اهمیت دوره MBA

اهمیت دوره MBA

اهمیت دوره MBA, و 10 دلیل بسیار خوب برای گذراندن دوره های MBA

در حال حاضر شرایط اقتصاد و بازار در جوامع به گونه ای است. که شرکت ها و سازمان ها برای رسیدن به موفقیت رقابت سرسختانه ای را در پیش گرفته اند. یکی از راهکارهایی که می توان در این شرایط به موفقیت رسید. استفاده از نیروهای مدیریتی توانمند در شرکت ها است. این گونه نیروهای مدیریتی باید از دانش تخصصی، نگرش کسب و کاری و مهارت کاربردی برخوردار باشند. دوره MBA یکی از دوره هایی است که به این نیازهای سازمان ها و افردای که قصد فعالیت در سازمان ها و شرکت های سرآمد را دارند، پاسخ می دهد. در این مقاله قصد داریم به اهمیت دوره MBA بپردازیم و 10 دلیل بسیار خوب برای گذراندن دوره های MBA را با هم مرور کنیم.

دوره MBA چیست؟

شاید خیلی از افراد ندانند که دوره MBA چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از دوره های آموزشی مدیریتی است که حدود 100 سال قدمت دارد اما امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و افرادی زیادی تمایل دارند این دوره را آموزش ببینند هرچند که شکل و سر فصل های آنها تغییر کرده باشد.

به طور کلی می توان گفت یکی از دلایل تحصیل در رشته ام بی ای (MBA) افزایش دانش مدیریتی است. چه برای افرادی که در زمینه مدیریت تحصیل کرده اند و چه افرادی که در این زمینه آموزشی را کسب نکرده اند. در واقع اینطور می توان گفت که گذراندن این دوره ها برای تکمیل مهارت های مدیریتی است.

ضرورت و اهمیت دوره MBA

 

ضرورت و اهمیت دوره MBA

در سناریوی شغلی رقابتی فعلی، انتخاب یک برنامه تحصیلی امیدوار کننده برای اطمینان از یک حرفه امیدوار کننده حیاتی است. هدف همه دانشجویان در زمان اتمام دوره، استخدام در یکی از بهترین شرکت های بازار کار است. شرکت های استخدام کننده انتظار دارند که کارکنانشان در همه جنبه های مختلف امور شرکت مهارت داشته باشند؛ بنابراین، داوطلبانی که مدرک MBA دارند، غالبا در اولویت هستند.

10 دلیل بسیار خوب برای گذراندن دوره های MBA

1. پتانسیل حقوق بالا

آمارها نشان داده که در 30 سال گذشته افرادی که از این دوره ها فارع التحصیل شده اند، حقوق و مزایای دریافتی بیشتری نسبت به دیگر رشته ها داشته اند. امروزه سازمان ها بر اساس ارزش آفرینی نیروهای کار، حقوق و مزایای آنها را تعیین می کنند. در همین راستا افرادی که دوره MBA را می گذرانند توانایی خلق ارزش بالایی برای شرکت ها و سازمان ها دارند.

2. رئیس خود باشید

یکی از دلایل تحصیل در رشته ام بی ای (MBA) این است که شما می توانید دانش و اقدامات لازم برای توسعه و راه اندازی مشاغل خود را کسب کنید. با شرکت در دوره های MBA به شما مدیریت کسب و کار، برنامه ریزی و حتی مدیریت مالی آموزش داده می شود. این مهارت ها شما را در موقعیتی عالی برای مدیریت بهتر کسب و کارتان قرار می دهد، این در حالی است که شما به توسعه اقتصادی کشور نیز کمک می کنید.

 

اهمیت دوره MBA

 

3. فرصت های شغلی بهتر

ضرورت و اهمیت دوره MBA در این است که شما را با چندین حوزه اصلی یک کسب و کار از جمله منابع انسانی، آمار، فناوری و سیستم های اطلاعاتی، اقتصاد و امور مالی آشنا می کند.

4. ایجاد فرصت شبکه سازی

اهمیت شرکت در دوره های MBA در این است که شرکت کنندگان در این دوره می توانند با مدیران موفق و باتجربه دیدار کنند و از فرصت های همکاری و کسب تجربه بسیاری برخوردار شوند. در واقع می توان گفت که شرکت در این دوره ها راه را برای تعامل با مدیران فعلی و مدیران تجاری آینده برای شما هموار می کند. پس از اتمام دوره، این افراد می توانند شرکای تجاری ایده آلی باشند.

5. انعطاف پذیری

برای افرادی که در حال حاضر مشغول به کار هستند و قصد دارند در کنار کار خود مهارت های مدیریتی خود را افزایش دهند اما شرایط کاریشان به گونه ای است که نمی توانند در دوره های حضوری شرکت کنند، موسسه آموزش عالی آرمان دوره غیر حضوری MBA را ارائه می دهد و افراد می توانند در این دوره ها شرکت کنند و از مزایای دوره MBA بهره مند شوند.

 

اهمیت دوره MBA

 

6. اعتبار

در شرکت ها به افرادی که دارای مدرک MBA هستند ارزش و اعتبار بیشتری می دهند تا افرادی که این مدرک را ندارند. مدرک MBA نشان می دهد که شما در زمینه کاری خود تا چه حد متخصص و شایسته هستید.

7. به رسمیت شناختن اعتبارات جهانی آن

فارغ التحصیلان این دوره می توانند در سراسر جهان از مدرک پایان دوره خود استفاده کنند. اینجاست که اهمیت مدرک دوره MBA بیشتر شناخته می شود. مدرکی که در پایان این دوره توسط موسسه آرمان به شرکت کنندگان داده می شود مورد تایید وازرت علوم بوده و قابلیت ترجمه دارد.

8. دانشتان را افزایش می دهد

یکی دیگر از دلایل اهمیت دوره MBA کسب دانش و مهارت های نوین مدیریت و رهبری می باشد. در وهله اول شاید این امر اهمیت چندانی نداشته باشد؛ اما از آنجایی که هدف هر دوره کسب دانش و مهارت است ولی شرایط خاص مخاطبان دوره ام بی ای باعث شده که این مزیت در این رشته بسیار مهمتر از دیگر رشته ها باشد. در واقع اینطور می توان گفت که مدیران و کارکنان بعد از مدتی به فعالیت ها و شیوه های تفکر خود عادت کرده و به دنبال خلاقیت و دانش جدید نمی روند، این در حالی است که گذراندن دوره MBA باعث ایجاد یک تفکر نوآورانه و ایجاد رویکرد جدید در مدیران و کارکنان می شود.

 

برنامه MBA, مدرک دوره MBA

 

9. مهارت های ارتباطی را توسعه می دهد

به عنوان بخشی از یک برنامه MBA، به ثبت نام کنندگان آموزش هایی داده می شود. مانند این که چگونه واضح و متمایز صحبت کنند. چگونه به کلمات خود معنا ببخشند. چگونه ارائه های موثر و استثنایی بسازند. و در کل، چگونه در محیط کلاس درس و خارج از آن با دیگران تعامل داشته باشند. این مهارت های ارتباطی در دنیای تجارت بسیار ارزشمند هستند. توانایی برقراری ارتباط موثر در کسب و کار است که اهمیت دوره MBA را به خوبی نشان می دهد.

10. توسعه فردی

فارغ التحصیل MBA در پایان دوره تقریباً تبدیل به شخص جدیدی می شود. فارغ التحصیلان MBA با چشم انداز جدیدی از زندگی و درک جدیدی از دنیای تجارت در زمینه های مختلف آشنا می شوند. و مهارت های حرفه ای کسب می کنند.

خیلی از افراد می پرسند .که چرا باید MBA بخوانیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت. که بدون تردید گذراندن دوره مدیریت MBA، تصورات شما را نسبت به زندگی تغییر داده. و ذهن شما را برای بهتر شدن تنظیم می کند.

جمع بندی مبحث اهمیت دوره MBA

در این محتوا ما سعی کردیم. تا شما را با اهمیت دوره MBA و 10 دلیل برای گذراندن دوره MBA آشنا کنیم، امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شود. موسسه آموزش عالی آرمان این دوره را به دو صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می دهد و شما می توانید باتوجه به شرایط خودتان در هر یک از این دوره ها شرکت کنید. این موسسه علاوه بر دوره MBA دوره هایی همچون دوره تدوین فیلم، دوره عکاسی و دوره DBA را نیز برگزار می کند و شما می توانید با توجه به کسب و کارتان و نوع نیازی که دارید در هر یک از این دوره ها شرکت کنید و از دانش و مهارت اساتید باتجربه ما بهره مند شوید.

 

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.