آموزش کامل ادیوس

آموزش کامل ادیوس


آموزش ادیوس در حال حاضر در آموزشگاه های مختلفی ارائه می شود زیرا فراگیری مهارت آن منجر به ایجاد یک توانایی در فرد می شود و او با کمک این مهارت می تواند در بازار کار به فعالیت بپردازد. EDIUS یک نرم افزار کاربردی تدوین فیلم است که دارای محیط کاربری ساده ای می باشد و هر کاربری با آموزش EDIUS به آسانی می تواند با ابزارها و امکانات آن کار کند.

برای کار با نرم افزار ادیوس باید در ابتدا فردی ایده پرداز و خلاق باشید و سپس بدانید برای کاری که می خواهید انجام دهید چه امکاناتی نیاز دارید؛ ممکن است به آموزش افکت های ادیوس نیاز داشته باشید و یا نیازمند آموزش تخصصی ادیوس باشید. در این مقاله قصد داریم به آموزش کار با ادیوس که شامل آموزش نصب ادیوس، آموزش افکت های ادیوس، آموزش چرخش ویدیو در ادیوس و آموزش میکس ادیوس است، بپردازیم.

دوره تدوین

نرم ‌افزار EDIUS چیست؟

نرم افزار ادیوس یکی از صدها نرم افزار گرافیکی تدوین فیلم شامل میکس و مونتاژ فیلم است که در دنیا کاربران زیاد و کاربردهای خاصی دارد. یکی از کاربردهای مهم ادیوس در سازمان های رسانه ای مانند شبکه های تلویزیونی است.

نرم افزار ادیوس با نرم افزارهای مختلف تدوین فیلم و فرمت های گوناگون سازگاری دارد و بنابراین یک نرم افزار پرکاربرد در زمینه گرافیکی به شمار می رود. آموزش ترفند های ادیوس می تواند کارآموز را برای کار با نرم افزار ادیوس تشویق کند. همچنین آموزش افکت های ادیوس این توانایی را در کارآموز ایجاد می کند که به خلق آثاری جذاب بپردازد.

نرم افزار ادیوس تا کنون در نسخه های مختلفی منتشر شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است و از کیفیت های متنوعی مثل HD, 3D, 4K, SD پشتیبانی می کند و قابلیت ویرایش فرمت ‌های SD,HD را به‌ صورت هم زمان‌دار دارد.

در موسسه آموزش عالی آرمان می توانید از آموزش حرفه ای EDIUS شامل آموزش ادیوس ۶، آموزش ادیوس ۷، آموزش ادیوس ۸ و آموزش ادیوس ۹ برخوردار شوید. این نرم افزار در قالب دوره تدوین فیلم و ساخت تیزر تبلیغاتی آموزش داده می شود که دوره ای بسیار کاربردی و درآمد زا است.

EDIUS, آموزش ادیوس

آموزش تدوین با ادیوس (EDIUS)

نرم افزار ادیوس یک نرم افزار ویرایش غیر خطی و چند منظوره است که بسیار سریع عمل می کند. به عبارتی در این نرم افزار صوت و تصاویر به‌ صورت غیر‌خطی و حرفه‌ای بر‌اساس الگوریتم و استانداردهای رایج نمایش ویرایش می شود.

آموزش تدوین ادیوس یکی از موضوعات مهم در آموزش تخصصی ادیوس است. بسیاری از افرادی که می خواهند با یادگیری نرم افزار ادیوس وارد بازار کار شوند سعی می کنند با ثبت نام در آموزشگاه های معتبری که دوره آموزش جامع ادیوس را برگزار می کنند اموزش ادیوس را به صورت حرفه ای فرابگیرند.
نرم افزار EDIUS یک نرم افزار کاملا هوشمند به شمار می رود و برای شروع آموزش ادیوس مقدماتی باید با نحوه ایجاد پروژه در این نرم افزار آشنا شوید؛ بنابراین در ابتدای کار با ادیوس از کاربر می خواهد تا یک پروژه ایجاد کند و سپس بر اساس نوع پروژه ادیوس محیط کاری مخصوص را در دسترس کاربر قرار می دهد.

آموزش اولیه ادیوس بسیار ساده است و ادیوس در هنگامی که روی پروژه ای کار می کنید یک پیش نمایش از تغییراتی که می دهید را نشان می دهد که به دلخواه می توانید این تغییرات را ذخیره یا لغو کنید.

در آموزش حرفه ای EDIUS با چه ویژگی هایی از این نرم افزار آشنا می شویم؟

از اصلی ترین قسمت های آموزش حرفه ای ادیوس (EDIUS) می توان به ویژگی نورپردازی و تنظیم کنتراست فیلم در این نرم افزار اشاره کرد. این ویژگی در ویرایش و تدوین فیلم بسیار مهم است و روی کیفیت کار اثر زیادی دارد. وجود افکت های زیبا و خلاقانه ادیوس که در دسترس کاربران قرار دارد، می تواند این قدرت را به کاربر بدهد که فیلم را به صورت حرفه ای ویرایش و تدوین کند.

بنابراین آموزش تدوین با ادیوس و آموزش تخصصی ادیوس یک نیاز مهم برای افرادی است که می خواهند به صورت حرفه ای ادیوس (EDIUS) را یاد بگیرند. نرم افزار ادیوس دارای حجم پایینی است و بنابراین برای نصب ادیوس و کار با آن در سیستم های معمولی مشکلی وجود ندارد.

زمانی که مشغول انجام پروژه ای با ادیوس هستید نیازی به رندر کردن آن در حین کار نیست و فقط در پایان کار و زمان خروجی گرفتن باید اقدام به رندر کردن پروژه کرد. رندر کردن پروژه در ادیوس زمان زیادی را می طلبد و گاهی به اندازه طول پروژه برای رندر کردن و خروجی گرفتن زمان نیاز است.

بیشتر از ۵۰۰ ترانزیشن در نرم افزار ادیوس وجود دارد که می توان در زمانی که فیلم در حال پخش است ویرایش هایی را بر روی آن انجام داد در دوره آموزش جامع ادیوس با این ترانزیشن ها و کار با آن ها آشنا می شوید.

قابلیت های مهم نرم افزار EDIUS برای آموزش تخصصی ادیوس

نرم افزار Edius Pro از دسته نرم افزارهای تدوین فیلم حرفه ای رایگان است و هر کاربری بدون پرداخت هزینه می تواند به راحتی از این نرم افزار استفاده کند؛ بنابراین آموزش کامل ادیوس برای همه افراد علاقه مند در حوزه کار با نرم افزارهای گرافیکی با این نرم افزار فراهم می شود. آموزش نرم افزار ادیوس از پایه تا پیشرفته را می توانید با شرکت در دوره های جامع آموزش تدوین در موسسه آرمان یاد بگیرید. نرم افزار ادیوس دارای قابلیت های کاربردی بسیاری است که در آموزش اولیه ادیوس با این قابلیت ها آشنا می شوید و در آموزش حرفه ای ادیوس کار با آن ها را فرا می گیرید.

 • ادیوس دارای محیط کاربری ساده و امکانات کاربردی زیادی است.
 • با استفاده از ادیوس می توان روی فیلم افکت های حرفه ای اجرا کرد.
 • قابلیت ویرایش زیرنویس یا ایجاد زیرنویس در ادیوس وجود دارد.
 • می توان در این نرم افزار گرافیکی فیلم ها را در فرمت های مختلف ذخیره سازی کرد.
 • فیلم ها را با استفاده از ادیوس می توان به شکل حرفه ای نورپردزای کرد.
 • این نرم افزار برای ویندوزهای ۶۴ بیتی نیز بهینه شده است.

دوره تدوین

مقایسه نرم افزار افترافکت و ادیوس

در آموزش افترافکت گفتیم که طراحی حرکات یا همان اسلوموشن در این نرم افزار می تواند به یک تخصص برای افراد تبدیل شود که بتوانند وارد بازار کار شوند. همین ویژگی افترافکت یک مزیت مهم در این نرم افزار نسبت به نرم افزار ادیوس است؛ اما در زمینه فیلترهای تصحیح رنگ این دو نرم افزار هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند و در زمان آموزش ادیوس یا آموزش افترافکت یا در زمان کار با این دو نرم افزار توانایی دسترسی به رنگ مطلوب، به مهارت و دانش هنرآموز و قدرت نرم افزار بستگی دارد.

ما در مقاله افترافکت چیست؟ به صورت کامل این نرم افزار و قابلیت های آن را معرفی کرده ایم.

ویژگی‌های نرم افزار ادیوس در یک نگاه

ویژگی‌های نرم افزار ادیوس در یک نگاه

 • ادیوس دارای انواع ابزارهای ویرایشی و امکانات مناسب است که رابط کاربری خوبی را فراهم کرده است.
 • با نرم افزار ادیوس می توان برای دیسک‌ های ویدئویی منوهای حرفه‌ای ساخت و روی DVD و Blu-Ray رایت مستقیم انجام داد.
 • با استفاده از نرم افزار ادیوس می توان فرمت های ویدئویی مختلف را به یکدیگر تبدیل کرد.
 • ادیوس با پشتیبانی از جدیدترین فناوری‌ها و استانداردهای کیفیتی می تواند انواع ویرایش شامل میکس و مونتاژ را روی فرمت های مختلف ویدئویی اعمال کند
 • با آخرین سخت افزارها سازگاری داشته و بنابراین از سرعت عملکرد بالایی برخوردار است.
 • این نرم افزار از آخرین فناوری های که در دوربین ‌های تصویربرداری به کار رفته است پشتیبانی می کند.
 • ادیوس دارای قابلیت تثبیت‌کننده‌ی تصاویر است.
 • با استفاده از EDIUS می توان به صورت پیشرفته صداهای فیلم را ویرایش کرد.
 • با استفاده از ادیوس می توان روی تصاویر افکت های متنوعی را اعمال کرد.

مقایسه‌ی نرم افزار پریمیر و ادیوس

در آموزش پریمیر و ادیوس می توان به صورت کامل با ویژگی ها و امکانات آن ها آشنا شد اما در اینجا به مقایسه برخی ویژگی های این دو نرم افزار می پردزایم.

 • Stability (ثبات برنامه): در هنگام کار با پریمیر احتمالا چندین مرتبه نرم افزار بسته شود که این موضوع در کار با نرم افزار ادیوس به ندرت پیش می آید.
 • Real time performance: این قابلیت به این معنی است که کارایی نرم افزار به سخت افزار و تصاویری که وارد نرم افزار می شود بستگی دارد. در این مورد ادیوس سیستم های رده پایین و متوسط و لپ‌تاپ عملکرد بهتری نسبت به پریمیر دارد.
 • Built in feature: ادیوس دارای امکانات کاربردی زیادی است به طوری که بدون نصب افزونه می تواند تا ۹۵ درصد نیاز کاربر را رفع کند و با نصب افزونه هایی چون vitaScene –NewBlue – Prodad می تواند به صورت صد در صد برای کاربر مفید باشد و نیازی به استفاده از نرم افزارهای اضافی DVD یا  Bluray برای کار با ادیوس نیست. در حالی که برای ساخت dvd یا bluray در نرم افزار پریمیر نیاز به نصب نرم افزار adobe encore است. البته پریمیر در مقایسه با ادیوس کاربردی تر است زیرا تمام منوها و زیرنویس ها را در دسترس کاربر قرار می دهد ولی نرم افزار ادیوس چنین امکاناتی ندارد.
 • Integration: در آموزش پریمیر یاد می گیرید که چگونه این نرم افزار را با فتوشاپ، افترافکت، Prelude،Speed grade مرتبط کنید همچنین پریمیر دارای امکاناتی مانند متادیتا و قابلیت inport کردن تکست از صدا است که نرم افزار ادیوس فاقد این امکانات و ارتباطات است.
 • Format support: هر دو نرم افزار ادیوس و پریمیر دارای قابلیت سازگاری با انواع فرمت ها را برای خروجی گرفتن دارند و نرم افزار پریمیر در این زمینه از ادیوس دارای عملکرد بهتری است.
 • Capture: استفاده از ادیوس در DVD Capture بهتر است زیرا نرم افزار ادیوس در این مورد عملکرد روان تر و سریع تری نسبت به پریمیر دارد. همچنین در زمان استفاده از dvd video نیز نرم افزار ادیوس نسبت به پریمیر دارای اهمیت بیشتری است زیرا این نرم افزار ترک های ویدئو را بوسیله Source clauser وارد می کند و نرم افزار پریمیر چنین قابلیتی ندارد.
 • Effect: در نرم افزار ادیوس می توان افکت های بیشتری را در real time پخش کرد و همچنین ادیوس در جلوه‌ های اسلوموشن دارای عملکرد قوی تری است.
 • Title: برای ساخت عنوان بندی در آموزش پریمیر و آموزش EDIUS هر دو عملکرد مشابه دارند ولی این کار در ادیوس نیازی به رندر کردن ندارد زیرا در ادیوس به شکل real time انجام می گیرد.

برای آشنایی بیشتر با نرم افزار پریمیر پیشنهاد میکنیم مقاله پریمیر چیست؟ را مطالعه نمایید.

کاربردهای آموزش تدوین ادیوس edius

کاربردهای آموزش تدوین ادیوس edius از پایه تا پیشرفته

با آموزش نرم افزار ادیوس می توان در زمینه تدوین و ویرایش فیلم‌های کوتاه و بلند برای موضوعات مختلف مانند فیلم‌ های خانوادگی، مجالس، مستند، فیلم‌ های سینمایی، جشن‌ های تولد و عروسی شروع به فعالیت کرد. کاربرد این نرم افزار در زمینه ادیت یا تدوین تصویر و صدا است و به دلیل داشتن محیط آسان و کاربرپسند توانسته تبدیل به محبوب‌ترین نرم‌افزار ادیت شود که در استودیو های تدوین حرفه‌ ایی در سراسر جهان از آن استفاده می ‌شود. همچنین با آموزش حرفه ای ادیوس می توانید در سازمان هایی مانند صدا و سیما و یا آتلیه های مختلف مشغول به کار شوید.

در مجموعه آموزشی آرمان آموزش حرفه ای EDIUS از پایه تا کاملا پیشرفته و با زبانی ساده و قابل فهم  در دوره تدوین ارائه می شود.

ویدئوی آموزش صفر تا صد تدوین با نرم افزار ادیوس در آپارات

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵ دیدگاه ثبت شده است.
 1. سلام وقت شما خوش اگر امکان داره من رو راهنمایی کنید که برای یادگیری تدوین تیزرهای تبلیغاتی شما ابتدا به سراغ ادیوس برم یا افترافکت واقعا مردد هستم لطفا راهنمایی کنید