DBA استراتژیک

مدیریت استراتژیک فرایندی است که برای تعریف راهبرد سازمان و تصمیم گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به اهداف استراتژی، انجام می‌گیرد و امروزه یکی از الزامات جدائی ناپذیر کسب وکارها و سازمانهای یادگیرنده می باشد. این فرایند افراد و منابع را نیز شامل می‌شود. برای آنکه سازمان بداند به کجا خواهد رفت، باید بداند اکنون دقیقاً کجا قرار گرفته است. پس از آن باید آنچه می‌خواهد باشد را به درستی تعریف کرده و چگونگی رسیدن به آن جایگاه را مشخص کند. مستندات حاصل از این فرایند را برنامه راهبردی سازمان نیز می‌نامند.

مدیریت استراتژیک دانشی است که به افراد با سطوح مختلفی از دانش اجازه می‌دهد نقاط ضعف و قوت تیم و مجموعه خود یا دیگران را به‌خوبی ببینند. با دریافت درک جامعی از کسب‌وکارها این فرصت پژوهشی در اختیار صاحبان تجارت‌ها قرار می‌گیرد که با بهره‌مندی از نتایج آمار و تحلیل‌ها، برنامه‌ریزی و طراحی استراتژیک مناسبی برای آینده تجاری کسب‌وکار داشته باشند. از طرفی افزودن یک تفکر انتقادی مثبت و سازنده به مجموعه، رشد آن را به‌شدت افزایش می‌دهد.

مدرسین مجرب

بهرمندی از اساتید تراز اول کشور

معتبرترین گواهینامه

اعطا مدرک از وزارت علوم تحقیقات و فناوری

تجهیزات بروز

مجهزترین امکانات آموزشی

دوره DBA گرایش استراتژیک به دو صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود و افراد با شرایط مختلف امکان شرکت در آن را خواهند داشت و پس از گذراندن دوره DBA موفق به دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری با امکان ترجمه و تایید قوه قضاییه می گردند.

بسیاری از مدیران کسب ‌و کارهای کوچک و بزرگ با وجود مهارت و تجربه بالا، همچنان نیازمند آگاهی از نکات و آموزه‌هایی هستند که آن‌ها را در دستیابی به اطلاعات و استراتژی‌های جدید کمک کند. این استراتژی‌های نوآورانه به افراد کمک می‌کنند که رهبری و مدیریت سازمان خود را به‌خوبی انجام دهند. دوره‌هایی مانند DBA استراتژیک همان آموزش‌هایی هستند که به آن نیاز دارید.

دوره DBA گرایش استراتژیک آموزش عالی آرمان توسط اعضای هئیت علمی  خود تدریس می‌شود و به افراد آموزش می‌دهد که چگونه کیفیت مدیریت خود را بهبود دهند. مدیریت استراتژیک درواقع ترفندهایی مدیریتی است که به شناخت نقاط قوت و ضعف یک مجموعه می‌پردازد و بهتراست در ابتدا با مفهوم اصلی آن آشنا باشیم.

باقی‌ماندن در گود رقابت در حوزه تجارت و کسب‌وکارهای مختلف نیازمند بهره‌مندی از دانشی است که به مدیریت استراتژیک شناخته می‌شود. اگر شما هم مدیر یا صاحب یک تجارت هستید، باید نقاط ضعف یا قوت خود را شناسایی کنید و برای بهره‌مندی از عملکردی مناسب، از برنامه‌ریزی مناسبی برخوردار باشید. یک مدیر استراتژیک باید به‌خوبی مزیت‌های رقابتی سازمان خود را بشناسد و برای سود‌آوری بیشتر مجموعه خود برنامه‌هایی داشته باشد.

به ‌همین علت معمولا مدیران استراتژیک با آمارها سروکار دارند و به تجزیه‌وتحلیل این اطلاعات می‌پردازند. تحلیل‌های انجام‌شده پایه‌ و مبنایی برای آینده تجارت و کسب‌وکار خواهد بود و به شما دید جامع ‌تری را نسبت به کلیت این کار عرضه می‌کند. پس از گذراندن دوره DBA گرایش استراتژیک قادر هستید تیم یا مجموعه خود را به مفیدترین شکل ممکن رهبری کنید.

آیا می‌دانستید بی‌توجهی به رفع نقاط ضعف یک سیستم تجاری یا عدم تقویت نقاط قوت آن باعث ایجاد شکست‌های بزرگی در آینده کسب‌وکارها می‌شود؟ چه تهدیداتی تجارت شما را در معرض خطر قرار می‌دهد؟ آیا امکان تبدیل آن‌ها به فرصت‌هایی ایده‌آل وجود دارد؟

شرکت در دوره DBA گرایش استراتژیک این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که با کسب مهارت و دانش تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه، عملکرد خود را به‌عنوان مدیر این مجموعه به‌شدت ارتقا دهید. ارتقای مدیر یک مجموعه به‌منزله پیشرفت در تمامی ارکان آن سیستم است.

دوره DBA تنها برای مدیران صاحب مشاغل مناسب است؟ آیا افرادی با شرایط دیگر امکان بهره‌مندی از این آموزش‌ها را دارند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم تقریبا تمام افراد امکان استفاده از این مهارت‌ها را دارند.

ممکن ‌است شما صاحب تجارت یا کسب‌وکار خاصی نباشید و قصد فراگیری این ترفندها را داشته باشید. دراین‌صورت این فرصت را در اختیار دارید که به‌عنوان یک تحلیل‌گر مدیریتی به مجموعه‌های معتبر و بزرگی اضافه شوید. پس از دریافت گواهینامه DBA شما یک مشاور حرفه‌ای هستید که امکان همکاری با بسیاری از سازمان‌ها را دارید. تقریبا هر شرکت یا موسسه‌ای که به مدیریت نیاز داشته باشد، به استراتژی‌های اصولی و علمی برای هدایت مدیریت نیز نیاز دارد.

از طرفی با گذراندن دوره DBA گرایش استراتژیک فرصت دارید که به‌عنوان یک تحلیلگر تحقیقاتی نیز در شرکت‌های مختلفی حضور داشته باشید و به بررسی فعالیت شرکت مذکور بپردازید. درواقع صاحبان مشاغل و تجارت‌های مختلف با استخدام شما به‌دنبال رفع نواقص کار هستند. شما با طراحی خط مشی جدیدی برای آن‌ها، درواقع آینده تجارت و کسب‌وکار آن‌ها را تعیین می‌کنید.

همچنین این امکان برای دارندگان مدرک DBA وجود دارد که به‌عنوان مدیر ارشد یک مجموعه یا شرکت بزرگ فعالیت کنند یا به بررسی امور اقتصادی سیستم‌های دیگر بپردازند. همچنین فعالیت در قالب یک مشاور مستقل برای افرادی با این مهارت‌ها وجود دارد و آن‌ها توانایی دارند که به‌صورت آزاد و پروژه‌ای با شرکت‌های مختلف همکاری کنند و به بررسی نقاط ضعف و قوت این تیم‌های کوچک و بزرگ بپردازند. دراین‌صورت شما با کسب مهارت در طول دوره غیر‌حضوری DBA این اطمینان را در دیگران ایجاد می‌کنید که قادر به بهبود سیستم مدیریتی آن‌ها هستید.

آیا مدرک DBA استراتژیک اعتبار دارد و با آن استخدام در چه مشاغلی ممکن ‌است؟

در نگاه نخست باید این مسئله را مطرح کنیم که مدارک ارائه‌شده توسط موسسات آموزش عالی آزاد از سوی وزارت علوم قابل تایید هستند و درواقع این مدارک تحت‌نظارت این ارگان که بالاترین مرجع آموزشی کشور است صادر می‌شود. شما این امکان را در اختیار دارید که بارکد درج شده بر روی مدرک خود را از طریق سایت وزارت علوم استعلام نموده و هویت آن را بررسی نمایید.

گواهینامه DBA به‌اندازه‌ای اعتبار دارد که شما برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای بین‌‌المللی یا اشتغال در شرکت‌های خارجی در کشورهای مختلفی نیز امکان استفاده از آن را خواهید داشت. این مدرک اعتبار جهانی دارد و توسط بسیاری از شرکت‌های خارجی پذیرفته می‌شود. مدرک DBA در خارج از کشور همسطح دکترای تخصصی شناخته شده و اعتبار زیادی را به دارنده مدرک می افزاید

مدیریت اجرایی برای آموزش‌های مختلف، مدیریت توسعه تجارت‌ها، مدیریت تولید محصولات و خدمات، معاونت شرکت‌ها، جانشین اجرایی بسیاری از عملیات‌های تجاری و مدیریت خدمات اجتماعی ازجمله فرصت‌های شغلی هستند که شما پس از گذراندن دوره DBA گرایش استراتژیک و دریافت گواهینامه DBA پیش‌رو خواهید داشت.

این موارد در حالی ‌است که شما قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را نداشته باشید و تنها تمایل به داشتن شغلی در تجارت دیگران داشته باشید. هدف اصلی دوره‌های DBA آن است که مدیران و صاحبان مشاغل و کارآفرینان را برای دستیابی به قدرت مدیریت بهینه راهنمایی کند. این دوره شامل متدهای جدیدی است و به‌ همین علت با عنوان دکترای مدیریت کسب‌وکار شناخته می‌شود.

جالب ‌است بدانید دوره DBA گرایش استراتژیک نسبت به مدرک MBA ارزش بالاتری دارد و به شما مهارت‌های پیشرفته‌تری آموخته می‌شود. درنتیجه افرادی که موفق به دریافت مدارک مرتبط با این مهارت‌ها می‌شوند، از حقوق و مزایای بسیاری بهره‌مند می‌شوند. بدون درنظر گرفتن اینکه این تکنیک‌های مدرن را در کسب‌وکار خود به‌کار می‌بندید یا آن را صرف تجارت دیگران می‌کنید، منجر به موفقیت‌های تجاری و مالی شما و تجارت مذکور خواهد شد.

با ارتقای مهارت‌های پژوهشی خود به دانشی تجهیز می‌شوید که به شما درک جامعی از موقعیت تجاری کسب‌وکار می‌دهد و در حرفه‌ خود مهارت‌های جدیدی را می‌آموزید. با بهره‌مندی از این تفکر انتقادی ایده‌آل اکنون به رهبری بدل می‌شوید که توانایی بالایی در اداره سازمان خود دارد.

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم

DBA  مخفف   Doctor of Business Administration، به معنی دکتری مدیریت کسب و کار می باشد.  این دوره برای ارتقاء مدیران حرفه ای و آینده نگر و با هدف کسب دانش و مهارت‌های مدیریت کسب وکار برگزار می شود تا بتوانند در تدوین جهت‌گیرهای راهبردی و همچنین حل مسائل واقعی محیط کار موثر باشند. این دوره یکی از گرانترین و شناخته شده ترین دوره ها  در کشورهای توسعه یافته بوده و برای مدیران فارغ التحصیلی دوره DBA افتخاری بزرگ بشمار می رود

دوره DBA یکی از برترین دوره‌ هایی است که در آن از کلیه فعالیت های کلان یک شرکت یا سازمان را به مدیران آموزش می دهد.اگر شما یک مدیر ارشد، عضو هیأت مدیره یا کارآفرین هستید و یا مسیر شغلی شما رسیدن به این پست های مدیریتی سطح بالا می باشد، برای شما حضور در این دوره بسیار ارزشمند خواهد بود.

برای شرکت در این دوره نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک MBA بهمراه حداقل ۵ سال سوابق مدیریتی می باشد.

افرادی که در این دوره ها شرکت میکنند علاوه بر فراگیری مهارت های سطح بالای مدیریت راهبردی یک سازمان یا شرکت ، گواهینامه ای مبنی بر مهارت و دانشی در سطح تخصصی مدیریت را نیز اخذ میکنند و در این دوره ها به شبکه ای از مدیران و صاحبان کسب وکار که در سطح ملی و بین المللی فعالیت دارند مرتبط خواهند شد.

گواهینامه پایان این دوره که مورد تایید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوی بوده که با هولوگرام رسمی و شماره سریال اختصاصی در وبسایت VOHEC.IR قابل استعلام بوده و قابلیت ترجمه رسمی وزارت دادگستری و امورخارجه را نیز دارا می باشد.

۱
دوره برگزار شده

آرمانی شوید

۱
هیئت علمی
۱ +
سال سابقه
دوره های پیشنهادی

دوره مدیریت اجرایی MBA

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت راهبردی کسب و کار DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان

دوره جامع DBA بازرگانی

گواهینامه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

دوره مدیریت ارتباط با مشتری DBA

گواهینامه داخلی موسسه آرمان