نکاتی برای عکاسی پاییزی

نکاتی برای عکاسی پاییزی

نکاتی برای عکاسی پاییزی

دانستن نکاتی برای عکاسی پاییزی باعث می شود نگاهمان را به این فصل عمیق تر کنیم. پاییز یکی از زیباترین و قشنگ ترین نعمت های خداوند است. رنگ های مختلف در آن باعث می شود تا بخواهیم در این فصل عکاسی کنیم. چه کسی می تواند از شنیدن صدای خش خش برگها زیر پای آدمها به وجد نیاید و لذت نبرد. فصلی که سراسر از رنگ و زیبایی است. اگر بخواهیم در این فصل زیبا عکاسی کنیم باید بدانیم که بهترین زمان برای عکاسی کردن بعد از طلوع خورشید و هنگام غروب خورشید است. پاییز دوره تغییر و تحول رنگ هاست به همین دلیل بهترین فصل برای عکاسی است.
ترفند هایی برای عکاسی پاییزی شامل دو بخش است. آموزش عکاسی پاییزی و آموزش عکاسی حرفه ای پاییزی که در اینجا به آنها می پردازیم که البته در کلاس عکاسی آرمان به صورت جامع‌تر به آن پرداخته می‌شود.

معرفی نکاتی برای عکاسی پاییزی

پاییز فصلی است که برای آموختن نکاتی برای عکاسی پاییزی بی صبرانه منتظر آن هستیم. گرمای طاقت فرسای تابستان را پشت سر می گذاریم تا با آموزش عکاسی و قدم گذاشتن در فصل رنگها بتوانیم عکس هایی جذاب و دیدنی بگیریم. آشنا شدن و کمک گرفتن از تکنیک ها و نکاتی برای عکاسی پاییزی می تواند زیبایی عکس ها را دوچندان کند. آموزش عکاسی در پاییز راحت و دلنشین است چرا که پر از رنگ، قشنگی و آرامش است. حال نیز با کمک گرفتن ازموسسه آموزش عالی آرمان وآموزش عکاسی با آموختن اصول و قوانینی در این خصوص می توانید عکس های قابل قبولی بگیرید. داشتن دانش درباره این هنر و استفاده از تکنیک های آن باعث میشود عکس تان نسبت به بقیه دیدنی تر و قابل قبول تر باشد.

آموزش عکاسی پاییزی

به سوژه تان آب اضافه کنید

دقت کردن در آموزش عکاسی باعث میشود تا بتوانیم نکات مهمی را در عکس گرفتن مد نظر داشته باشیم. زمانی که می خواهیم در طبیعت عکاسی کنیم معمولا آن هم در پاییز سوژه های خوبی برای عکاسی پیدا میشود. هنگامی که ما از آب یک دریاچه یا برکه استفاده کنیم،عکس خیلی زیبا تر خود را نشان می دهد برای اینکار زمانی که آب به صورت ساکن است و سایه سوژه درآن بیافتد تصویر بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد.

 ابر را در عکس هایتان فراموش نکنید

بهترین زمان برای عکاسی کردن از ابرها قبل از طلوع خورشید و بعد از غروب خورشید است؛ زیرا ابر ها به خوبی خود را نشان می دهند.

 روی زمین دراز بکشید و عکس بگیرید

بعضی وقت ها لازم است که برای گرفتن یک عکس خاص روی زمین دراز بکشید و لباسهایتان را کثیف کنید. روی زمینی که از برگها فرش شده دراز بکشید و از بوی برگهای خشک و رنگی مدهوش شوید. هیچ گاه از کثیف شدن سر زانو هایتان نترسید چرا که برای گرفتن یک عکس خوب گاهی باید کثیف هم شد. پاییز مانند بوم نقاشی است که نقاش آن از تمامی رنگها برای کشیدن نقاشیش استفاده کرده است. پس خدا را به خاطر همه زیبایی هایش شکر می کنیم.

 زیاد کار کنید

زمانی که برای تفریح بیرون میروید همیشه با خود یک دوربین به همراه داشته باشید و از مناظر زیبا عکس بگیرید. زیاد تمرین داشته باشید و سخت کار کنید. سخت کار کردن باعث ارزشمند ترشدنتان میشود.

محدوده آسمان

آشنا بودن با نکاتی برای عکاسی پاییزی و یادگیری اینکه چه چیز هایی عکس را بی نظیر می کند مهم است یکی از این نکات عکاسی پاییزی فراموش نکردن آسمان است. آسمان خود همیشه پر از هیاهو است. این کار باعث میشود تصویر واضح تر و دقیق تر دیده شود.

۶تکنیک برای  آموزش عکاسی پاییزی

عکاسی یک کار هنری است. استفاده از ترفند هایی برای عکاسی پاییزی و یادگیری تکنیک ها، آن را راحتر می کند.درادامه شما با ۶ تکنیک عکاسی پاییزی آشنا میکنیم.

عکاسی از مه اول صبح

زمانی که می خواهید از مه عکس بگیرید باید صبح زود روزهایی که شب گذشته آن حسابی سرد است بیدار شوید. از حرکت آرام آنها عکس بگیرید. از ترکیب نور و مه بیشترین استفاده را بکنید و عکس هایی جالب برای خودتان ثبت کنید. بیشتر نقاشان دنیا به دنبال مه هستند چرا که مه بافت نرم و ابریشمی دارد و عکاسی در این هوا،حال وهوای خاصی را به آدم می دهد. شک نکنید که عکاسی از مه اول صبح تجربه بینظری برای شما خواهد بود. استفاده ار دوره آموزش عکاسی حرفه ای برای افرادی که تازه وارد این حرفه میشوند کمک فراوانی میکند چرا که از این طریق می توانند میزان مهارت خود را بهبود ببخشند.

پشت به خورشید عکاسی کنید

از جمله ترفندهای عکاسی پاییزی این است که پشت به خورشید عکاسی کنید. شما می توانید از طلوع خورشید تا غروب خورشید عکاسی کنید. نور کم در پاییز و بودن رنگهای دلنشین باعث میشود که بهترین عکس ها را بگیرید.

عکاسی از تغییر فصل؛جذابترین تکنیک آموزش عکاسی پاییزی

در عکاسی در فصل پاییز  زمانی که هوابسیار سرد میشود و یک دفعه برف یا طوفان پاییزی رخ می دهد  را هیچ گاه  از دست ندهید.ترکیب برف یا طوفان با طبیعت پاییزی بسیار دیدنی می باشد. باید تصویر آن را با گرفتن عکس های خوب برای همیشه ثبت کرد.

عکاسی در روزهای آفتابی

عکاسی کردن در روزهای آفتابی به خاطر نور زیاد خورشید باعث افزایش سایه ها وبرجسته شدن بافت منظره و جزئیات بیشتر در عکس می شود. برای اینکار از فیلتر ND استفاده می کنند تا جزئیات را کاهش دهد.

تغییررنگ برگها در پاییز

یکی از جذاب ترین رویدادهای فصل پاییز برگریزان است. برگهایی را می بینید که زمانی سبز و نماد زندگی کردن بوده اند،حالا هر یک به رنگی روی آورده اند ومسیرشان را به سمت پایین طی می کنند.

کلبه در مزرعه  پاییزی؛تکنیکی زیبا برای اموزش عکاسی حرفه ای

یکی دیگراز ترفندهایی که برای عکاسی پاییزی  میتوان بنام بردگرفتن عکس هایی از یک کلبه در میان مزرعه پاییزی است؛ که با چوب و سنگ به دست انسان ساخته شده است. زمانی که باران می بارد آن کلبه در میان مرزعه پاییزی بسیار دیدنی میشود. بوی چوب خیس شده کلبه را خوب می توان درلا به لای برگ های خران زده استشمام کرد.
برای یادگیری بهتر نکاتی برای عکاسی پاییزی ملزم به آموزش عکاسی حرفه ای هستیم. پس در زیر به آموزش عکاسی حرفه ای می پردازیم.

آموزش عکاسی حرفه ای پاییزی

تنظیمات دوربین -نکاتی برای عکاسی پاییزی

عکاسی هنری است که با داشتن یک دید خوب و نگاه هنرمندانه به دنیای پیرامون خود می توانیم در راه حرفه ای شدن قدم برداریماما این به تنهایی کافی نیست چرا که داشتن تجربه و تمرین زیاد باعث میشود که بتوانیم مسیر طولانی اشتباه و کسب تجربه را طی کنیم. یک عکاس خوب مانند یک مهندس اندازه گیری می کند، مانند یک فیلسوف فکر می کند ودنیا را مانند یک شاعر خوب می بیند. شک نکنید گذراندن دوره عکاسی حرفه ای به پیشرفت شما کمک فراوانی خواهد کرد.

آموزش حرفه ای عکاسی با تنظیم نور

نور از اصلی ترین عوامل عکاسی است. داشتن آگاهی در مورد میزان و اندازه نور در یادگیری نکاتی برای عکاسی پاییزی نقش بسزایی دارد. بکارگیری نور در تصویر به اندازه تسلط بر ترکیب بندی اهمیت دارد و زیبایی سوژه را چندین برابر می کند.

آموزش عکاسی با تنظیمات دوربین

تنظیمات در هر نوع دوربین متفاوت بوده و برای گرفتن یک عکس خوب باید دوربین را تنظیم کرد.

فوکوس یا نگه داشتن تصویر

فوکوس در عکاسی دارای اهمیت بسیار زیادی است. اگر تصویر صحیح فوکوس نشده باشد، به احتمال زیاد غیر قابل استفاده خواهد بود احتمالا شما این گونه تصاویر را حذف می کنید.
اولین کاری که بسیاری ازعکاسان انجام می دهند این است که زمانی که از پشت دوربین نگاه می کنند ابتدا بزرگنمایی را تنظیم می کنند و عکس می گیرند اگر سوژه شارپ باشد، مشکلی نیست ولی اگر شارپ نبود، دوباره عکس می گیرند.
نکته: شارب نوعی تکنیک است که از آن برای شفافیت ظاهری تصویر استفاده می شود. به طور مثال، زمانی که تصویر مژه سوژه نامعلوم و تیره باشد آن عکس به طور خوب شارب نشده است. برای آگاهی بیشتر نیز میتوان از موسسه آموزش عالی آرمان نیز کمک گرفت. اطلاعات مهم برای عکاسی حرفه ای را باید از منابع معتبر درخواست کنیم تا به جواب های معقولی دست پیدا کنیم.

آموزش عکاسی حرفه ای با کاهش لرزش

نبود لرزش در دوربین باعث میشود که بتوانیم یک عکس خوب با منظره عالی بگیریم و این همان عکاس حرفه ای شدن است. در عکاسی همه چیز بستگی به سبک و علاقه عکاس دارد، نکته ای که عکاسی را شیرین تر میکند استفاده از نکاتی برای عکاسی پاییزی، ترفند ها و تجربیات شخصی افراد متخصص هست.

تصاویر بوکه متنوع

بوکه در واقع هنگامی که شما عکسی می گیرید اگر شی ء خاصی را به عنوان هدف و سوژه در نظر بگیرید سوژه جلوتر و به اصطلاح کنده از تصویر دیده می شود و باقی تصویر بصورت غیر شفاف و تار دیده می شود.
بوکه هم یک اصطلاح ژاپنی است که به معنی بلور یا همان تار میباشد. بدون شک بوکه یکی از جالب ترین تکنیک های عکاسی دیجیتال میباشد.

در تصاویر خود حس ایجاد کنید

هنگامی که از یک منظره عکاسی می کنید اگر به آن  احساس داشته باشید عکس شما جذاب تر  میشود و به بیننده هم حس شما انتقال پیدا می کند.

از فلاش داخلی دوربین پرهیز کنید

استفاده از فلاش داخلی دوربین باعث می شود که عکس های شما غیر طبیعی جلوه کند پس از فلاش داخلی دوربین استفاده نکنید.

نکته آخر

در این مطلب  تکنیک ها و نکاتی برای عکاسی پاییزی به شما معرفی کردیم تا بتوانید عکس هایی زیباتر و جذاب تر از قبل به ثبت برسانید.
سعی کنید همیشه به جای تجهیزات روی یادگیری هایتان تمرکز کنید. با داشتن اساتیدی با تجربه که بتوانند همراه با یادگیری شما را به بازار صنعت و کار راهنمایی کنند در این حرفه موفق خواهید بود. سرمایه ی هر فرد دانش و تجربه ای است که در اختیار دارد. باکمک گرفتن از دانش موسسه آموزش عالی آرمان و استفاده از آموزش عکاسی و آموزش حرفه ای عکاسی می توانید با پشتکار و همت در این حرفه قدم بردارید. فراموش نکنید که تنها صبر و پشتکار است که سختی های راه را برایتان آسان میکند.

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.