DBA فناوری اطلاعات

امروزه رشد و ارتقای فناوری اطلاعات و ورود آن به حوزه‌های مختلف تجاری، باعث شده ‌است نیاز به آموزش‌های تخصصی در این خصوص بیشتر از گذشته حس شود. بسیاری از موسسات آموزش عالی آزاد کشور در این زمینه به تدریس دوره‌های تخصصی، نیمه‌‌حرفه‌ای یا پیشرفته‌ای همچون دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات می‌پردازند. این دوره‌ها به‌صورت کاملا عملی طراحی شده‌اند و افراد طی آن در زمینه فناوری اطلاعات، قادر به مدیریت کسب ‌و کارهای خود هستند و به‌راحتی چالش‌های پیش‌روی آن را برطرف می‌کنند.

دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره ، موفق به دریافت گواهینامه DBA در گرایش فناوری اطلاعات خواهند شد که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قابل تایید در داخل و خارج از کشور می باشد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

فناوری اطلاعات یا Information Technology که معمولاً آن را به صورت مخفف با نام IT مورد اشاره قرار می‌دهند، اصطلاحی است که امروزه به دایره واژگان روزمره‌ بسیاری از ما افزوده شده است. اما برای مدیران سازمان ها و کسب وکارها اهمیت حیاتی و جزئی از مهارت های الزامی برای رشد و توسعه جنبه های مختلف اداری و شرکتی آنها می باشد. دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات از جمله دوره‌های آموزشی حرفه‌ای است که مدیران امروزی باید نسبت به یادگیری مباحث موجود در آن همت گمارده و بودرا برای رقابت های عصر اطلاعات تجهیز نمایند.

افراد پس از گذراندن دوره DBA توانایی دارند مسائل و چالش‌های پیش‌روی تجارت خود یا کسب‌وکارهایی را که به آن‌ها سپرده‌ شده‌است، شناسایی کنند و به حل آن‌ها بپردازند. درواقع شما با سپری کردن این دوره و دریافت مدرک DBA معتبر، دید بهتری به تجارت خود خواهید داشت.

چرا باید در حوزه فناوری اطلاعات ماهر و حرفه‌ای شویم؟

فناوری اطلاعات که با عنوان IT نیز شناخته می‌شود، یکی از جدیدترین شاخه‌های علوم کامپیوتر است و طرفداران بسیاری دارد. این رشته به ‌دلیل آنکه قادر به پول‌سازی و کسب درآمدهای کلان است، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته ‌است. مباحث علمی علوم کامپیوتر هر روزه در حال پیشرفت و گسترش هستند و شما نباید از این عرصه جا بمانید.

مهم نیست که صاحب یک تجارت یا کسب‌وکار هستید یا تمایل به مدیریت کسب‌وکار دیگران گرفته‌اید، در هر حال باید از جدیدترین مبانی و اصول مدیریتی فناوری اطلاعات آگاهی داشته باشید؛ چراکه این دانش به شما در دستیابی به اهداف و چشم‌اندازهای هر کسب‌وکاری کمک می‌کند.

از دیگر دلایلی که افراد تمایل به گذراندن دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات دارند، آن است که گواهینامه DBA که پس از طی دوره به شما اعطا می‌شود، از نظر وزارت علوم قابل تایید است و همچنین امکان استفاده از آن در مجامع بین‌‌‌المللی وجود دارد. کارآفرینان بسیاری تمایل دارند از گواهینامه DBA برای راه‌اندازی کسب‌ و کار موردنظر خود استفاده کنند؛ گاهی این چشم‌‌اندازها جهانی است.

از طرفی ممکن ‌است متقاضیان در پی کسب مجوزهای موردنیاز برای مهاجرت به کشور دیگری باشند. دراین‌صورت دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات برای این اقدام کاملا مناسب خواهد بود؛ چراکه از نظر بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی قابل‌قبول است.

آیا این دوره DBA برای شما مناسب است؟

اگر از دانش‌آموختگان دانشگاهی رشته‌ تحصیلی فناوری اطلاعات یا سایر رشته‌های مرتبط هستید، بهتر است دانش مدیریتی خود را به‌روز کنید و از خدمات آن بهره ببرید. راه‌اندازی هر کسب‌وکار یا تجارتی مخصوصا در حوزه فناوری اطلاعات مرهون بهره‌مندی از دانش روز دنیا و آگاهی از اصول و مبانی آن است.

بسیاری از افرادی که در دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات شرکت می‌کنند، از مدیران ارشد، مشاوران و صاحبان مشاغل مرتبط هستند که تمایل دارند کسب‌وکار خود را در راستای پیشرفت سوق دهند و چالش‌های رایج در آن را برطرف کنند.

درواقع اگر شما هم جزء افرادی هستید که مشاغلی مرتبط با فناوری اطلاعات دارید و تمایل دارید مشکلات و اختلالات پیش‌آمده در تجارت خود را رفع کنید، بهتر است از دانش و مهارت‌های ارائه‌شده در دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات بهره‌مند شوید.

پس از آموزش‌های دوره غیرحضوری DBA چه توانایی‌هایی خواهید داشت؟

یکی از دغدغه‌های بسیاری از شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها همچون شما آن است که تمایل دارید بدانید پس از طی دوره و دریافت مدرک DBA چه مهارت‌هایی خواهید داشت. درواقع ممکن‌است تصور کنید این دوره‌ها نیز همچون تحصیلات عالی دانشگاهی جنبه تئوری و علمی داشته باشند و شما همچنان مهارت‌های عملی را نیاموخته باشید.

این درحالی ‌است که برگزارکنندگان دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات همه تلاش خود را به‌کار بسته‌اند که این دوره‌ها کاملا عملی و کاربردی باشد. تمام مباحث، علوم و آموزه‌های ارائه‌شده در این دوره‌ها به‌صورت عملی تدوین شده‌ است و قصد آن آموزش مهارت‌هایی است که توانایی مدیریت چالش‌های مدیریتی را داشته باشند. این کلاس‌ها کاملا دانش‌محور هستند و در بسیاری از مواقع با بحث و گفتگو برگزار می‌شوند.

دراین‌صورت مدیران که غالبا سابقه مدیریت در سازمان‌های مختلفی را دارند، به بیان مشکلات و نارسایی‌هایی می‌پردازند که به‌صورت عملی تجربه کرده‌اند و با بهره‌مندی از دانش سایر مدیران شرکت‌کننده و اساتید مجرب قادر به رفع آن‌ها خواهند بود.

این قبیل کسب‌وکارها به‌‌نوعی هستند که با تقاضای کاربران در حال تغییر هستند. دراین‌صورت مدیران این مشاغل باید همواره به‌روز بوده و از جدیدترین اصول و مبانی این رشته مطلع باشند. هرگونه غفلت و بی‌توجهی در این زمینه ممکن‌ است آینده یک تجارت را به کام مرگ بکشاند؛ چراکه با رشد کسب‌وکارهای بسیاری، عرصه رقابت هر روز سخت و سخت‌تر خواهد شد. بنابراین مدیران باهوش و حرفه‌ای با گذراندن دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات خود را از این لحاظ همواره به‌روز نگاه می‌دارند.

به‌نوعی باید گفت یادگیری این دانش و مهارت‌ها از الزامات موفقیت کسب‌وکارهای امروزی است؛ مخصوصا اگر قالب اصلی این تجارت الکترونیک باشد. دوره DBA روشی برای کسب درآمد بیشتر از این مسیر محسوب می‌شود؛ چراکه افراد با گذراندن این دوره، کسب مهارت و مدرک DBA توانایی‌ها و نگرش‌هایی را به ‌دست می‌آورند که قدرت انجام چنین اقداماتی را خواهند داشت.

جالب ‌است بدانید استانداردهایی در این زمینه وجود دارد که باید از سوی تمامی کسب‌وکارها رعایت شود. این چارچوب‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کند که دغدغه‌های رایج خود را رفع کنند و به تقویت و ارتقای خود بیندیشند.

دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات چه تاثیری در تجارت الکترونیک دارد؟

اگر شما به‌نوعی با زمینه‌های مختلف تجارت الکترونیک سروکار دارید، بهتر است حتما با فناوری اطلاعات آشنایی داشته باشید. این حوزه به افراد و صاحبان تجارت‌ها کمک می‌کند که معاملات کوچک و بزرگ بسیاری را مدیریت کنند. درواقع آموزش‌های اساسی در این حوزه نظیر دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات به افراد کمک می‌کند که سرعت تجارت خود را به شیوه موثری افزایش دهند. دراین‌صورت فرآیند انتقال از تجارت سنتی به الکترونیک با روند بهتری انجام می‌شود.

از آنجایی که این حوزه به‌سرعت درحال رشد و گسترش است، بسیاری از افراد به آموزش‌هایی نیاز دارند که خود را همگام با تغییرات جهانی پیش ببرند. این تغییرات درنهایت باعث پیشرفت و ارتقای شغلی افراد خواهد شد.

آیا مدرک DBA فناوری اطلاعات اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

مدیر بخش IT ، مدیریت اتوماسیون اداری و…  ازجمله فرصت‌های شغلی هستند که شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات و دریافت گواهینامه DBA پیش‌رو خواهید داشت.

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی در تجارت دیگران داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش فناوری اطلاعات نسبت به مدرک MBA ارزش بالاتری دارد و به شما مهارت‌های پیشرفته‌تری آموخته می‌شود. درنتیجه افرادی که موفق به دریافت مدارک مرتبط با این مهارت‌ها می‌شوند، از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. بدون درنظر گرفتن اینکه این تکنیک‌های مدرن را در کسب‌وکار خود به‌کار می‌بندید یا آن را صرف تجارت دیگران می‌کنید، منجر به موفقیت‌های تجاری و مالی شما و تجارت مذکور خواهد شد.

با ارتقای مهارت‌های پژوهشی خود به دانشی تجهیز می‌شوید که به شما درک جامعی از موقعیت تجاری کسب‌وکار می‌دهد و در حرفه‌ خود مهارت‌های جدیدی را می‌آموزید. با بهره‌مندی از این تفکر انتقادی ایده‌آل اکنون به رهبری بدل می‌شوید که توانایی بالایی در اداره سازمان خود دارد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره جامع DBA گرایش مالی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع DBA گرایش بازرگانی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان