مزایای دوره MBA

مزایای دوره MBA

مزیت شرکت در دوره MBA, مزیت MBA

دوره MBA چیست؟ دوره پیشرفته مدیریت کسب‌وکار یا Master of Business Administration که به دوره MBA معروف است،‌ یک دوره جامع و با مزایای بسیار زیاد می‌باشد که در آن سطح دانش و اطلاعات افراد را برای مدیریت هرچه بهتر افزایش می‌دهد. به‌طوری‌که در آن با یادگیری مهارت‌های جدید و روز دنیا، دیگر نگرانی از بابت حل مسائل و مشکلات مدیریتی نخواهند داشت. از این رو می‌توان گفت که مزایای دوره MBA به اندازه‌ای می‌باشد که افراد را مجاب به شرکت در این دوره کند. در کنار آن شرکت در دوره DBA نیز می‌تواند فواید زیادی برای افراد داشته باشد. امروزه مسئله مدیریت در کشور بسیار حائز اهمیت می‌باشد. با توجه به مشکلات گسترده و تحریم‌هایی که وجود دارد، مدیران باید از دانش و اطلاعات کافی برای ادامه فعالیت‌های مدیریتی خود برخوردار باشند.

از طرفی برای بهبود زندگی در کشور و پیشرفت در مسائل مختلف، نیازمند دانش بیشتر در زمینه‌های مدیریتی هستیم. به گفته بسیاری از افراد متخصص، لازمه بهره‌وری بیشتر، افزایش دانش مدیریت، یا به عبارتی بهتر بهبود در روند مدیریت است. برای بهبود در روند مدیریت نیازمند افزایش دانش و آگاهی در بخش‌های مختلف خواهیم بود. به همین دلیل دوره MBA یکی از مهم‌ترین دوره‌هایی است که باعث افزایش دانش مدیران در بخش‌های مختلفی مثل قدرت مذاکره، مدیریت بحران، افزایش بهره‌وری و مواردی از این قبیل می‌شود. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای دوره MBA بپردازیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله اهمیت دوره MBA را نیز مطالعه کنید.

10 مزیت شرکت در دوره MBA را بشناسید!

مزایای دوره MBA

 

1. افزایش اعتبار؛ برترین مزیت دوره MBA

معمولاً افراد شاغل در شرکت و یا صنایع مختلف تلاش می‌کنند تا اعتبار خود را در آن محل افزایش دهند.  گاهی اوقات افراد با دریافت پروژه‌هایی به‌صورت داوطلبی در پی سنجش توانایی‌های شخصی و در جهت افزایش اعتبار در محل کار تلاش می‌کنند. یا اینکه با راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کنار کار اصلی، هم به درآمد بیشتری می‌رسند و هم استعدادهای پنهان خود را شکوفا می‌کنند. بااین‌حال تمامی این موارد را می‌توانید با شرکت در دوره MBA و کسب مدرک، به دست آورد. ازاین‌رو افزایش اعتبار را می‌توان مهم‌ترین مزیت مدرک MBA نام برد.

2. ایجاد حس کنجکاوی

از مزایای تحصیل در دوره MBA این است که باعث ایجاد حس کنجکاوی در افراد می‌شود. یعنی باعث می‌شود که فرد در زمینه‌های مختلف تحقیق کنند، مطالعه کنند و با جمع‌آوری اطلاعات مناسب بتوانند سطح دانش و آگاهی خود را از مسائل مهم دنیا بروز کنند. به همین دلیل می‌توان گفت که یک مزیت مهم دوره MBA این است که تمایل افراد را برای یادگیری مباحث مختلف در جهت افزایش توانایی‌ها بیشتر می‌کند. از این رو اهمیت دوره  MBA به‌قدری است که شرکت در این دوره می‌تواند در جهت موفقیت کاری و شخصی افراد مؤثر باشد.

مزیت MBA, مزایای تحصیل در دوره MBA, مزیت مدرک MBA

 

3. نظم و انضباط فردی؛ یکی از مزیت های شرکت در دوره MBA

در دوره MBA فرد باید در تمامی جلسات دوره شرکت کند و به‌موقع حضور داشته باشد تا مطالب را فرابگیرد.  اگر شرکت‌کننده این موارد را به‌خوبی انجام دهد، می‌تواند به یک نظم و انضباط فردی خوب برسد. افرادی که در زندگی شخصی نظم و انضباط دارند، در امور کاری نیز می‌توانند بانظم و انضباط فعالیت‌ها را به‌پیش ببرند. درنتیجه نسبت به بقیه موفق‌تر بوده و به درآمد بیشتری دست خواهند یافت.

4. فرصت‌های شغلی بیشتر؛مزیت شغلی مدرک MBA

در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها، شرط استخدام را داشتن مدرک MBA می‌دانند. از این رو اگر شما چه در دانشگاه و چه با شرکت در دوره مدیریت MBA در موسسه‌های آزاد بتوانید این مدرک را کسب کنید، فرصت‌های شغلی بیشتری به نسبت دیگر افراد خواهید داشت. از این رو مزیت شغلی مدرک MBA را می‌توان داشتن فرصت‌های کاری بیشتر عنوان کرد.

5. فرصت‌های افزایش درآمد

از دیگر مزایای دوره MBA افزایش درآمد است. به این صورت که در این دوره با ترفندهای مدیریتی و راه‌های افزایش درآمد شرکت آشنا خواهید شد. مواردی که خیلی پیچیده نیستند و می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را در کسب‌وکار خود پیاده کنید.

مزایای دوره MBA

 

6.مدیریت بهتر کارهای شخصی و مسائل مالی

بسیاری از افراد با شرکت در وبینارها و جلسات متعدد قصد دارند در حوزه هوش مالی عملکرد بهتری داشته باشند. زیرا هوش مالی از مواردی است که با فراگیری آن نه‌تنها می‌توانید در زمینه مدیریت کسب‌وکار بهتر عمل کنید، بلکه در زندگی شخصی نیز قابل‌استفاده می‌باشد. از مزایای دوره MBA این است که به بحث هوش مالی نیز ورود پیدا می‌کند. یعنی فرد را از لحاظ مدیریت شخصی و مدیریت در تجارت به موفقیت می‌رساند.

7. افزایش خلاقیت

امروزه مدیران از روش‌های قدیمی برای کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند و یا به دنبال الگوبرداری از شرکت‌های دیگر هستند. درصورتی‌که با داشتن خلاقیت می‌توان موفق‌تر بود و درآمد بیشتری نیز داشت. مزیت MBA برای این دسته از افراد این است که باعث افزایش خلاقیت آن‌ها می‌شود و به آنها کمک می‌کند که در شرایط حساس تصمیم‌گیری مناسب‌تری داشته باشند. همچنین افراد می‌توانند با شناخت اهمیت دوره DBA و شرکت در آن، توانایی و خلاقیت بیشتری داشته باشند.

8. مدیریت زمان

بحث مدیریت زمان از تخصصی‌ترین و پیچیده‌ترین مباحث روز دنیاست. افراد سعی دارند تا توانایی خود را در مدت‌زمان معینی بسنجند تا بتوانند کارایی خود را افزایش دهند. به عبارتی بهتر افراد با شغل‌های مختلف به دنبال آن هستند که اثربخشی خود را در ساعت کاری بهبود ببخشند. در بحث MBA مدیریت زمان از اصلی‌ترین بخش‌های آموزشی است. یک مدیر باید این توانایی را داشته باشد تا بتواند با به‌کارگیری روش‌های مناسب در کمترین زمان بیشترین کارایی را از خود به نمایش بگذارد. شرکت‌های تولیدی نیز در تلاش‌اند تا با استفاده از روش‌های مختلف درزمانی کوتاه محصولات بیشتری تولید کنند. از این رو با شرکت در دوره آنلاین MBA می‌توان توانایی‌های خود را در مدیریت زمان بهبود داد.

مهمترین مزیت شرکت در دوره MBA

 

9.  تفکر وسیع در جهت پیشرفت

بدون شک داشتن یک تفکر راهبردی و مناسب می‌تواند در بسیاری از زمینه‌های شغلی، فردی، اجتماعی و … مؤثر باشد. زمانی که با مشکلی روبه‌رو شوید، می‌توانید به‌خوبی آن را مدیریت کنید و نتایج مناسبی از بحران ببینید.

10. ارتباط بهتر

بسیاری از مدیران به علت نداشتن دانش کافی برای ارتباط با همکاران و کارمندان خود، باعث از دست دادن نیروهای خود می‌شوند. دلیل این امر نداشتن درک متقابل از یکدیگر است که این بحث بیشتر به ضرر مدیران است. از مزایای دوره MBA این است که ارتباط شما را قوی‌تر می‌کند. در نتیجه هم نیروی کار و هم مدیر می‌توانند از نیازهای یکدیگر آشنایی پیدا کنند و باعث پیشرفت کار شوند.

جمع‌بندی مبحث مزایای دوره MBA

در این مقاله با مزایای دوره MBA و مزایای شرکت در آن آشنا شدیم. شرکت در این دوره‌ها می‌تواند افراد را از نظر دانش مدیریتی آماده اداره و مدیریت در شرکت‌های بزرگ و یا حتی در زندگی شخصی کند. داشتن مدیران با دانش بالا می‌تواند برای امورات کشور نیز بسیار مناسب باشد.

موسسه آموزش عالی آرمان با در نظر گرفتن بهترین اساتید، دوره مدیریت اجرایی MBA را برای آن دسته از مدیرانی که قصد شرکت در این دوره را دارند به صورت دو دوره حضوری و غیر حضوری برگزار میکند. شما میتوانید بر اساس شرایط خود هر یک از این دو دوره را انتخاب کنید.علاوه بر این موسسه آرمان دوره های دیگری همچون دوره MBA، دوره عکاسی و دوره تدوین فیلم را نیز در کنار بهترین و مجرب ترین اساتید برگزار می کند. توجه داشته باشید، مدرک پایان این دوره ها معتبر و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات می باشد.

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.