کلاس های عکاسی در تهران: عکاسی حرفه‌ای

کلاس های عکاسی در تهران: عکاسی حرفه‌ای

مقدمه

هنر عکاسی در قرن نوزدهم میلادی اختراع شد و تحول عظیمی در جهان ایجاد کرد. تا قبل از اینکه دوربین‌های عکاسی اختراع شوند، اطلاعات تاریخی کمی وجود داشت و بسیاری از هنرهای دیگر مثل سینما نیز فرصت ظهور پیدا نکرده بودند. اما امروزه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و افزایش فوق‌العاده کیفیت دوربین‌های عکاسی، این هنر تبدیل به یک صنعت و رشته اختصاصی شده و در بیشتر دانشگاه‌های دنیا و ایران تدریس می‌شود. کلاسهای عکاسی در تهران نیز در کنار دانشگاه‌ها مشغول به فعالیت بوده و بسیاری از افراد را تبدیل به عکاسان حرفه‌ای کرده‌اند. عکاسی دارای دوره‌های مختلفی نظیر عکاسی جامع (عمومی)، عکاسی کوتاه مدت، عکاسی پرتره، عکاسی تبلیغات صنعتی و عکاسی هنری می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم هرکدام از این دوره‌های عکارسی را به طور مختصر توضیح دهیم.

دوره عکاسی

کلاسهای عکاسی در تهران - دوربین

انواع کلاسهای عکاسی در تهران

در بیشتر مناطق تهران دور‌های آموزشی عکاسی به صورت حرفه‌ای برگزار شده و علاقمندان می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای شوند. ما در ادامه به مطالبی که در کلاسهای عکاسی در تهران به هنرجویان آموزش داده می‌شود، اشاره می‌کنیم.

عکاسی جامع (عمومی)

عکاسی جامع تقریبا تمامی سرفصل‌های عکاسی را شامل شده و از هرکدام به صورت مختصر به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این سرفصل‌ها مطابق با اصول و استانداردهای سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، استانداردهای بین المللی و مطالبی که در دانشگاه‌های معتبر کشور بوده و به هنرجویان ارائه می‌شوند. در عکاسی جامع، تمامی تجهیزات لازم در اختیار هنرجویان قرار گرفته و آن‌ها کار با فوتوشاپ و نرم‌افزارهای حرفه‌ای ادیت را یاد می‌گیرند. پس از اینکه هنرجویان تمام دوره‌های آموزشی را طی کردند، از آن‌ها طبق گرایشی که به آن علاقه دارند، آزمونی گرفته می‌شود که طبق استاندارد سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد. سپس با مدرکی که به هنرجویان ارائه می‌شود، می‌توانند با آن وارد بازار کار شده و به عکاسی حرفه‌ای بپردازند.(برای دسترسی به دوره عکاسی جامع کلیک کنید)

دوره کوتاه مدت در کلاسهای عکاسی در تهران

کلاسهای عکاسی در تهران برای اینکه در وقت هنرجویان صرفه‌جویی شود، اقدام به ارائه دورهای‌های کوتاه مدت عکاسی کرده‌اند. تقریبا دوره‌های جامع ۳ الی ۶ ماه طول می‌کشد که برای برخی از افراد این زمان زیاد بوده و علاقه دارند در کمترین زمان ممکن عکاسی حرفه‌ای را یاد بگیرند. به همین منظور دوره‌های کوتاه مدت معمولا در ۴۰ الی ۵۰ ساعت ارائه شده و تنها بر روی مسائل تخصصی نظیر عکاسی با دوربین‌های دیجیتال، تکنیک‌های مهم عکاسی و مبانی هنرهای تصویری تمرکز می‌شود. در این دوره‌ها نیز در پایان از هنرجویان آزمون‌های استاندارد سازمان فنی و حرفه‌ای گرفته شده و افراد با اخد این مدرک می‌توانند به عکاسی حرفه‌ای بپردازند. توجه داشته باشید، برای اخد مجوز رسمی برای تاسیس یک مرکز عکاسی حرفه‌ای، باید مدرک معتبر عکاسی داشته باشید.(برای دسترسی به دوره کوتاه مدت کلیک کنید)

دوره عکاسی کوتاه مدت

 

عکاسی پرتره

عکاسی پرتره رایج‌ترین و محبوب‌ترین نوع عکاسی بوده و بسیاری از افراد برای یادگیری آن در دوره‌های آموزش تخصصی شرکت می‌کنند. عکاسی پرتره، شاخه‌ای از هنر عکاسی است که در آن فقط بر روی چهره انسان تمرکز می‌شود. عکاسان با کادربندی حرفه‌ای و نورپردازی مناسب از چهره‌ی افراد عکس می‌گیرند. عکسی پرتره دارای انواع مختلفی نظیر پرتره تمام قد، پرتره هنری، پرتره پرسنلی، پرتره تبلیغاتی، پرتره سیاسی و پرتره خانوادگی بوده و هرکدام باید طبق اصول خاصی گرفته شود. در کلاس‌های عکاسی پرتره، اساتید نکاتی را  به هنرجویان می‌آموزند که در آن به نحوه نورپردازی، چگونگی القای احساسات، نحوه کادربندی، توجه به رنگ و پس زمینه اشاره می‌کنند. عکاسی پرتره به دلیل اینکه تمرکز اصلی بر روی چهره است، باید به طور خلاقانه و هوشمندانه گرفته شود تا مورد پسند افراد قرار گیرد.(برای دسترسی به دوره عکاسی پرتره کلیک کنید)

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در بیشتر کلاسهای عکاسی در تهران آموزش داده می‌شود. عکاسی صنعتی تنها به یک کالای خاص تمرکز می‌کند تا ماهیت اصلی آن را به نمایش بگذارد. به طور مثال، افراد برای اینکه بتوانند از کالاهای خاص نظیر دکور، میز مجلسی، صندلی و غیره اطلاعاتی برای خرید کسب کنند، در محیط آنلاین شروع به جستجو کرده و تنها عکس آن محصول را می‌بینند. این عکس به گونه‌ای به تصویر کشیده می‌شود که بیننده کاملا از ماهیت و جزئیات فنی سوژه آگاه شود. در دروه‌های آموزشی به نکاتی نظیر زوم مناسب، نحوه کادربندی، نورپردازی و غیره اشاره شده و به هنرجویان مطالب تخصصی در حوزه عکاسی صنعتی آموزش داده می‌شود. همچنین نحوه ویرایش عکس و استفاده از نرم‌افزارهای ادیت به هنرجویان تعلیم داده می‌شود.(برای دسترسی به دوره عکاسی صنعتی کلیک کنید)

دوره عکاسی صنعتی

عکاسی تبلیغات صنعتی (عکاسی صنعتی)

عکاسی تبلیغاتی یکی از شاخه‌های عکاسی صنعتی بوده و علاوه‌ بر به تصویر کشیدن یک کالا، به بیان احساسات نیز پرداخته می‌شود. جنبه تبلیغاتی این نوع عکاسی بسیار بیشتر از عکاسی صنعتی بوده و در کنار محصول با استفاده از تصاویر زیبا و جذاب آن را تبلیغ می‌کنند. به طور مثال، اگر قصد تبلیغ یک کرم ضد جوش را دارید، باید علاوه بر به تصویر کشیدن کرم مورد نظر، با قرار دادن چهره‌ای که دارای پوستی شفاف است، نظر بیننده را جلب و کیفیت محصول را نمایش دهید. پس از اینکه عکاسی صنعتی بازخورد کمتری داشت، متخصصان با ایده‌پردازی‌های خود توانستند رشته‌ای تحت عنوان عکاسی تبلیغات صنعتی ابداع کرده و با ارائه نکات حرفه‌ای به عکاسان، آن‌ها را آماده عکاسی تبلیغاتی کنند. در دوره‌های آموزشی نکات خاصی نظر نحوه ایده‌پردازی، ادیت و فتوشاپ حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.(برای دسترسی به این دوره کلیک کنید)

عکاسی هنری

عکاسی هنری

عکاسی هنری یکی از محبوب‌ترین شاخه‌های هنر عکاسی بوده و بیشتر کلاس‌های عکاسی در تهران، آن را در لیست آموزش‌های خود دارند. عکاسی هنری به گونه‌ای است که قصد انتقال یک ایده‌ و پیام مهم را دارد. به طور مثال، برای اینکه بتوان تنهایی را به تصویر کشید، معمولا از یک صندلی خالی در فضایی تاریک و غم‌انگیز عکس گرفته می‌شود. با این کار حس تنهایی کاملا به مخاطب القا می‌شود. در عکاسی هنری باید به جزئیات طبیعت و زندگی دقت شود و به گونه‌ای عکاسی شود که احساسات در آن موج بزند. نور و زاویه در عکاسی هنری بسیار مهم بوده که موسسه‌های آموزشی با ارائه تعالیم خاص و حرفه‌ای، هنرجویان را آماده عکس گرفتن می‌کنند. برای اینکه به یک عکاس حرفه‌ای در این زمینه تبدیل شوید، آثار عکاسان معروف را دنبال کرده و از ایده‌های آن‌ها الهام بگیرید.

موسسه آرمان و برگزاری کلاس‌های عکاسی در  تهران

موسسه آرمان در سال ۱۳۸۶ با اخذ مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سه حوزه‌ی آموزش، پژوهش و نشر آغاز به فعالیت نموده و با ارائه بهترین خدمات آموزشی، هنرجویان زیادی را پرورش داده است. در این موسسه که با کادری مجرب و اساتیدی حرفه‌ای تمام اصول آموزشی بین المللی رعایت می‌شود، شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مدارک معتبر و عالی کسب کنید. با ما همراه باشید تا با خدمات این موسسه آشنا شوید.

تور عکاسی

تورهای عکاسی

موسسه آرمان در کنار برگزاری کلاسهای عکاسی در تهران توسط اساتید حرفه‌ای، هنرجویان خود را به تورهای عکاسی نیز می‌برد. تورهای عکاسی شامل سفر به شهرهای دیدنی و مکان‌های جذاب است که در کنار اساتید می‌توانید مانند عکاسان حرفه‌ای به عکاسی بپردازید. شما در این تورها با اصول عکاسی در سفر، عکاسی هنری، تنظیم کادر و نورپردازی آشنا می‌شوید. موسسه آرمان با داشتن مجوزهای رسمی این تورها را برگزار کرده و در طول سفر، تمامی هنرجویان بیمه خواهند بود. شما علاوه بر یادگیری عکاسی می‌توانید از سفر و مناطق دیدنی نیز لذت برده و یک خاطره خوب برای خود رقم بزنید.

آموزش نرم افزارهای ادیت و رتوش

یکی از مسائل مهم در هنر عکاسی، نحوه ادیت و فوتوشاپ عکس است. معمولا عکس‌های خام نمی‌توانند جذابیت خاصی داشته باشند و باید توسط نرم‌افزارهای حرفه‌ای توسط افراد باتجربه ادیت شوند. موسسه آرمان در کنار آموزش عکاسی، تمامی اصول و نکات ادیت و رتوش عکس را نیز به هنرجویان خود تعلیم داده و با ارائه مدارک معتبر یکی از بهترین موسسه‌های عکاسی است. این کلاس‌ها توسط اساتید حرفه‌ای و باسواد برگزار شده و دارای دوره‌های مختلف است. این دوره‌ها شامل دوره‌های جامع، بلند مدت و کوتاه مدت می‌شود. خوشبختانه موسسه آرمان با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی هنرجویان، کلاس‌ها را با نازل‌ترین قیمت و در عین حال باکیفیت برگزار می‌کند.

سایر خدمات

موسسه آرمان با داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم، مدارک ارائه شده به هنرجویان را نیز برای مهاجرت ترجمه کرده و تمامی ترجمه‌ها دارای مهر رسمی ترجمه هستند. نکته قابل توجه اینکه تمامی کلاس‌ها در آتلیه برگزار شده و این مکان مجهز به تجهیزات مدرن عکاسی با بیشترین کیفیت می‌باشد. این روزها کلاسهای عکاسی در تهران در موسسه‌های زیادی برگزار می‌شوند که متاسفانه تنها به آموزش‌های مختصری بسنده کرده و خدمات کمی به هنرجویان ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با ثبت نام در موسسه آرمان از خدماتی بهره‌مند شوید که کمتر جایی آن را ارائه می‌دهد. گفتنی است تمام مدارک ارائه شده از این مرکز معتبر بوده و از وزارت علوم مجوز رسمی دارند.

کلاسهای عکاسی در تهران

دوره عکاسی

سخن پایانی

هنر عکاسی بسیار گسترده است و برای اینکه بتوانید تبدیل به یک عکاس حرفه‌ای شوید، باید در موسسه‌های حرفه‌‍‌ای ثبت نام کنید. همانطور که گفتیم موسسه آرمان با ارائه بهترین خدمات توانسته انتظارات همه هنرجویان را برآورده کند. توجه داشته باشید که تمام قیمت‌ها طبق اصول اتحادیه بوده و هیچ مبلغی به صورت اضافی از هنرجویان گرفته نمی‌شود. برای دسترسی به تمام دوره های عکاسی این موسسه کلیک کنید.

به این محصول امتیاز دهید

اشتراک گذاری این مطلب :

مطالب مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.