DBA منابع انسانی

مدیریت نیروی انسانی ازجمله اموری است که به مهارت و دانش بسیار زیادی نیاز دارد. مدیران باهوش و حرفه‌ای همواره می‌دانند که باید دانش مدیریتی خود را ارتقا دهند؛ چراکه این دانش درنهایت به‌نفع سازمان و مجموعه آن‌ها خواهد بود وهر اندازه که توجه سازمان بر تقویت روابط درون سازمانی بیشتر باشد، رشد و توسعه کسب‌وکارها با سرعت بالاتری اتفاق خواهد افتاد.

دوره DBA گرایش منابع انسانی به دو صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود و شرکت کنندگان پس از گذراندن دوره ، موفق به دریافت گواهینامه DBA در گرایش منابع انسانی خواهند شد که از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری قابل تایید در داخل و خارج از کشور می باشد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره DBA گرایش منابع انسانی به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

یکی از مهمترین منابع در سازمانها و مدیریت کسب وکارها نیروی انسانی است و در طول سالهای پس از انقلاب صنعتی همیشه درحال تکامل و بروزشدن بوده است و اندیشمندان بزرگی در این زمینه تلاش کرده اند تا بتوانند تعادلی بین بهره وری نیروی انسانی و جبران خدمت آنها ایجاد کنند. علم مدیرت منابع انسانی یکی از مهمترین مباحث و الزمی ترین علوم برای مدیران و رهبرانی است که بدنبال بهبود سازمان و کسب وکار خود هستند و دوره DBA مدیریت منابع انسانی به بررسی تمامی جنبه های این بخش از علوم مدیریت می پردازد. تربیت مدیران ارشد و فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی در این راستا از مهم‌ترین اهداف برگزاری دوره DBA مدیریت منابع انسانی است.

این دوره معمولا به‌ شیوه‌های متنوعی همچون ساده یا فشرده، از چند ماه تا یک‌ سال برگزار می‌شود و امکان شرکت در دوره به‌ دو صورت حضوری و غیرحضوری نیز مهیا شده ‌است. پس از اتمام جلسات، هر یک از افرادی که موفق به اخذ شرایط اولیه شوند، مدرک DBA معتبری را تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت می‌کنند. امکان بهره‌مندی از این مدارک به‌صورت بین‌المللی نیز وجود دارد.

یکی از اقدامات موثر و مفیدی که در راستای توانمندسازی اقتصاد یک کشور انجام می‌شود، به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با نیروی انسانی آن جامعه ارتباط دارد. دراین‌صورت تقویت توانایی‌ها درخصوص مدیریت منابع انسانی که به پرورش نیروی انسانی فعال در حوزه‌های مختلف اقتصادی مربوط می‌شود، اهمیت بالایی دارد.

دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آزادی که اقدام به برگزاری دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌کنند، تلاش دارند که مدیران ارشد و اجرایی بسیاری از شرکت‌ها و موسسات مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی را در جهت پیشرفت سوق دهند. درنهایت تمامی بنیان‌های اقتصاد جامعه از کوچک‌ترین آن‌ها تا اساسی‌ترین‌ها دچار پیشرفت و تحول عظیمی خواهند شد.

اگرچه تمامی افراد قادر به شرکت در این حوزه‌ها و ارتقای سطح دانش خود هستند، دوره DBA گرایش منابع انسانی به مدیران ارشد و اجرایی شرکت‌های بزرگ و کوچکی توصیه می‌شود که در مدیریت نیروی انسانی خود با مشکلاتی مواجه هستند یا تلاش دارند که از بیشترین راندمان این اعضا بهره‌مند شوند.

در طول دوره غیرحضوری DBA علاوه‌بر آشنایی با مفاهیم و اصول ابتدایی مدیریت نیروی انسانی، طراحی و برنامه‌ریزی در این حوزه به شما آموزش داده می‌شود. شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش منابع انسانی و دریافت مدرک DBA، قادر هستید نواقص و اشکالات موجود در سیستم خود را به‌راحتی ببینید و در راستای رفع آن‌ها اقدام کنید.

با گذراندن این مرحله توانایی مدیریت استراتژی و برنامه‌های مرتبط با نیروی انسانی کسب ‌و کار و تجارت خود را خواهید داشت. در طول دوره DBA فرصت دارید که این استراتژی‌ها را به‌خوبی مدیریت کنید و سیاست‌های سازمانی مخصوص به‌ خود را داشته باشید.

گاهی مدیریت یک سازمان مخصوصا منابع انسانی آن نیازمند تقویت توانایی پژوهش و تحقیق است. در طول دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌آموزید که چگونه آمارها و اطلاعات مربوط به نیروی کاری خود را تحلیل و مدیریت کنید. همچنین آموزش روش‌های پژوهش در زمینه اقتصاد و مالی به شما کمک می‌کند که درک مناسبی از تیم و مجموعه خود داشته باشید.

گاهی ممکن ‌است سازمان یا شرکت شما در تأمین نیروی انسانی با مشکلاتی مواجه شود. در طول دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌آموزید که چگونه این چالش‌های کوچک و بزرگ را برطرف کنید؛ چراکه دوره DBA به‌صورت کاملا کاربردی برگزار می‌شود. در طی آن شما با مشکلات مختلفی که ممکن ‌است سر راه شما قرار بگیرد، آشنا می‌شوید و روش‌های عملی برای حل آن‌ها را خواهید آموخت.

در بسیاری از مواقع، رشد و توسعه کسب‌وکار شما در گرو تقویت نیروی انسانی است و با تمرکز شما روی این مسئله، راه‌های متنوعی برای پیشرفت و رشد سرراه شما قرار می‌گیرد. با گذراندن  دوره DBA گرایش منابع انسانی روش‌هایی را فرا می‌گیرید که توانایی توسعه و توانمندسازی منابع و نیروی انسانی خود را خواهید داشت. اینکه چگونه با پاداش و مجازات‌های کوچک و بزرگ این نیرو را مدیریت کنید، کاملا به این مهارت شما بستگی دارد.

یکپارچه‌سازی تمامی اجزای سازمان یا شرکت شما ازجمله نیروی انسانی به مهارت علمی بالایی نیاز دارد که شما آن را در طول دوره DBA گرایش منابع انسانی می‌آموزید. پس از گذراندن این دوره و اخذ شرایط اولیه آن، موفق به دریافت مدرک DBA می‌شوید که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می‌شود و دارای اعتبار بین‌المللی بالایی است. شما حتی این امکان را در اختیار دارید که این مدرک را برای مجامع بین‌المللی و شرکت‌های خارجی نیز به‌کار بگیرید و بر مبنای آن امور مرتبط با مهاجرت کاری یا شغلی خود را انجام دهید. از بابت اعتبار این مدرک خیال آسوده‌ای داشته باشید.

مدیریت منابع انسانی مقوله بسیار پیشرفته‌ای است که نیازمند دانش و مهارت بسیار بالایی است که معمولا به‌صورت آکادمیک یا دوره‌های سطح بالایی نظیر DBA قابل دستیابی است. افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند معمولا مدیران ارشد کسب‌وکارهای مختلف هستند که به‌دنبال کسب مهارت و دانش بیشتر در این حوزه هستند و تمایل دارند سازمان خود را با رشد و توسعه بیشتری روبه‌رو کنند. نگاه حرفه‌ای به این مقوله اهمیت بالایی دارد که شما پس از گذراندن این ساعات آموزشی ارزشمند و دریافت مدرک DBA به‌ دست می‌آورید.

جالب‌ توجه است که مدرک از سوی بسیاری از شرکت‌های خارجی و سازمان‌های اقتصادی بین‌‌المللی قابل ‌قبول است و شما بر مبنای آن امکان مدیریت نیروی انسانی در کشورهای دیگر را خواهید داشت.

شاید تصور کنید مدیریت منابع انسانی کار چندان سختی نخواهد بود. درحالی‌که هر چه سازمان و ارگان شما پیشرفت می‌کند، دغدغه ارتباطات درون سازمانی و مدیریت آن‌ها افزایش می‌یابد. گاهی نداشتن اطلاعات و مهارت‌های کافی برای یک مدیر ارشد یا اجرایی، باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای این قبیل شرکت‌ها شود. بزرگ‌ترین شرکت‌ها از نظر منابع انسانی همیشه مدیران حرفه‌ای و مجربی دارند که همواره در حال آموختن هستند و در این مسیر متوقف نمی‌شوند.

آیا مدرک DBA منابع اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و در واقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

مدیریت اجرایی برای مراکز مختلف، مدیریت منابع انسانی ، مدیریت داخلی و… ازجمله فرصت‌های شغلی هستند که شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش منابع انسانی و دریافت گواهینامه DBA پیش‌رو خواهید داشت.

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی در تجارت دیگران داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش انسانی نسبت به مدرک MBA ارزش بالاتری دارد و به شما مهارت‌های پیشرفته‌تری آموخته می‌شود. درنتیجه افرادی که موفق به دریافت مدارک مرتبط با این مهارت‌ها می‌شوند، از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. بدون درنظر گرفتن اینکه این تکنیک‌های مدرن را در کسب‌وکار خود به‌کار می‌بندید یا آن را صرف تجارت دیگران می‌کنید، منجر به موفقیت‌های تجاری و مالی شما و تجارت مذکور خواهد شد.

درواقع این دوره‌ها برای تقویت مهارت‌های این مدیران اجرایی و ارشد است که درنهایت به رشد و شکوفایی اقتصادی منجر خواهد شد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره مدیریت ارتباط با مشتری

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره جامع DBA گرایش استراتژیک

گواهینامه داخلی موسسه آرمان