DBA مالی و سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در بورس و سایر بازارهای سرمایه نیازمند بهره‌مندی از دانش و مهارتی‌ است که شما را از دیگر افراد متمایز کند. این مهارت همان علوم مدیریتی و مالی است که به شما کمک می‌کند زمان‌های مناسب برای سرمایه ‌گذاری و نوع بازار را به‌خوبی بشناسید. شناخت بازار این امکان را ایجاد می‌کند که خطرات و ریسک موجود در این بازارها را به‌شدت کاهش دهید و سود سرشاری را با گذراندن دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری نصیب خود کنید.

دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره ، موفق به دریافت گواهینامه DBA در گرایش بازرگانی خواهند شد که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قابل تایید در داخل و خارج از کشور می باشد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

بازار سرمایه یکی از مهمترین بخش های کسب وکار ‌است که شامل بازارهای سرمایه گذاری مثل بورس ، طلا ، ارز، مسکن می باشد و  ممکن ‌است شما را به هوس بیندازد که سرمایه خود را به آنها وارد کنید! اما همانطور که می‌دانید ورود به بازارهای سرمایه نیازمند دانش و مهارت لازم برای بررسی همه جانبه مسائل مربوط به آن است تا با محاسبه ریسک و منافع آن و همچنین در نظر گرفتن هزینه فرصت، منافع کوتاه مدت و بلند مدت بتوانید به سود مورد انتظار برسید. همانطور که این بازار می تواند بسیار جذاب و سودآور باشد به همان اندازه مخاطره آمیز است و تعداد بسیاری از افراد هستند که بدون دانش و علم لازم وارد این حوزه شده و ضررهای هنگفتی دریافت کردند و سرمایه یک عمر تلاش خود را به باد دادند؟

بورس و بازارهای سرمایه نیز همچون دیگر جنبه‌های زندگی نیازمند بهره‌مندی از دانش و مهارتی هستند که بدون آن‌ها ورود به این حوزه‌ها ریسک بزرگی محسوب می‌شود. دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری همان چیزی است که برای ورود به بورس به آن نیاز دارید.

شاید برای شما جالب باشد که در رابطه ‌با موضوعات و سرفصل‌هایی باید بدانید که در طول این دوره تدریس می‌شود و اینکه شما با شرکت در این دوره‌ها به چه مهارت و دانشی دست می‌یابید؟

در گام نخست و درواقع برای موفقیت در هر کسب‌وکاری باید با اصول و فنون پایه مدیریت آشنا باشید. دراین‌صورت خواهید دانست که چگونه خود را برای دستیابی به سود و درآمد بیشتر مدیریت کنید. از طرفی در طول دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری به شما آموخته خواهد شد که چگونه از جدیدترین اخبار و اطلاع‌رسانی‌ها در این حوزه به‌صورت موثق بهره‌مند شوید. دستیابی به اطلاعات روز و ارزشمند در این حوزه اهمیت بالایی دارد و حکم طلا را خواهد داشت.

از طرفی شما پیش‌از ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری نظیر بورس با خدمات این بازارها آشنایی کاملی داشته باشید. در چنین شرایطی فرصت دارید از مزایای پا گذاشتن در این مسیر به‌طور کامل بهره‌مند شوید. در طول دوره DBA تمامی این مهارت‌ها به شما آموزش داده می‌شود و شما پس از گام‌نهادن در این عرصه به‌خوبی با شرایط بازار آشنا خواهید بود.

شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری و دریافت مدرک DBA نه ‌تنها مهارت کافی برای سرمایه ‌گذاری در بورس و سایر بازارهای سرمایه‌گذاری را خواهید داشت؛ بلکه به‌عنوان فردی فعال و مفید در این حوزه خواهید بود که گام‌های نوینی را در این عرصه به نام خود ثبت می‌کند. درواقع دانش و مهارت‌هایی که شما را از دیگران متمایز می‌کند، در این دوره به کار شما خواهد آمد.

مدیریت مالی، حسابداری و آگاهی کامل از روند پروسه مالی در این قبیل سرمایه‌گذاری‌ها، از دیگر مهارت‌هایی است که کسب خواهید کرد. درواقع در طول دوره غیرحضوری DBA به شما در‌خصوص روش ‌های کارآمد تحقیق و پژوهش آموزش‌هایی داده می‌شود و شما از این پس توانایی لازم برای ورود به این عرصه را خواهید داشت.

درواقع همین ویژگی‌هاست که دوره DBA را از سایر دوره‌های آموزشی نظیر MBA متمایز می‌کند و افراد متخصص بسیاری تمایل به شرکت در دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری دارند. باید بگوییم که بیشتر افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، افرادی بوده‌اند که هم‌‌اکنون در حال فعالیت در این بازار هستند و تمایل به کسب آگاهی و اطلاعات بیشتر دارند.

معمولا دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزاد این دوره‌ها را برگزار می‌کنند که پس از گذراندن آن افراد موفق به دریافت گواهینامه DBA خواهند شد. این موسسات تلاش دارند نیروی کار فعال در جامعه را با ارائه دانش و مهارت مورد نیاز پرورش دهند و افراد خبره و حرفه‌ای را در این حوزه تربیت کنند. توسعه مهارت‌های افرادی که قصد ورود به حوزه بورس و سایر بازارهای سرمایه را دارند، درواقع کمک به حوزه اقتصاد جامعه است و تاثیرات شگفت‌انگیزی در این راستا دارد.

به‌طور کلی باید بگوییم تمامی مدیران ارشد سازمان‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری، مدیران و کارمندان موسسات مالی و پولی، کارشناسان این حوزه‌ها و بسیاری از علاقه‌مندان به یادگیری دانش سطح بالای مدیریتی این فرصت را دارند که در دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری شرکت کنند. پس از گذراندن دوره DBA افراد موفق می‌شوند مدرکی را دریافت کنند که زیر نظر وزارت علوم صادر می‌شود و اعتبار بالایی دارد.

حتی درصورتی‌که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید یا تمایل به سرمایه‌گذاری در بازارهای سرمایه خارجی دارید، داشتن این مدرک کمک موثری برای پیشرفت شما تلقی می‌شود؛ چراکه اعتبار مدرک DBA بین‌المللی است و شما با ارائه آن به بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های خارجی امکان فعالیت گسترده‌ای را خواهید داشت.

صاحبان گواهینامه DBA مالی و سرمایه گذاری ، علاوه‌بر مهارت‌های عادی، قادر به حل بسیاری از مشکلات و اختلالات پیش‌آمده در این حوزه هستند. درواقع آن‌ها افراد حرفه‌ای و بامهارتی هستند که توانایی حل مسائل را خواهند داشت. سرفصل‌ها و منابعی که در طول دوره غیر حضوری DBA توسط اعضای هئیت علمی دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، سطح علمی بالایی برای دانش‌آموختگان این دوره‌ها فراهم می‌کند.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری معمولا طولانی‌مدت است و حدود ۴ ترم را به خود اختصاص می‌دهد. تمامی افراد باید پس از طی این دوره‌ها، شرایط حداقلی را بگذرانند؛ دراین‌ صورت موفق خواهند شد که مدرک DBA را دریافت کنند.

بین اینکه شما این دوره را بگذرانید و سپس وارد بازار بورس شوید یا بدون علم و دانش کافی برای این کار اقدام کنید، ریسک متفاوتی وجود دارد. اینکه کدام مسیر را برای آینده تجارت و سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنید، کاملا به شما بستگی دارد. بهتر است پیش ‌از اقدام در این خصوص عواقب آن را در نظر بگیرید و سپس در این زمینه تصمیم‌گیری کنید.

آیا مدرک DBA مالی و سرمایه کذاری اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

شما با دریافت این مدارک، این آمادگی را خواهید داشت که حتی در سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با مباحث سرمایه‌گذاری در بورس و سایر بازارهای سرمایه فعالیت کنید. از طرفی به‌شخصه قادر به سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری در این سازمان نیز خواهید بود. این توانایی‌ها به شما کمک می‌کنند که ریسک کار را به‌شدت کاهش دهید و سود بسیاری را نصیب خود کنید.

علاوه‌بر تمام مهارت‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری، شما با طی دوره DBA گرایش مالی و سرمایه گذاری و دریافت مدرک DBA در این حوزه، مدیریت نهادهای مالی را می‌آموزید و این مهارت را دارید که بازارهای مختلف را پیش‌بینی یا تحلیل کنید. شما به یک کارشناس خبره در حوزه خود تبدیل می‌شوید که حتی امکان دادن مشاوره‌های تخصصی به سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد مختلفی را خواهید داشت.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دروه جامع DBA گرایش بازرگانی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع DBA منابع انسانی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان