما و تجارت مذکور خواهد شد.

با ارتقای مهارت‌های پژوهشی خود به دانشی تجهیز می‌شوید که به شما درک جامعی از موقعیت تجاری کسب‌وکار می‌دهد و در حرفه‌ خود مهارت‌های جدیدی را می‌آموزید. با بهره‌مندی از این تفکر انتقادی ایده‌آل اکنون به رهبری بدل می‌شوید که توانایی بالایی در اداره سازمان خود دارد.

 

توجه به این مسئله ضروری است که تنها افرادی امکان ورود به این دوره‌ها را دارند که از سوابق کاری یا تحصیلی مناسبی برخوردار باشند؛ چراکه این آموزش‌ها کاملا تخصصی محسوب می‌شود. دوره DBA گرایش بیمه به‌صورت غیرحضوری نیز برگزار می‌شود و این امکان را ایجاد شده ‌است که علاقه‌مندان بتوانند به‌راحتی از سراسر کشور در این دوره شرکت کرده و موفق به دریافت مدرک DBA شوند. از طرفی این دوره‌ها هزینه مناسب تری نسبت به دوره های حضوری  دارند.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره اصول و فنون مذاکره

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع DBA استراتژیک

گواهینامه داخلی موسسه آرمان