آموزش عکاسی با موبایل | 6 ترفند کاربردی برای عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل | 6 ترفند کاربردی برای عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل

عکاسی یک کار هنری است. قبل ازهرکاری باید آموزش عکاسی با موبایل را یاد بگیریم. در این دوره از زمان که زندگی می کنیم با پیشرفت گوشی های هوشمند بسیاری از افراد احساس می کنند که دیگر نیازی به آموزش عکاسی با موبایل ندارند. چرا که هریک می توانند در هر زمان یا موقعیتی که هستند به وسیله گوشی همراه عکاسی کنند. حتی کودکان نیز بر این باورند که می توانند به راحتی عکس بگیرند و عکاسی را کار بسیار راحتی می دانند. با شرکت در کلاس عکاسی همه انسانها می توانند با تلفن همراه خود خیلی راحت و به صورت حرفه ای عکاسی کنند. در اینجا می خواهیم شما را با ترفند ها و نکات آموزش عکاسی با گوشی موبایل و اشتباهات ساده آشنا کنیم.

فهرست مطالب

آموزش عکاسی با موبایل  در خانه

عکاسی با موبایل

1. عکاسی پیاپی را امتحان کنید،ساده ترین ترفند آموزش عکاسی با موبایل

یک روش بسیار مفید برای آموزش عکاسی با گوشی موبایل، استفاده از حالت پیاپی است. این نوع عکاسی زمانی کاربرد دارد که می خواهید از یک کودک یا سوژه در حال حرکت عکس بگیرید. گرفتن پیاپی عکس باعث میشود تا شانس شما را برای گرفتن یک عکس جذاب بالا ببرد. بیشتر گوشی های هوشمند امکان عکاسی پیاپی را به راحتی و فقط با گرفتن دکمه شات به شما می دهند.

2. صدها عکس بگیرید

یکی از ترفند ها که باید برای آموزش عکاسی با موبایل بدانیم این است که همیشه تفاوت بین یک عکاس خوب و متوسط غالبا به تعداد عکس هایی که می گیرد برمی گردد. همیشه برای اینکه بتوانید به صورت حرفه ای با موبایل عکاسی کنید چندین عکس بگیرید. همواره با تغییر موقعیت و نقطه کانونی در عکاسی با موبایل می توانید گزینه های بیشتری را از یک سوژه در اختیار داشته باشید.

3. همه چیز را در مورد اپلیکیشن دوربین تان یاد بگیرید

یکی از نکات در آموزش عکاسی با موبایل این است که همه چیز را در مورد اپلیکیشن دوربین تان یاد بگیرید. استفاده از یک اپلیکیشن خوب باعث بهتر شدن عکس هایتان می شود.

4. چگونه از خورشید عکس بگیرید،بهترین ترفند آموزش عکاسی با موبایل

یکی دیکر از ترفند هایی که باید درآموزش عکاسی با گوشی همراه بدانید این است که زمانی که می خواهید از سوژه در برابر خورشید عکس بگیرید حواستان باشد که نور خورشید به دوربین شما نتابد. بهترین زمان برای عکاسی پس از طلوع خورشید و قبل از غروب خورشید است. غروب خورشید خود به تنهایی می تواند بهترین تصویر را برایتان بسازد و باعث گرفتن عکس های حرفه ای شود. وجود رنگ های مختلف در هنگام غروب خورشید خود می تواند زیبایی عکس هایتان را دو برابر کنند.

عکاسی با موبایل در خانه

5. استفاده از قانون یک سوم را یاد بگیرید

اصلی ترین ترفند در آموزش عکاسی حرفه ای با موبایل، آموختن و رعایت کردن قانون یک سوم است. این کار را می توانید با فعال کردن شبکه بندی دوربین گوشی هوشمند انجام دهید. هرگاه می خواهید این قانون را به کار برید ولی گوشی شما این قدرت را ندارد، می توانید به صورت چشمی آن را اندازه بگیرید.

6. عکس های خود را ویرایش کنید،لذت بخش ترین ترفند آموزش عکاسی با موبایل

عکاسی کردن فقط به دوربین گوشی ختم نمی شود. شما می توانید عکس هایتان را به صورت دلخواه با نرم افزار ویرایش تغییر دهید؛ و این کار باعث می شود لذت عکاسی کردن را بچشید و حس خوبی نسبت به عکس های گرفته شده داشته باشید.

نکات کاربردی در آموزش عکاسی با موبایل

نکات کاربردی در آموزش عکاسی با موبایل

آموزش عکاسی با موبایل باعث می شود تا متوجه نکاتی شوید که به آنها دقت نکرده اید. با کمی آموزش می توانید عکس هایی بگیرید که جذابیت آنها کمتر از عکاسی حرفه ای نیست. موفقییت تنها با تکنیک و هنر می تواند به دست آید. با یادگیری این نکات به ظاهر ساده اما مهم می توانید آموزش عکاسی حرفه ای با موبایل را یاد بگیرید و در راه حرفه ای شدن قدم بردارید.

1. قبل از عکاسی کردن فکر کنید

اولین نکته در آموزش عکاسی با موبایل فکر کردن به آن است. قبل از گرفتن هر نوع عکسی باید به اینکه کی و کجا عکاسی کنید فکر کنید. برای عکس گرفتن، همیشه از قبل برنامه ریزی کنید. از سوژه مورد نظردر بهترین زمان و مکان عکاسی کنید به این آموزش حرفه ای عکاسی نیز می گویند.

2. بزرگنمایی را با نزدیک شدن سوژه اشتباه نگیرد

هرگز بزرگنمایی یا زوم کردن را با نزدیک شدن به سوژه اشتباه نگیرید. تا حد ممکن از زوم کردن در عکاسی پرهیز کنید. تا می توانید به خود سوژه نزدیک شوید و عکاسی کنید. بزرگنمایی را فقط در شرایطی می توان انجام داد که دسترسی کامل به سوژه امکان پذیر نباشد.

 3. قبل از عکاسی کردن لنز را تمیز کنید

این نکته را در آموزش عکاسی با موبایل همیشه به یاد داشته باشید. چرا که تمیز نبودن لنز دوربین گوشی موبایل باعث بی کیفیت شدن و تار شدن عکس هایتان می شود. شما برای این کار می توانید از یک عدد پارچه نرم برای تمیز کردن لنز دوربین تان استفاده کنید.

4. در صورت لزوم از لنز های اکسترنال استفاده کنید

زمانی که گوشی شما نمی تواند لنز مناسبی را پشتیبانی کند در صورت لزوم هیچ احتیاجی به اینکه شما گوشی هوشمند جدیدی بگیرید نیست. شما با خرید لنزهای اکسترنال از بازار می توانید آنها را روی همان گوشی قبلی نصب کنید و از آن استفاده کنید.

5. هرگز به صورت عمودی عکس نگیرید

یکی از نکات در آموزش عکاسی با موبایل این است که بدانید برای عکس گرفتن باید همیشه گوشی به صورت افقی باشد. هیچ گاه گوشی موبایل را به صورت عمودی نگیرید چرا که ظاهر عکس هایتان خراب می شود.

6. از لرزش موبایل جلوگیری کنید

در زمان عکاسی با موبایل باید دقت کنید که هیچ گونه لرزشی وجود نداشته باشد. لرزش موبایل باعث می شود عکس ها واضح گرفته نشوند و تار باشند و کیفیت عکس پایین بیاید. زمانی که به صورت حرفه ای عکاسی می کنید باید دقت تان را بالا ببرید.

7. از خطوط راهنما، راهنمایی بگیرید

نقاط راهنما زمانی ایجاد می شوند که شما کادر مستطیلی گوشیتان را از طول و عرض، البته به صورت فرضی به سه قسمت تقسیم کنید، از تقاطع آن نقاط بهم نقاط طلایی و به خطوط ایجاد شده خطوط راهنما می گویند. همواره برای راهنمایی بیشتر می توانید از آموزش عالی آرمان نیز کمک بگیرید.

 آموزش عکاسی با موبایل،اشتباهات عکاسی با موبایل را بشناسید

عکاسی کردن با موبایل بسیار آسان است و ناخواسته در آن مرتکب اشتباهاتی می شویم. شما با آگاهی از این اشتباهات و پرهیز از آنها می توانید به وسیله گوشی خود عکس هایی جالب و بدون اشتباه بگیرید.

اشتباهات عکاسی با موبایل

1. از عکاسی شتاب زده پرهیز کنید

گاهی مواقع است که فرد بسیار عجله دارد و برای عکاسی کردن وقت نمی گذارد و در نتیجه عکس های نامطلوبی به دست می آورد. همان طور که اگر شما از یک دوربین نامناسب استفاده کنید نتیجه خوبی نمی گیرید، نداشتن شناخت کافی از برنامه های گوشی همراه هم همین نتیجه را خواهد داشت. همیشه برای گرفتن عکس های جذاب صبر داشته باشید. با عجله کردن فقط عکس هایتان را خراب می کنید.

2. روشن نگه داشتن فلاش دوربین

تا جایی که امکان دارد ازفلاش دوربین پرهیز کنید. چرا که فلش نور زیادی ایجاد می کند و چشم های سوژه قرمز رنگ دیده می شود. عکس های گرفته شده به صورت تار و نامطلوب هستند و هیچ کس این نوع عکس ها را دوست ندارد. گوشی های هوشمند جدید این امکان را به شما می دهد تا در شرایط نامطلوب هم عکس های خوبی بگیرید. پس لزومی ندارد شما همیشه برای عکاسی فلاش دوربین تان را روشن کنید.

3. استفاده از اپلیکیشن نامناسب

زمان هایی اتفاق می افتد که شما می خواهید برنامه جداگانه را روی دوربین گوشیتان نصب کنید. شما می توانید اپلیکیشن های خوب را خریداری کنید و بر روی دوربینتان نصب کنید. از نصب هر گونه اپلیکیشن نامناسب بر روی دوربین گوشیتان جلوگیری کنید.

 4. عدم توجه به لرزش دست

بیشتر مواقع عدم توجه به لرزش دست موجب تار شدن عکس می شود. برای کاهش لرزش شما می توانید از یک سه پایه استفاده کنید یا اینکه گوشی را در سطح صافی قرار دهید تا لرزش گوشی کم شود و عکس هایی با کیفیت بالا بگیرید.

5. استفاده نکردن از نور

نور از اصلی ترین ویژگی های عکاسی است و معیار اصلی در ثبت عکس است. استفاده درست از آن و اینکه چقدر به سوژه شما برخورد کند مهم است. نبودن نور یا حذف آن از سوژه مورد نظر باعث بی کیفیتی عکس ها می شود.

6. تنظیمات دوربین

همیشه باید درباره تنظیمات گوشی خود اطلاعاتی داشته باشید. نیازی به آگاهی در مورد همه تنظیمات دوربین گوشی نیست. فقط با اندکی دقت و یادگیری درباره سرعت شاتر و گشادکی دیافراگم می توانید کیفیت عکس هایتان را بالا ببرید.

نکات پایانی مبحث آموزش حرفه ای عکاسی با موبایل

در آموزش عکاسی با موبایل شما می توانید یک نگاه جامع بر بهترین نکات، ترفندها و اشتباهات عکاسی با موبایل داشته باشید. اینکه چه نکاتی را بیاموزید و ازچه اشتباهاتی پرهیز کنید. آموزش عکاسی حرفه ای با موبایل به شما کمک می کند تا بتوانید در عکاسی کردن مهارت پیدا کنید و به صورت حرفه ای عکاسی کنید. هیچ موقع از تکرار خسته نشوید و از اشتباهاتتان درس بگیرید. هرگز فراموش نکنید که موفقییت تنها با تلاش و تکنیک به دست می آید.

 

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه ثبت شده است.
  1. برای ثبت نام در دوره عکاسی پرتره آیا پیش نیاز خاصی لازم داره که قبل از شروع این دوره باید بگذرونم؟؟

    • درود کاربر گرامی از آنجایی که دوره عکاسی پرتره یک دوره تخصصی در عکاسی محسوب می شود، شما باید با مباحث نورپردازی، عکاسی دیجیتال و ادیت و روتوش عکس آشنایی کامل داشته باشید