تماس با ما 64 51 90 88 - 021سیستم خانه هوشمند

 منبع : موسسه آرمان

 نويسنده : بهروز رستمانی    ایمیل : it.dep@armancollege.ac.ir

 نوشته شده در تاريخ : 1394/03/30  

سیستم خانه هوشمند

حتما تا به حال این اتفاق براي شما هم افتاده که از منزل خارج شدید و بین راه به یاد آوردید که یکی از وسایل برقی منزل مثل کولر، سماور ، لامپها و ... را فراموش کردید که خاموش کنید و مجبور شدید مجددا به خونه برگردید و وسیله مورد نظر رو خاموش کنید، و این امکان وجود نداشت که شما بیرون از منزل و از راه دور قادر به خاموش کردن وسایل منزل باشید. یا اینکه در فصل سرما یا گرما این فکر به ذهن شما خطور کرده که اي کاش قبل از ورود شما به منزل کسی سیستم گرمایش یا سرمایش منزلتون رو براي شما روشن میکرد ، تا وقتی وارد خونه میشوید هواي منزل مطبوع و دلپذیر باشد. شاید در گذشته افکار فوق غیر قابل دسترس به نظر میرسید و براي انجام هرکدام از امور بالا نیاز به حضور فیزیکی یک شخص در محل می بود ، اما در حال حاضر و با پیشرفت علم و تکنولوژي و طراحی سیستم خانه هوشمند دیگر نیازي به حضور در محل مورد نظر نیست و شما می توانید از راه دور وسیله مورد نظر خود را کنترل کنید.

بطور مثال اگر در داخل اتاق خواب قرار دارید و فراموش کرده اید که لامپ هاي پارکینگ را خاموش کنید ، هیچ جاي نگرانی نیست و لازم نیست که براي خاموش کردن لامپ ها به پارکینگ بروید . صفحه کلیدي که در داخل اتاق خواب شما نصب گردیده این امکان را به شما میدهد که با وارد کردن کد لامپ هاي پارکینگ به آنها دسترسی مستقیم پیدا کرده و آنها را خاموش کنید .

این سیستم هوشمند خانه داراي یک ریموت کنترل مرکزي (با صفحه ساده و یا لمسی) می باشد که کاربر قادر خواهد بود تا با استفاده از این ریموت کنترل کلیه لوازم برقی داخل خانه خود را کنترل نماید ، براي این کار کافیست تنها مصرف کننده مورد نظر را بر روي ریموت کنترل انتخاب و سپس فرمان مورد نظر را صادر نماید، از سوي دیگر کاربر قادر است تا فرمان روشن یا خاموش را براي روشنایی هاي خود از طریق کلیدهاي سنتی خود نیز اعمال نماید .

این سیستم هوشمند خانه قابلیت کنترل کلیه روشنایی ها با قابلیت کنترل میزان شدت روشنایی ، کلیه پریزها، سیستم هاي تهویه (کولر ، فن کویل و ...) را دارا می باشد. مصرف کننده قادر است تا بوسیله ریموت کنترلی که در اختیار دارد کلیه لوازم صوتی تصویري خود را مانند تلویزیون، ضبط و ... کنترل نماید با استفاده از این امکان دیگر نیازي به ریموت کنترل هاي متنوع وجود نداشته و کلیه لوازم تنها با یک ریموت، کنترل می گردد.

این سیستم هوشمند خانه داراي سناریو نیز می باشد، به این معنی که مصرف کننده می تواند چندین کار مختلف را تنها با فشردن یک کلید اجرا نماید، به طور مثال وقتی کاربر قصد خروج از منزل را دارد دیگر نیاز نیست به صورت مجزا کلیه روشنایی ها را خاموش نماید، در این حالت با فشردن یک کلید، بنا بر تعریف کلیه روشنایی ها، سیستم تهویه و ... به صورت خودکار خاموش و سیستم امنیتی نیز فعال می گردد، این سناریوها در 16 نوع مختلف (سناریوي تماشاي تلویزیون، میهمان، استراحت و ...) وجود داشته که کاربر بنا بر نیاز خود هر یک از آنها را تعریف می نماید.

فرض کنید که از محل کار خود به سمت خانه در حال حرکت هستید و مایلید در زمان وارد شدن به منزل بجاي گرما یا سرما از هواي مطبوع بهره مند شوید. کافیست قبل از رسیدن به خانه شماره تلفن منزل خود را گرفته و پس از ارتباط با سیستم گویاي کلمه عبور 6 رقمی را وارد کرده و سپس کد روشن شدن سیستم تهویه ( سرمایشی یا گرمایشی ) را وارد کنید ، خواهید دید که پس از ورود به خانه با توجه به روشن شدن سیستم تهویه از هواي مطبوع بهره مند خواهید بود. به همین شکل می توانید دستگاه هایی مانند (پلوپز ، سماور برقی ، تلویزیون ، چراغ ها ، اسپلیت یونیت و . . . ) را کنترل نمایید.

اگر از خانه خارج شده اید و فراموش کرده اید که تلویزیون ، شیر گاز و یا برخی از لامپ ها را خاموش کنید دیگر مجبور به بازگشت نیستید. با استفاده از سیستم هوشمند و تلفن همراه خود می توانید به روشی که در بالا توضیح داده شد وسایل الکتریکی مورد نظر خود را خاموش کرده و یا شیر گاز را ببندید دستگاه فرستنده گیرنده مرکزي داراي تایمر می باشد، لذا کاربر می تواند براي مصرف کننده هاي مورد نظر خود زمان خاموش و یا روشن را تعریف کرده تا در زمان مورد نظر فرمان خاموش و یا روشن اعمال گردد.

 


 • چشم انداز موسسه آموزش عالی آرمان


  ارائه آموزشهای مرتبط با نیاز بازار کار

  تربيت نيروهایي، با دانش و مهارت هاي فني بالا

  مطرح شدن به عنوان يک Brandمعتبر آموزشي در کشور .

  مطرح شدن به عنوان يک منبع معتبر معرفي نيروي انساني در بازار کار

  مطرح شدن به عنوان يک مرکز معتبر اجراي پروژه هاي تحقيقاتي دولت و بخش خصوصي
 • اعتبار مدارک کالج آرمان


  در انتهای دوره ، مدرک رسمی از دانشگاه جامع علمی کاربردی ، ممهور به مهر وزارت علوم تحقیقات و فناوری

  با قابلیت ترجمه و تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ،اعطا می گردد.

  علاوه بر مدرک ارائه شده علاقمندان به اخذ مدرک بین المللی با قابلیت استعلام می توانند

  با پرداخت هزینه صدور مدرک ،از مدارک دو مجموعه علمی ، پژوهشی ACS و ICS نیز بهره مند گردند.
 • مزایای تحصیل در موسسه آموزش عالی آرمان

  1. بهره منده از کاملترین سرفصل های دانشگاهی

  2. بهرمندی از اساتید و مدرسین دانشکده های برتر هنر و معماری

  3. اعطای گواهینامه پایان دوره مورد تائید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری

  4. قابلیت ترجمه گواهینامه پایان دوره برای متقاضیان مهاجرت

  5. امکان جذب فارغ التحصیلان برتر در پروژه های اجرایی

  6. امکان شرکت در کلاسهای غیر حضوری (آنلاین) موسسه (برای اولین بار در ایران)

  7. امکان بهره مندی از بسته های آموزش تصویری موسسه (برای اولین بار در ایران)

 • مپنا
 • انفورماتیک
 • شهرداری تهران
 • صندوق مهر امام رضا (ع)
 • پتروشیمی پارس
 • اتوبوسرانی تهران
 • انرژی
 • شرکت داروسازی ابوریحان
 • بانک انصار