DBA معماری

بی شک در هر کسب و کاری علاوه بر داشتن دانش و مهارت تخصصی آن حوزه نیاز به مهارتهای مدیریتی میباشد که جهت راه اندازی و گسترش آن کسب و کار الزامی است .از جمله این مهارتهای کلیدی مدیریت بازاریابی و تبلیغات، مدیریت کارکنان، توانایی طراحی و اجرای کمپینهای تبلیغاتی وطراحی استراتژی های آن کسب و کار می باشد .از اینرو دفاتر معماری نیز از این مهم مستثنا نمی باشد و هر فردی که به خواهد در این حوزه فعالیت نماید نیاز به کسب مهارتهای مدیریتی می باشد .

موسسه آموزش عالی آرمان سعی نموده است با برگزاری دوره DBA معماری گامی کوچک در راستای افزایش مهارت فعالان صنعت ساختمان بردارد .خاطرنشان می شود در انتهای دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضاییه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که گواهینامه معتبری در داخل و خارج از کشور می باشد به فارغ التحصیلان این دوره اعطا می نماید

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

معماری یکی از رشته‌های پرطرفداری است که کسب‌وکارهای فراوانی متناسب با آن ایجاد شده‌اند. افراد علاقه‌مند به این حوزه و حتی دانش‌آموختگان دانشگاهی که تصور می‌کنند دانش و مهارت لازم برای راه‌اندازی دفاتر معماری خود را ندارند، برای بهره‌مندی از این رشته‌ها مناسب هستند. بدون درنظر گرفتن این مسئله که شما صاحب یک کسب‌وکار هستید یا تمایل به کار در دفاتر معماری  دیگران را دارید، این آموزه‌ها برای شما مفید خواهد بود.

دوره DBA گرایش معماری یک پکیج کامل و حرفه‌ای است که طی دوره سه ماهه تا یک ساله برگزار می‌شود و افراد در طول آن به یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه تبدیل می‌شوند. مدرک DBA ارائه‌شده پس از گذراندن این دوره کاملا معتبر است و تحت نظارت وزارت علوم کشور صادر می‌شود.

اگر تصور می‌کنید به سیستم مدیریت مدرن‌تری برای اداره موسسه یا کسب‌وکار خود نیاز دارید، بهتر است فرصت شرکت در دوره DBA گرایش معماری را از دست ندهید. اگرچه این دوره‌ها در قالب دانشگاهی برگزار می‌شوند، با رشته‌ مهندسی معماری که به‌صورت آکادمیک است کاملا تفاوت دارد.

این دوره‌ها برخلاف دروس دانشگاهی کاملا کاربردی و بحث‌محور هستند؛ بدین معنا که تمام چالش‌ها و مشکلات مدیریتی رایج در طول اداره یک کسب‌وکار یا تجارت مرتبط با معماری، به‌طور کامل در طول دوره بررسی می‌شود. پس از گذراندن این دوره و دریافت گواهینامه DBA به یک فرد حرفه‌ای در حل معضلات و مشکلات کسب‌وکار و تجارت‌ها تبدیل می‌شوید و درک مناسبی از دانش مدیریتی خواهید داشت. حتی اگر شما از پیش مدیر یک تجارت بوده ‌باشید، دوره DBA گرایش معماری به شما کمک می‌کند مهارت‌ها و دانش خود را در این حوزه تخصصی ارتقا دهید.

افرادی که در دوره غیر حضوری DBA شرکت می‌کنند، قصد دارند تفکر انتقادی و استراتژیک خود را ارتقا دهند و با دید جدید و حرفه‌ای به تجارت خود بنگرند. همین دیدگاه با افزودن فاز پژوهشی و تحقیقاتی به مجموعه باعث می‌شود بسیاری از نقاط ضعف موجود در کسب‌وکار به‌خوبی رفع شوند. در مقابل نقاط قوت به‌خوبی پررنگ می‌شوند و استراتژی‌های ویژه‌ای برای تقویت آن‌ها طراحی و پیاده‌سازی می‌شود.

در طول این دوره چه می‌آموزیم؟

جالب ‌است بدانید در طول دوره DBA گرایش معماری با مسائلی از قبیل اصول مدرن معماری آشنا خواهید شد و سبک‌های امروزی و جدید آن را در سراسر جهان می‌آموزید. درصورتی‌که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه معماری دارید، باید با فرازونشیب‌های این مسیر به‌خوبی آشنا باشید و چالش‌های سخت و پراسترس آن را با موفقیت از سر بگذرانید.

هیچ‌چیز به ‌اندازه دانش و علوم موردنیاز به ‌کار کسب‌وکار شما نمی‌آید. این مسئله قادر است سطح کیفی فعالیت‌های تجاری شما و همچنین درآمد حاصل را تا حد قابل‌توجهی ارتقا ‌دهد. شما با گذراندن دوره DBA گرایش معماری و دریافت مدرک DBA در این حوزه یک متخصص تمام‌عیار خواهید بود که علاوه‌بر دانش مدیریتی درجه یک، از سطح تخصص بالایی برای رویارویی با چالش‌ها برخوردار است.

این دانش کاملا کاربردی است و شما مهارت‌هایی را می‌آموزید که به‌واسطه آن قادر به مدیریت سازمان و کسب‌وکار خود خواهید بود. گاهی افراد سرشار از دانش و علومی هستند که یا این فنون قابلیت اجرایی ندارند یا آن افراد توانایی لازم برای اجرایی کردن آن‌ها را ندارند. درهر صورت حضور در دوره DBA گرایش معماری برای چنین افرادی کاملا سودمند است. آنها در طول دوره می‌آموزند چگونه از دانش خود به‌نفع پیشرفت کسب‌وکار خود یا دیگران بهره ببرند.

چرا دریافت گواهینامه DBA اهمیت بالایی دارد؟

از آنجایی‌که رشته معماری ازجمله رشته‌های پرطرفدار و سودآور به ‌حساب می‌آید، بهتر است از جدیدترین متدها و شیوه‌های آموزشی در این حوزه بهره‌مند شوید. این رشته همواره درحال پیشرفت و بهبود است و بهره‌مندی از مدارک عالیه در این حوزه، همچون دوره غیرحضوری DBA به ‌نفع شما خواهد بود؛ چراکه علاوه‌بر بهره‌مندی از دانش و مهارت بیشتر، امکانات و مزایای بهتری نیز نصیب شما خواهد شد. درواقع هر اندازه که در کسب مهارت و ترفندهای بیشتر در اداره یک شرکت مرتبط با معماری موفق‌تر باشید، امکان دریافت سود و منافع از طریق آن بیشتر خواهد بود.

شما در طول دوره همچنین مدیریت کسب‌وکار خود را به‌خوبی می‌آموزید و روش مقابله با چالش‌های مختلف کار را فرا می‌گیرید. از طرفی جالب‌ است بدانید با دریافت مدرک DBA این امکان را دارید که در بسیاری از شرکت‌های خارجی فعالیت داشته باشید. این مدرک از سوی وزارت علوم کشور قابل‌تایید است و از این نظر شما فرصت راه‌اندازی کسب‌وکار و تجارت‌های بین‌المللی را در این حوزه خواهید داشت. این‌ درحالی است که بسیاری از مدارک ممکن ‌است چنین قابلیتی نداشته باشند.

اگر دوست دارید بدانید گذراندن دوره DBA در این گرایش برای چه افرادی مناسب است، بهتر است بگوییم شما با هر میزان از دانش و تجربه‌ای امکان شرکت در این دوره‌ها را خواهید داشت. بیشتر افراد متقاضی برای شرکت در این دوره‌ها، صاحبان مشاغل و کسب‌وکارهای مرتبطی هستند که قصد دارند دانش و مهارت خود را ارتقا داده و تجارت خود را رونق ببخشند.

بسیاری از ایرادات و نقاط ضعفی که باعث شکست و افول کار شما شده‌اند، باید برطرف شوند و شما مهارت رویارویی با آن را تنها در قالب آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای دریافت خواهید کرد. در طول دوره شما همچنین آموزش‌هایی را در اختیار دارید که به شما کمک می‌کنند جنبه‌های مختلف کار خود را ببینید و آن‌ها را ارتقا دهید.

گاهی ممکن‌ است شما صاحب آن کسب‌وکار یا تجارت نباشید و به‌عنوان یک کارشناس ارشد یا مدیر حرفه‌ای و به‌منظور ارتقای این حوزه وارد فعالیت و همکاری شده باشید. دوره DBA گرایش معماری این توانایی و مهارت را به شما انتقال می‌دهد که به‌عنوان یک مشاور حرفه‌ای در این حوزه عمل کنید و مورد اعتماد طیف وسیعی از صاحبان کسب‌وکار و تجارت‌ها باشید.

به‌طور کلی شما با گذراندن دوره DBA این فرصت را دارید که در قالب مشاغل زیر فعالیت کنید:

 • معمار یک پروژه عمرانی؛
 • مدیر ارشد برای هدایت و کنترل پروژه؛
 • مدیریت نیروی انسانی در شرکت‌های عمرانی؛
 • ناظر کیفی و فنی پروژه‌های عمرانی؛
 • بازرس ویژه و متخصص در حوزه ابنیه تاریخی.

چه ویژگی‌هایی دوره DBA گرایش معماری را منحصر‌به‌فرد می‌کند؟

جالب ‌است بدانید این دوره‌ها تفاوت زیادی با دوره mba و حتی phd دارند و افراد متخصصی که موفق به دریافت مدرک DBA می‌شوند، مهارت‌های کاملا متفاوتی خواهند داشت. این افراد از نظر دانش تخصصی در سطح بالاتری قرار دارند و مهارت‌ها و علوم حرفه‌ای را که مرتبط با مدیریت سازمان و شرکت‌ها می‌شود، در سطح عالی فرا می‌گیرند.

این دوره‌ها به‌صورت غیر‌حضوری برگزار می‌شوند و این امکان را برای بسیاری از علاقه‌مندان ایجاد کرده‌اند که بدون نیاز به حضور فیزیکی در مراکز آموزش و دانشگاه‌ها و با پرداخت هزینه‌های نسبتا مناسبی، به گذراندن این دوره‌ها بپردازند. درصورتی‌که شما ساکن شهرستان‌های دور از پایتخت هستید، این فرصت را دارید که با گذراندن دوره DBA گرایش معماری از مزایای فراوان آن بهره‌مند شوید.

آیا مدرک DBA معماری اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی دفتر معماری خود را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی درسایر دفاتر معماری  داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش معماری  نسبت به مدرک MBA ارزش بالاتری دارد و به شما مهارت‌های پیشرفته‌تری آموخته می‌شود. درنتیجه افرادی که موفق به دریافت مدارک مرتبط با این مهارت‌ها می‌شوند، از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. بدون درنظر گرفتن اینکه این تکنیک‌های مدرن را در کسب‌وکار خود به‌کار می‌بندید یا آن را صرف تجارت دیگران می‌کنید، منجر به موفقیت‌های تجاری و مالی شما و تجارت مذکور خواهد شد.

با ارتقای مهارت‌های پژوهشی خود به دانشی تجهیز می‌شوید که به شما درک جامعی از موقعیت تجاری کسب‌وکار می‌دهد و در حرفه‌ خود مهارت‌های جدیدی را می‌آموزید. با بهره‌مندی از این تفکر انتقادی ایده‌آل اکنون به رهبری بدل می‌شوید که توانایی بالایی در اداره سازمان خود دارد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

  ۱
  دوره برگزار شده

  آرمانی شوید

  ۱
  هیئت علمی
  ۱ +
  سال سابقه
  دوره های پیشنهادی

  دوره مدیریت اجرایی MBA

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  دوره مدیریت DBA

  گواهینامه داخلی موسسه آرمان

  دوره جامع DBA گرایش بیمه

  گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

  دوره جامع DBA منابع انسانی

  گواهینامه داخلی موسسه آرمان