بهترین دوره DBA

بهترین دوره DBA

بهترین دوره دی بی ای

تابه‌حال این فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید به‌صورت کاربردی و به‌اندازه دکترای مدیریت، دانش داشته باشید اما از روش‌های معمول نظری دانشگاهی دور باشید؟ دوره DBA که مخفف عبارت Doctorate of Business Administration به معنی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار، همان چیزی است که لازم دارید. بسیاری از افراد به‌ویژه مدیران به دنبال بهترین دوره DBA هستند که پاسخ آن در این مقاله وجود دارد.

این دوره برای آموزش مدیریت حرفه ای کسب و کار در بالاترین سطح و به‌نوعی معادل دکتری یا phd است. اما تفاوت‌هایی وجود دارد که لازم است آن‌ها را بدانید. همچنین، برخی افراد آن را با دوره مدیریت MBA اشتباه می‌گیرند که تفاوت‌ها به طور دقیق توضیح داده شده است.

همچنین قصد داریم به معرفی بهترین دوره مدیریت عالی کسب ‌و کار DBA بپردازیم و دید شما را نسبت آن وسیع‌تر کنیم. بعد از آن پاسخ این سوال را می‌گیرید و در نهایت دوره برتر DBA را معرفی می‌کنیم و برای جست‌وجوی بهترین موسسه برگزار کننده دوره DBA به شما کمک کنیم.

 

معرفی بهترین دوره DBA

برای آشنایی با دوره مدیریت کسب و کار DBA کلیک کنید

آشنایی کامل با دوره DBA

دوره DBA چیست و چه کاربردی دارد؟ همان‌طور که توضیح داده شد، این دوره یک کلاس آموزشی مدیریت است که در آن سرفصل‌های مهم مدیریت حرفه ای کسب و کار آموزش داده می‌شود. سرفصل‌های این دوره موضوعات و حوزه‌های گوناگون مدیریتی را دربر می‌گیرد و شامل مجموعه آموزش‌هایی است که با آن‌ها بتوانید کسب‌وکار یا سازمان خود را به بالاترین سطح ممکن برسانید.

در این دوره برنامه‌ ریزی استراتژیک، تئوری‌های مدیریت، حسابداری برای مدیران و دیگر سرفصل‌های اصلی مدیریت کسب و کار را آموزش می‌بینید.

‌این دوره بالاتر از دوره مدیریت MBA قرار می‌گیرد و می‌توان آن را معادل با دکترا دانست. اما MBA معادل با کارشناسی ارشد است. ممکن است از قبل بدانید دوره MBA چیست و اگر هم نمی‌دانید نگران نباشید. این دوره برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی طراحی شده تا در سطح کارشناسی ارشد به یادگیری اصول مدیریتی بپردازند.

اهمیت دوره MBA ازآن‌جهت زیاد است که شما را برای ورود به بازار کار به شیوه یک مدیر حرفه‌ای و با تمرکز بر مدیریت کسب‌وکار آماده می‌کند اما DBA در سطح بالاتر قرار می‌گیرد و اصول مدیریت و تئوری‌های آن به‌صورت پژوهشی مطالعه می‌شود.

اهمیت دوره DBA، ارتقای دانش است زیرا برخی مدیران از نظر تجربه به حدی می‌رسند که دیگر احساس رشد نمی‌کنند و لازم است دید آن‌ها بازتر شود تا مسائل را دقیق‌تر ببینند. همین موضوع باعث شده بسیاری به دنبال بهترین دوره مدیریت عالی کسب و کار DBA باشند.

یکی از مزایای دوره MBA این است که متخصصان کار بلد برای اداره کسب‌وکارها آموزش می بینند. اما برای پاسخ به این سوال که MBA یا DBA کدام‌یک بهتر است باید ابتدا چند نکته را بدانید.

چه کسانی به دنبال بهترین دوره DBA باشند؟

چه کسانی به دنبال بهترین دوره DBA باشند؟

اکنون که توضیح دادیم دوره MBA چیست و دلایل گذراندن دوره DBA را تشریح کردیم باید بدانیم دوره برتر DBA چیست و مناسب چه کسانی است.

پاسخ به این سوال ساده نیست. هر شخصی بسته به نیازی که دارد می‌تواند به دنبال آن باشد و بستگی به شرایط خاصی ندارد. مدیران ارشد سازمان‌ها، کارآفرینان یا حتی فارغ‌التحصیلان دکترا ممکن است در برنامه‌های کاری و تحصیلی خود به دنبال بهترین دوره DBA باشند.

با وجود توضیحات بالا، خوب است بدانید که این دوره برای افرادی مناسب است که قصد دارند دانش مهارتی خود را به بالاترین سطح برسانند اما درگیر روش‌های معمول دانشگاهی نباشند. مدیران ارشد سازمان‌ها با فراگیری این دوره به بالاترین دانش در سطح مدیریت اما با رویکردی کاربردی می‌رسند و دانش خود را ارتقا می‌دهند.

مزایای دوره MBA برای داشتن مهارت‌های مدیریتی است اما اهمیت دوره DBA ازآن‌جهت بالا می‌رود که مدیران مخصوصا در رده‌های ارشد تجربه کاری کافی دارند اما دانش آن‌ها نیاز به ارتقا دارد بنابراین بسیاری از کسانی که به دنبال بهترین موسسه برگزاری دوره DBA هستند مدیران ارشد سازمان‌ها هستند. مزایای دوره DBA بیشتر برای چنین افرادی است تا با کسب دانش مدیریتی، سازمان‌ها را به سمت جلو ببرند.

بهترین دوره مدیریت عالی کسب و کار DBA همواره باید شما را هم از نظر دانش مدیریت و هم اداره کسب‌وکار تقویت کند؛ بنابراین دوره آرمان را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین دوره DBA

برای آشنایی با دوره مدیریت کسب و کار DBA کلیک کنید

کدام دوره را باید شرکت کنم؟

اینکه MBA یا DBA کدام‌یک بهتر است و یا بهترین دوره DBA را چطور پیدا کنیم بستگی به شرایط شما دارد. پیش از آنکه به معرفی بهترین دوره DBA بپردازیم ابتدا چند نکته را باید بدانید.

یکی از شباهت‌هایی که هر سه دوره phd و DBA و MBS دارند سرفصل‌هایی مانند حسابداری برای مدیران یا برنامه ریزی استراتژیک است. دوره phd و DBA هر دو پژوهش‌محور هستند یعنی دانش مدیریت به‌صورت تئوری بررسی می‌شود و راهکارهای بهبود ارائه می‌شوند.

تفاوتی که وجود دارد این است که phd به دنبال ارتقای “دانش” مدیریت است اما DBA به دنبال “ارتقای کسب‌وکار یا سازمان” از طریق ارتقای روش‌ها و دانش موجود مدیریتی است. یکی از تفاوت‌های دوره مدیریت کسب و کار DBA با MAB که از مزایای دوره DBA است نیز همین است.

دوره مدیریت کسب و کار DBA به دنبال بهبود روش‌های مدیریتی است یعنی علاوه بر فراگیری تئوری‌های موجود تلاش می‌کند به صورت عملی نیز آموزش های خود را به فراگیران ارائه کند.

از مهم‌ترین دلایل گذراندن دوره DBA احساس نیاز به ارتقای دانش است که قبلا هم درباره اهمیت آن در کنار موضوعاتی مانند اهمیت دوره MBA و قیاس آن با دوره مذکور صحبت شد. اکنون پاسخ به این سوال را که دوره DBA چیست به‌خوبی می‌دانید بنابراین قصد داریم به معرفی بهترین دوره DBA بپردازیم.

برای گذراندن این دوره باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید اما برای شرکت در دیگر دوره‌ها مانند دوره MBA، داشتن این مدرک اجباری نیست اما درصورتی که بخواهید مدرک آن را دریافت کنید باید مقطع قبل یعنی کارشناسی ارشد را گذرانده باشید.

بهترین دوره DBA کدام است؟

بهترین دوره DBA کدام است؟

سازمان‌های زیادی وجود دارند که چیزی که لازم دارید را برگزار می‌کنند اما برای شما یک پیشنهاد داریم.

برای معرفی بهترین دوره DBA لازم می‌دانیم دوره DBA آرمان را به شما معرفی کنیم. شاید پاسخ به این سوال که بهترین موسسه برگزاری دوره DBA کدام است آسان نباشد اما اطمینان می‌دهیم کیفیت دوره ما رضایت شما را جلب کند. اگر به دنبال دوره برتر DBA باشید که با خیال آسوده دانش مدیریتی خود را ارتقا دهید جای درستی آمده‌اید پس هرچه زودتر با ما تماس بگیرید!

کلیک کنید

برای آشنایی با دوره مدیریت اجرایی MBA کلیک کنید

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.