ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ چیست


در جواب به این سوال که ویدئو مارکتینگ چیست پاسخ ساده‌ای در انتظار است. به طور کلی ویدئو مارکتینگ را می‌توان از شاخه‌های بازاریابی اینترنتی دانست. با توجه به این که دنیا روز به روز پیشرفته تر می‌شود، دانستن پاسخ این سوال یک اصل مهم برای صاحبان کسب و کار است.
برای دادن پاسخ کوتاه به این سوال که ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) دقیقا چیست و چه کاربردی دارد میتوان گفت به استفاده از ویدئو و فیلم برای ارتقاء روند بازاریابی یک محصول یا سرویس از یک کسب و کار گفته میشود. ویدئو مارکتینگ استفاده‌ های گسترده ‌ای دارد و این امر آن منجر به پیشرفت هرچه بیشتر یک برند می‌شود. وقتی یک تصویر به اندازه هزاران کلمه ارزش دارد، می‌توانید تصور کنید یک فیلم چند برابر ارزشمند است؟
در این مقاله به بررسی:
• مزایای ویدئو مارکتینگ
• نحوه تاثیر آن بر فعالیت یک برند
• دلایل ساخت ویدئو مارکتینگ
• و …
پرداخته می‌شود. برای کسب و یادگیری اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

دوره عکاسی

 

دلایل ساخت ویدئو مارکتینگ چیست؟

همانطور که‌ گفته شد برای همسو شدن با جهت پیشروی دنیای پیشرفته امروزی نیاز به ویدئو مارکتینگ دارید. دلایل دانستن این که ویدئو مارکتینگ چیست و چه نفعی برای کسب و کار شما خواهد داشت را میتوان به دلایل فردی و اجتماعی تقسیم کرد. دلایل فردی اهداف یک شخص است که از آن استفاده می‌کند تا کار خود را بهتر نماید.
دلایل عمومی، دلایلی هستند که افراد را به ساخت این ویدئو تشویق می‌کنند و این دلایل بدون هدف شخصی در سراسر فضایی که شما در آن قرار گرفته‌ اید، پراکنده ‌اند. به بررسی دلایل غیرشخصی می‌پردازیم.
1. فردی که تصمیم به ساخت ویدئو مارکتینگ می‌گیرد، خوب می‌داند که از سایر رقبای خود که این کار را نمی‌کنند بسیار جلوتر است.
2. مردم علاقه بیشتری به تماشای یک ویدئو دارند تا خواندن مطالب طولانی.
3. با استفاده از بازاریابی ویدئویی، نشان می‌دهید که می‌دانید دنیا در حال پیشرفت است.
4. هدف اصلی این کار رشد برند و نام تجاری شما است، ویدئو معمولا بیشتر در ذهن می‌ماند.
5. تعاملات شما بیشتر از قبل می‌شود و با ادامه این کار، رفته رفته پیشرفت شما بیشتر می‌گردد.
این ها تنها پنج دلیل ساده و مشخص در پاسخ به پرسش ویدئو مارکتینگ چیست است. احتمالا تا الان چند مورد از مزایای ویدئو مارکتینگ برای شما نمایان شده است؛ اما این کل ماجرا نیست. افرادی که جدا از دلایل مشخص هدف شخصی و برنامه ریزی شده در این راستا دارند نسبت به سایر رقیب‌ های خود پیشرفت بیشتری خواهند کرد.

مزایای ویدئو مارکتینگ

مزایای ویدئو مارکتینگ چیست؟

واضح است که ویدئو مارکتینگ کمک بسیاری به بیشتر شدن ثروت شما می‌کند؛ اما جدا از این ثروت، مزیت‌های دیگری نیز وجود دارد که شما را تشویق می‌کند تا ویدئو مارکتینگ را بخشی از زندگی کاری خود کنید.
1. ویدئو مارکتینگ بر تصمیمات خرید تاثیر نسبتا زیادی می‌گذارد. پس از انجام مطالعات مختلف و تحقیقات گسترده روی این قسمت از بازاریابی نتایج جالبی به دست آمد. طبق این تحقیقات مشخص شد که نود درصد از مشتریان باور داشتند که این ویدئوها به آنان در‌خرید کمک کرده است.
حدود ۶۴ درصد از افراد گفته‌ اند که تماشای ویدئوها باعث شده علاقه آن‌ها به خرید آن محصول بالا برود و در آخر حدود ۹۷ درصد از آن‌ها گفته‌ اند که بدون آنکه بدانند دقیقا ویدئو مارکتینگ چیست یا یک کلیپ بر این مبنا را تماشا میکنند، به مشتریان و متقاضیان کمک کرده تا بفهمند که وسیله یا سرویس عرضه شده دقیقا چه کاری انجام می‌دهد و آیا استفاده از آن برایشان کاربردی خواهد بود یا خیر. با یک حساب کوچک می‌توان دریافت بالای ۶۰ درصد از مردم تحت تاثیر مفهوم ویدئو مارکتینگ قرار می‌گیرند.
2. مردم دنبال چیزی هستند که توضیحات کاملی را در اختیارشان قرار میدهد. از آن طرف، علاقه آنها به ویدئو بیشتر از ایمیل، عکس، مطالب دانلودی، بلاگ و پست است. به همین منظور، پیش از خرید معمولا افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به اینترنت مراجعه می‌کنند. تصور کنید داشتن یک ویدئو که به راحتی در مورد محصول توضیح دهد چقدر آن‌ها را شگفت‌زده خواهد کرد.
3. رتبه سایت شما قطعا بالا می‌رود. یک مزیت‌ ویدئو مارکتینگ کمک به بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجو است. زمانی که یک بازدید کننده به سایت شما سر می‌زند و در آن وقت می‌گذارند، باعث بالاتر رفتن رتبه سایت شما می‌شود. الگوریتم جدید موتورهای جستجو نیز بر اساس مفهوم ویدئو مارکتینگ چیست بنا شده اند. به همین منظور گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری نسبت به گذشته به منابع ویدئویی بیشتر از منابع نوشتاری توجه می‌کند.
ویدئو مارکتینگ یک راه سریع برای افزایش رتبه در گوگل است. ۸۰ درصد افراد می‌گویند که ویدئو باعث شده تا بیشتر وقتشان را در سایت بگذرانند. میانگین‌ها نیز نشان داده که ۸۸ درصد مردم ترجیح می‌دهند وقت خود را در سایت‌های ویدئو دار سپری کنند.

ساخت ویدئو مارکتینگ

سایر مزیت ویدئو مارکتینگ و نکات مهم در ساخت ویدئو مارکتینگ چیست؟

سه مزایای بازاریابی ویدئویی که در بالا توضیح داده شد از مهم‌ترین مزیت‌ها بودند اما امتیازات دیگری نیز با استفاده از ویدئو مارکتینگ برای شما به دست آورده می‌شود. مثل بالا رفتن میزان به اشتراک گذاشته شدن سایت شما. تحقیقات نشان داده است که ویدئو در فضای مجازی چندین برابر عکس و متن به اشتراک گذاشته می‌شوند.
ترافیک در سایتی که متخصص سئو آن میداند تعریف ویدئو مارکتینگ چیست و چطور باید از آن استفاده کند، چندین برابر سایت‌هایی است که از محتوای ساده تصویری و متنی بهره میبرند. ویدئو باعث بالا رفتن اعتماد مشتریان به شما و محصولات شما می‌شود. همه کاربران شما قرار نیست به لپ‌ تاپ دسترسی داشته باشند، کلیپ ها برای کسانی که تلفن همراه دارند نیز قابل استفاده است. تحلیل و بررسی محصولات و سرویس‌ها با ویدئو راحت تر است. ویدئو با احساسات افراد رابطه مستقیم دارد.

نکات مهم در ساخت ویدئو مارکتینگ چیست:

1. سعی کنید از محتواهای قوی در ساخت فیلم خود استفاده کنید. معمولا کاربران به کیفیت محتوای شما اهمیت می‌دهند تا کیفیت ویدئو شما. البته لازم به ذکر است که کیفیت بالای فیلم یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود و اعتماد کاربر را به سایت و محصولات شما افزایش می‌دهد.
2. ویدئویی که می‌سازید، باید برای سیستم عامل‌های مورد استفاده در جامعه قابل استفاده باشد. اگر تنها برای یک سیستم عامل برنامه می‌ریزید، درصد موفقیت شما کم می‌شود.

دوره تدوین

چگونه ویدئو مارکتینگ بهتری داشته باشیم؟

تازه زمانی میتوانیم به پیشرفت و رونق کاری فکر کنیم که بدانیم ویدئو مارکتینگ چیست یا چگونه یک ویدئو کامل و جامع بر اساس آن بسازیم. یکی از اجزای مهم قبل از ساخت ویدئو، لینک سازی داخلی است. برای لینک سازی می‌توانید به افراد خبره مراجعه کنید و هم می‌توانید خودتان لینک سازی کنید.

لینک سازی داخلی چیست؟

هنگامی که یک صفحه از سایت به صفحه دیگری از همان سایت متصل شود، لینک سازی داخلی صورت گرفته است. این باعث برقراری ارتباط بین سایت شما و صفحه‌های مرتبط به هم می‌شود. برای لینک سازی داخلی برنامه داشته باشید. گوگل از وجود صفحه شما بدون لینک سازی داخلی آگاه نمی‌شود.

نرم افزار پریمیر چیست؟

در جواب به این سوال که پریمیر چیست باید گفت پریمیر یک نرم افزار حرفه ای و کاربردی برای ادیت فیلم و ویدئوهای شما است. این برنامه کمک می‌کند ویدئوهایی با کیفیت بسیار بالا داشته باشید. آموزش پریمیر و نحوه استفاده از آن در فضای مجازی موجود است اما بهتر است برای آموزش پریمیر از یک فرد کاربلد کمک بگیرید.

از برنامه افترافکت استفاده کنید

در پاسخ به این که افترافکت چیست و تاثیر آن در ویدئو مارکتینگ چیست، باید بگوییم یکی از برنامه‌های خاص برای ایجاد جلوه‌های خاص و گرافیکی دو بعدی است‌. این نرم افزار برای جلوه‌ های ویژه بصری استفاده می‌شود و استفاده‌ اش برای ساخت ویدئو مارکتینگ باعث قوی‌تر شدن کار شما می‌گردد. شما در آموزش افترافکت یاد می‌گیرید که چگونه این جلوه‌ها را به ویدئو اضافه کنید. آموزش افترافکت برای هرکسی که می‌خواهد ویدئویی باکیفیت تولید کند ضروری است.

نرم افزار ادیوس

نرم افزار ادیوس به شما در داشتنن ویدئویی بهتر کمک می‌کند: به صورت ساده این برنامه برای میکس و تدوین فیلم استفاده می‌شود. از ویژگی ‌های این برنامه که باعث منحصر به فرد شدن آن می‌شود، قابلیت نورپردازی است. آموزش ادیوس از سایر برنامه‌ها ساده تر است‌. شما برای آموزش ادیوس می‌توانید از پکیج ‌های آموزشی استفاده کنید.

ساخت ویدئو مارکتینگ

 

چگونه تبلیغ کنیم؟

هنگام ساخت ویدئو مارکتینگ اولین چیزی که باید از خود بپرسید این است که چگونه تبلیغ کنیم؟ طراحی یک تیزر تبلیغاتی نیاز به صرف هزینه نسبتا بالایی دارد. پس ابتدا خوب فکر کنید تا هزینه شما دور ریخته نشود. طراحی تیزر تبلیغاتی مهم‌ترین بخش تبلیغات است چرا که تیزر شما در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
برای گرفتن جوابی جامع به این سوال توجه کنید: طراحی تیزر تبلیغاتی چیست؟ طراحی تیزر تبلیغاتی عنصر مهمی در ویدئو مارکتینگ است و پس از رسیدن به جواب ویدئو مارکتینگ چیست باید به پاسخ این سوال برسید.
تیزر تبلیغاتی برای ترغیب هرچه بیشتر مشتری به خرید محصولات شما است. طراحی این تیزر برای انتقال مفهوم به یک گروه خاص صورت می‌گیرد پس تیزر خود را جذاب خلق کنید. اگر به دنبال ایده هستید، تماشای این ویدئو قطعا راه های خوبی را پیش پای شما خواهد گذاشت.

با عکاسی صنعتی کسب و کارتان را متحول کنید

عکاسی صنعتی با اهداف تجاری انجام می‌شود و برای تبلیغ یک کالا یا سرویس صورت می‌گیرد. پس اینکه بگوییم با عکاسی صنعتی کسب و کارتان را متحول کنید یک پیشنهاد نیست، یک حقیقت است. چراکه این عکس ها در سراسر شهر و فضای مجازی پخش می‌شود و به دیده شدن هرچه بیشتر شما کمک می‌کند.

سخن آخر

همانطور که فهمیدید، داشتن دانش بیشتر در مورد اینکه ویدئو مارکتینگ چیست باعث ارتقا شغل شما می‌شود. در استفاده و ساخت ویدئو مارکتینگ برنامه‌ های مختلفی به کمک شما می‌آیند که برای استفاده از آن‌ها میتوانید از دوره ‌های آموزشی منتوعی چون پکیج آموزش تدوین فیلم استفاده کنید. برای کامل بودن هرچه بیشتر ویدئو شما و برخورداری از مزایای ویدئو مارکتینگ از آن‌ها استفاده کنید. همچنین باید نحوه صحیح تبلیغات را نیز بلد باشید. با تبلیغات صحیح باعث بالا رفتن نام تجاری خود بشوید.

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.