دوره تربیت جنسی کودک

سوپر ویژن کودک

طی پروسه درمانی کودک و نوجوان علاوه‌بر دانش و مهارت بالای علمی نیازمند تجربه کافی است. به این معنا که بسیاری از درمانگرانی که به‌صورت آکادمیک یا شرکت در کارگاه‌های مرتبط به یادگیری آموزه‌ها پرداخته‌اند، همچنان به دوره‌هایی عملی و کاربردی نیاز دارند. از آنجایی‌که کودکان و شرایط آن‌ها بسیار حساس است، این سخت‌گیری‌ها برای درمانگران کودک و نوجوان بیشتر خواهد بود. کارگاه سوپرویژن کودک شرایطی را برای درمانگران این حوزه ایجاد کرده ‌است که با حضور اساتید مجرب و زیر نظارت کامل آن‌ها و به‌صورت عملی نحوه کار با کودکان و رفع اختلالات آن‌ها را بیاموزند. این در حالی است که طی دوره‌های عادی این مهارت‌ها را تنها به‌صورت تئوری به آن‌ها آموزش می‌دهد.

در طول یک دوره چند ماهه که به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود، آموزش‌های عملی در این خصوص به درمانگران داده می‌شود. مدرک کارگاه سوپرویژن کودک کاملا معتبر است و امکان ترجمه آن برای مهاجرت شغلی و کاری برای شما وجود دارد

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

گاهی آموزش به‌تنهایی کافی نیست؛ مخصوصا اگر این آموزش‌ها در حوزه‌ای مانند روانشناسی باشد؛ چراکه متخصصان و درمانگران به‌طور مستقیم با بیماران و مراجعه‌کنندگانی سروکار دارند که نیاز به پروسه‌های درمانی مختلفی دارند. مؤسسات و آموزشگاه‌های آموزش آزاد عالی با هدف توانمندسازی نیروی کار و ماهر در جامعه دوره‌ها و کارگاه‌های مختلفی را همچون کارگاه تربیت درمانگر کودک و نوجوان برگزار می‌کنند. گاهی این دوره‌ها به‌تنهایی کفایت نمی‌کند و درمانگران برای ارزیابی دقیق آموخته‌های خود به شرکت در دوره‌های عملی و کاربردی همچون کارگاه سوپرویژن کودک خواهند داشت.

این قبیل کارگاه‌ها تنها برای افرادی مناسب است که پس از گذراندن دوره‌های آموزش ابتدایی تمایل به کسب مهارت‌های عملی و حرفه‌ای دارند. یک سوپروایزر مسئول برگزاری کارگاه سوپرویژن کودک و نوجوان است که معمولا از اساتید حوزه روانشناسی کودک و نوجوان و عضو هیئت علمی دانشگاهی هستند. معمولا این کارگاه‌ها به دو صورت حضوری و غیر‌حضوری و براساس تشخیص اساتید طی دوره چند ماهه برگزار می‌شود؛ بنابراین در یک کلام باید گفت این دوره‌ها برای تمامی درمانگران علاقه‌مند به رشد و ارتقای مهارت‌ها مناسب خواهد بود.

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کارگاه سوپرویژن کودک را متمایز می‌کند، باید به بررسی آنلاین و عملی سوژه‌های درمانی اشاره کرد. درواقع کیس‌هایی با شرایط و اختلالات متفاوتی در طول دوره با درمانگران مواجه خواهند شد و این متخصصان می‌آموزند چگونه به‌صورت عملی هر یک از این مشکلات و اختلالات را برطرف کنند.

یکی از خصوصیات درمانگر کودک و نوجوان آن است که مهارت‌های مرتبط با برقراری ارتباط مؤثر با کودک و مصاحبه بالینی را به‌خوبی بیاموزد؛ چراکه در طول همین مصاحبه است که به ریشه‌یابی اختلالات و مشکلات پرداخته می‌شود و دلایل بروز بسیاری از مشکلات برملا خواهد شد؛. بنابراین، هر اندازه افراد در برگزاری یک مصاحبه بالینی حرفه‌ای و باتجربه شوند، توانایی بالایی در شناخت سریع ریشه اصلی مشکلات و رفع آن خواهند داشت.

اگرچه در طول کارگاه تربیت درمانگر کودک و نوجوان، متخصصان حرفه‌ای و اساتید دانشگاهی آموزش‌های کامل و جامعی را درخصوص دلایل بروز انواع مختلف اختلالات ارائه می‌دهند، در طول کارگاه غیر حضوری سوپرویژن کودک این آموزه‌ها را به‌صورت عملی تجربه خواهید کرد.

سوپروایزر متخصص در طول کارگاه سوپرویژن کودک صفر تا صد کار ازجمله یک مصاحبه حرفه‌ای، شناخت و ریشه‌یابی مشکلات و تحلیل داده‌های دریافتی را به‌خوبی آموزش می‌دهد. درواقع شما با اینکه به‌عنوان یک درمانگر قبلا در این موقعیت‌ها قرار گرفته‌اید، اما ممکن است با برخی شرایط روبه‌رو نشده باشید. کارگاه سوپرویژن کودک این موقعیت عالی را در اختیار شما قرار می‌دهد که تمامی پروتکل‌های درمانی را از به‌صورت کامل از دید یک متخصص ببینید.

از دیگر ویژگی‌های خاص کارگاه غیر حضوری سوپرویژن کودک باید به این مسئله اشاره کرد که شما بیشتر اختلالات رایج در کودکان را به‌صورت عملی تجربه خواهید کرد. در طول این کارگاه آموزش‌هایی برای رفع آن‌ها به شما پیشنهاد داده می‌شود.

کودکان ممکن است با مشکلاتی نظیر نقص توجه، بیش‌فعالی، اضطراب، پرخاشگری، انزوا، گوشه‌گیری یا افسردگی مواجه باشند. همچنین فرزندان طلاق نیز تحت فشارهای روانی و روحی بسیاری هستند که شیوه درمانی مخصوص به خود را دارند. اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD نیز ممکن است در کودکان رخ دهد.

این اختلالات ازجمله مشکلاتی است که احتمالا کودک مراجعه‌کننده به آن‌ها دچار است و شما به‌عنوان یک درمانگر متخصص کودک و نوجوان با انواع این مشکلات آشنا باشید و از پیش و به‌صورت عملی انواعی از این مشکلات را حل کرده باشید. شرکت در کارگاه سوپرویژن کودک فرصتی طلایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که این تجربه و مهارت را به ‌دست آورید.

از دیگر نکات جالبی که شاید تنها در دوره‌های سوپرویژن تجربه خواهید کرد این است که شما در طول کارگاه سوپرویژن کودک در خصوص رفع مشکلات و اختلالات مختلف با سوپروایزر به تجزیه‌وتحلیل می‌پردازید. اینکه شما چنین فرصت طلایی داشته باشید که از دانش و مهارت‌های اساتید این حوزه بهره‌مند شوید، شاید جای دیگری تجربه نکنید.

همچنین علاوه‌بر کیس‌هایی که به‌صورت حضوری در طول دوره‌ها حضور می‌یابند، هر چند هفته یک بار نیز با مراجعه‌کنندگانی روبه‌رو خواهید شد که انواع اختلالات و نحوه مقابله با آن‌ها را برای شما آشکار خواهند کرد. از طرفی شما به‌عنوان درمانگر باید مدیریت وضعیت مراجعه‌کنندگان خود را نیز به‌خوبی بیاموزید و بتوانید شرایط آن‌ها را دائما پیگیری کنید. این موضوع مسئله‌ای است که در کارگاه سوپرویژن کودک و تحت نظارت سوپروایزر حرفه‌ای و مجرب فرا خواهید گرفت.

همچنین با شرکت در این دوره‌ها این فرصت را دارید که آموزش در قالب یک گروه را تجربه کنید. گاهی این تحلیل‌های گروهی و بحث‌های آزاد به شما کمک کند که از دانش و مهارت‌های افراد مختلفی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند بهره‌مند شوید؛ چراکه در بیشتر مواقع این افراد از درمانگران ماهری و مجربی هستند که برای کسب مهارت‌های جدید و تازه‌ پا به این کلاس‌ها می‌گذارند.

پس از پایان دوره شما موفق خواهید شد که زیر اساتید هیئت علمی دانشگاهی مدرک کارگاه سوپرویژن کودک را دریافت کنید. این مدرک کاملا معتبر است و حتی از نظر بسیاری از دانشگاه‌های روانشناسی جهان و مراکز مرتبط بین‌المللی قابل‌قبول خواهد بود. وزارت علوم کشور مستقیما بر نحوه فعالیت، برگزاری کلاس‌ها، آموزش‌ها و اساتید نظارت می‌کند و تمامی مدارک صادرشده زیر نظر این وزارت‌خانه انجام می‌شود. بنابراین، شما با خیالی آسوده در این جلسات شرکت خواهید کرد و درنهایت گواهینامه کارگاه سوپرویژن کودک را دریافت می‌کنید.

در صورتی که به هر دلیلی امکان حضور در کلاس‌ها را ندارید، این فرصت برای شما وجود دارد که با شرکت در دوره‌های غیرحضوری از دانش و مهارت‌های نوین در این حوزه بهره‌مند شوید. از طرفی افرادی که در شهرستا‌ن‌ها ساکن هستند، معمولا از بهترین دوره‌ها در پایتخت محروم می‌مانند. این کلاس‌ها فرصتی را ایجاد کرده ‌است که همه افراد بدون توجه به محدودیت‌ها از دانش و مهارت‌های کافی برخوردار باشند

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

این دوره فقط ویژه روانشناسان و متخصصین حوزه مشاوره و روان درمانی می باشد.

این دوره شامل مباحث تئوری و مصاحبه نمونه بالینی هست

بله ، اساتید دوره از برترین و با تجربه ترین مدرسین و روانشاسان مورد تایید سازمان نظام روانشناسی هستند.

بله، در پایان دوره مدرک مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با قابلیت ترجمه ویزه مهاجرت اعطا می گردد

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره درمان اختلالات جنسی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره تربیت جنسی کودک

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مشاوره تحصیلی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره زوج درمانی

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.