آموزش عکاسی صنعتی

آموزش عکاسی صنعتی

آموزش عکاسی صنعتی

 

مطمئنا شما بارها نمونه های مختلفی از عکاسی صنعتی را دیده اید . نمونه عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی را می توان در بیلبوردهای کنار جاده ، مراکز خرید ، مجلات و … مشاهده کرد .عکاسی صنعتی یکی از کار های پر چالش است که عکاس باید به طور همزمان از اشکال مختلف هنری بهره و استفاده ببرد و تصویری تاثیر گذار را ثبت کند همچنین تسلط کافی بر روی خواسته ها ، نیاز ها و سلیقه مشتری داشته باشد . کار با تاجرانی که می خواهند هر چه بهتر محصولشان را به نمایش بگذارند یکی دیگر از جنبه های این صنعت است و اگر عکاس بتواند به درستی و موفقیت کارش را انجام دهد اعتبار زیادی کسب خواهد کرد . آموزش عکاسی صنعتی می تواند به شما در یادگیری و حرفه ای شدن در این مسیر کمک کند .

دوره عکاسی

عکاسی صنعتی چیست؟

وقتی به تبلیغات نگاه می کنید ، اولین چیزی که به آن توجه می کنید چیست؟ آیا متن و نوشته در تبلیغ است؟ احتمالا نه. اکثر مردم ابتدا به تصاویر توجه می کنند و تصاویر موجود در تبلیغات اولین چیزی است که توجه افراد را جلب می کند و تعیین می کنند که آیا افراد به دیدن و مطالعه تبلیغ ادامه می دهند یا خیر .

عکاسی تبلیغاتی شامل عکس گرفتن از محصولات یا خدمات است. عکس های تبلیغاتی باید بسیار با کیفیت ، جذاب ، جالب و چشم نواز باشند . این تصاویر باید علاوه بر جلب توجه مشتری ، او را به سمت خرید محصول یا استفاده از خدمات سوق دهند . شما با آموزش عکاسی صنعتی می توانید به درستی این موارد را یاد بگیرید .

به چند روش می توان از محصولات و خدمات برای تبلیغات عکس گرفت . می توان از محصولات هنگام استفاده یا در پس زمینه خالی عکس گرفت و برای ایجاد علاقه و حس کنجکاوی در مصرف کنندگان می توان از محصولات در موقعیت ها یا مکان های غیر معمول عکس گرفت .

مطلب پیشنهادی: آموزش عکاسی پرتره

یک عکاس تبلیغاتی چه کاری انجام می دهد؟

عکاسی صنعتی

برای اینکه ایده خوبی درباره  نحوه عکس برداری از یک کالا یا خدمات را بدست آورد ، ابتدا باید بفهمد که به چه نوع عکسهایی نیاز دارد . برای این کار ، او معمولاً قبل از شروع کار با مشتریان خود ملاقات می کند . در طول این جلسه ، مشتری باید در مورد اینکه به دنبال کدام سبک عکس است و می خواهد تبلیغاتش چه پیامی را منتقل کند را برای عکاس کاملاً توضیح دهد . یک عکاس تبلیغاتی پس از دریافت ایده  خوب مطابق آنچه مشتری به دنبال آن است ، به سراغ آماده شدن برای عکاسی می رود .

این امر معمولا شامل گرفتن محصولات مورد نظر از مشتری است . همچنین او مکان عکاسی را تعیین می کند که بسته به سبک تبلیغات و نوع محصول ، ممکن است در فضای باز یا بسته انجام شود . در برخی از تصاویر از مدل ها استفاده می شود به این صورت که مدل محصول را در دست یا از آن استفاده می کند .

هنگامی که همه چیز تنظیم و آماده شد ، یک عکاس تبلیغاتی معمولاً چندین عکس می گیرد . در واقع ، غیر معمول نیست که یک فرد حرفه ای در طول یک عکسبرداری صدها یا حتی هزاران عکس بگیرد . با این وجود معمولاً از تعداد کمی از این عکس ها استفاده خواهد شد ، زیرا بسیاری از آنها دارای نقص هستند.

کارهای پس از تولید و رتوش عکس نیز اغلب بخشی از شغل یک عکاس است  به عنوان مثال ، ممکن است برخی از عکس ها نیاز به برش یا ویرایش داشته باشند . جلوه های ویژه افراطی تر نیز می توانند با استفاده از نرم افزار ویژه ویرایش عکس ایجاد شوند . به عنوان مثال ، بیایید تبلیغ احتمالی یک نوشیدنی با طعم سیب را در نظر بگیریم. به جای استفاده از عکس بطری ساده ، یک عکاس تبلیغاتی می تواند با قرار دادن دیجیتالی هسته سیب در جایی که مرکز بطری است ، یک عکس جالب ایجاد کند . این تصویر نه تنها از نظر بصری جذاب تر است ، بلکه طعم سیب تازه را نیز به تصویر می کشد .

لزوم آموزش عکاسی صنعتی و دوره عکاسی صنعتی

صنعت تبلیغات بسیار رقابتی است و کسانی که علاقه مند به حرفه ای شدن در این شغل هستند معمولا نیاز به آموزش عکاسی صنعتی و کلاس عکاسی صنعتی دارند . به عنوان مثال ، گرفتن مدرک عکاسی از یک آموزشگاه معتبر عکاسی ، راهی عالی برای شروع حرفه عکاسی تبلیغاتی است . کسب این نوع مدارک عکاس را قادر می سازد مهارت های عکاسی خود را تقویت کرده و تجربیات ارزشمندی کسب کند . بسیاری از آموزشگاه های تبلیغاتی دوره ها و برنامه های تحصیلی را برای علاقه مندان به مشاغل عکاسی تبلیغاتی نیز ارائه می دهند .

چشم انداز شغلی

بیشتر افراد علاقه مند به حرفه عکاسی تبلیغاتی اغلب قادر به یافتن کار در آژانس های تبلیغاتی بزرگ خواهند بود. در بیشتر موارد ، کسانی که تازه کار خود را شروع می کنند معمولاً در موقعیت های سطح پایین شروع به کار می کنند و زیر نظر مدیران هنری یا عکاسان ارشد هستند . همانطور که آنها تجربه بیشتری کسب می کنند و ثابت می کنند که می توانند بدون نظارت کار کنند ، می توانند ارتقا شغلی بگیرند . مشاغل عکاسی تبلیغاتی آزاد نیز کاملاً رایج است . همچنین برخی از عکاسان تبلیغاتی ممکن است دریابند که مشاغل آزاد در واقع پاداش و سودآوری بیشتری دارند . برای موفقیت در این نوع مشاغل ، عکاسان باید بسیار با استعداد و به همان اندازه مصمم باشند . آموزش عکاسی صنعتی می تواند در ابتدا به شما کمک زیادی کند .

یک مقاله کاربردی دیر نیز مطالعه کنید: تکنیک های کاربردی برای عکاسی حرفه ای

نکاتی برای عکاسی صنعتی حرفه ای

آموزش عکاسی صنعتی حرفه ای

  1. یک نمونه کار قوی ایجاد کنید

نوع و زمینه کار خود را به درستی مشخص کنید و روی آن تمرکز کنید . ممکن است در ابتدا وسوسه شوید که در زمینه های مختلف فعالیت کنید ولی این نمی تواند به موفقیت شما کمک کند و حتی ممکن است مانع موفقیتتان شود .

  1. بیشتر از دیگران کار کنید

کار های شما همیشه باید متمایز و جذاب تر از رقیبانتان باشد . برای این کار مکان های مناسب برای عکاسی را زودتر از بقیه پیدا کنید تا بتوانید بهترین تصمیمات را بگیرید و همچنین با تجهیزات عکاسی صنعتی و سبک های مختلف موارد مختلفی را برای عکاسی امتحان کنید .

  1. از بهترین ها الگو برداری کنید

کار ها و عکاسی افراد حرفه ای را در این زمینه مطالعه کنید و آن ها را الگوی خود قرار دهید تا بتوانید بهتر عمل کنید .

  1. درباره ی محصولات و مخاطبان هدف خود تحقیق کنید

محصولات مختلف ، بازار های هدف مختلفی دارند اگر شما به درستی درباره  محصول و بازار هدف آن تحقیق کنید می توانید تصاویر بهتری ثبت کنید . شما باید بفهمید چه چیزی در مورد این محصول منحصر به فرد است و افراد در این محصول و خرید آن به دنبال چه چیزی هستند .

  1. دانش بازاریابی خود را گسترش دهید

بازاریابی یک صنعت بسیار بزرگ است که عکاسی تنها بخش کوچکی از آن است افزایش دانش شما درباره ی این صنعت به شما کمک می کند تا به بخش جدایی ناپذیر آن تبدیل شوید . تنها به آموزش عکاسی صنعتی اکتفا نکنید و هر روز اطلاعات خود را در این زمینه زیاد کنید .

بین عکاسی که چشم انداز کلی بازاریابی را درک می کند و عکاسی که به سادگی عکس هایی را تهیه می کند که فکر می کند خوب است تفاوت زیادی است و تعیین کننده حرفه ای بودن و موفقیت عکاس است .

  1. حرفه ای باشید

همیشه اینگونه نیست که بهترین عکاس ها ، بهترین کار ها را پیدا کنند . اینکه چگونه خود را معرفی کنید دارای اهمیت زیادی است . اطلاعات بازاریابی که یاد گرفته اید را برای خود به کار بگیرید و خود را همانند یک محصول به مشتریان معرفی کنید .

مطلب پیشنهادی: نکاتی برای عکاسی پاییزی

دوره عکاسی

تجهیزات عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

دوربین

انواع مختلفی از دوربین برای انتخاب وجود دارد و هر سازنده محدوده قیمت و دوربین هایی با امکانات متفاوتی دارد .

لنز

در حالی که هر لنز دارای ویژگی ها و مزایای متفاوتی است . عکاسان تبلیغاتی علاقه مندند که یک لنز داشته باشند که تمامی این کار ها را انجام دهد .

کیت روشنایی

یک کیت فلش الکترونیکی برای عکاسی تبلیغاتی حیاتی است ، مشکل نسخه های استدیویی بزرگ ، حمل و نقل سخت آن ها است .

آداپتورهای لنز

یک آداپتور لنز می تواند مجموعه ای از مارک های برتر لنز ، از جمله Nikon ، Canon ، Leica باشد .

سه پایه

سه پایه ای که انتخاب می کنید به حرکت سوژه شما بستگی دارد . مدل یا کالای شما متحرک یا ثابت باشد .

سایر تجهیزات عکاسی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل  کیف ، کوله پشتی ، رایانه یا تجهیزات و نرم افزارهای فنی است .  در حالی که تجهیزات عکاسی صنعتی می توانند به شما در زمینه عکاسی صنعتی کمک کنند ، بیش از آنچه که استطاعت دارید خرید نکنید . گاهی اوقات عکاسان جدید به اشتباه سعی می کنند بلافاصله روی گرانترین تجهیزات موجود سرمایه گذاری کنند . در هنگام آموزش عکاسی صنعتی نیازی نیست که بهترین و گرانترین تجهیزات را داشته باشید .

 

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ دیدگاه ثبت شده است.